Prawo i Sprawiedliwość

Synonimy:
PiS,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Prawo i Sprawiedliwość (15848)

Filmy - Prawo i Sprawiedliwość (438)

 • Protestujący w Sejmie próbowali wywiesić w oknie transparent. Interweniowała straż marszałkowska

  Protestujący w Sejmie próbowali przed zbliżającym się Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO wywiesić w sejmowym oknie transparent. Miał on zwrócić uwagę zagranicznych mediów na ich sytuację. Uniemożliwiła im to straż marszałkowska. Protestujące matki otworzyły okno na pierwszym piętrze w holu głównym Sejmu. Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych trzymała w rękach transparent. Wtedy do kobiet podeszła straż marszałkowska, która poprosiła o zamknięcie okna. Strażnicy argumentowali, że chodzi o bezpieczeństwo. Hartwich wychyliła się przez okno, próbując wywiesić baner. Ostatecznie strażnicy zamknęli okno. Kobiety nie zrezygnowały jednak z prób wywieszenia transparentu. Podjęły kolejną próbę. Ponownie zainterweniowali sejmowi funkcjonariusze. Doszło do przepychanek i wzajemnych oskarżeń o użycie siły. "Niech mnie pan nie dotyka!", "proszę wziąć te ręce ode mnie!" - krzyczały protestujące. Kobiety zostały ostatecznie odciągnięte od okna. Transparent nie zawisł na zewnętrznej ścianie budynku.
 • Protest rolników w Warszawie. Domagają się odwołania ministra i zapewnienia zbytu dla ich produktów

  W Warszawie odbył się protest przeciwko polityce resortu rolnictwa. Rolnicy domagają się odwołania ministra Krzysztofa Jurgiela. Chcą zapewnienia rynku zbytu dla ich produktów i skutecznej walki z ASF. Jak mówią, protestują nie tylko w imieniu rolników, ale też w obronie konsumentów, by mogli jeść zdrowe i polskie produkty. Przewodzi im hasło: Rolnictwo to nie zabawa. Nasze problemy to nie fikcja. - Nasz kraj jest zawalony towarami z zagranicy. Jesteśmy kolonią, nie mamy rynku zbytu. Nie mamy handlu, nie mamy przemysłu. Nasze towary są za bezcen, a i tak jest wszystko importowane – powiedział jeden z protestujących rolników.
 • "Trzeba jak najszybciej tych ludzi odsunąć od władzy". Lech Wałęsa krytycznie o PiS na spotkaniu z protestującymi w Sejmie

  Gdybym ja dzisiaj miał stocznię, gdybym był w Solidarności, to już dawno by tej władzy nie było. Jaką szkodę robią Polsce, jak niszczą nasz dorobek, to się nie mieści w głowie! W związku z tym trzeba jak najszybciej tych ludzi odsunąć od władzy – powiedział Lech Wałęsa do protestujących w Sejmie. Były prezydent zapewnił, że rozumie protestujących i się z nimi solidaryzuje. Lech Wałęsa odniósł się także do okresu transformacji ustrojowej i wskazał, że kolejnym rządom po 1989 roku brakowało zrozumienia dla niepełnosprawnych. – W miarę porządkowania Polski i osiągania dobrobytu, powinniśmy wiedzieć o waszych potrzebach i wykazywać się tu solidarnością i mądrością. Na razie to się nam nie udaje – stwierdził Wałęsa.
 • "Pycha i szmal". Przepychanki i krzyki na spotkaniu z premierem Morawieckim w historycznej sali BHP

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Gdańska w Stoczni Gdańskiej. Gdy przyszedł czas na zadawanie pytań publiczności, rozpoczęła się demonstracja, której uczestnicy wyciągnęli transparenty o treści "Pycha i Szmal" oraz "Wspieramy protest niepełnosprawnych w Sejmie". W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej doszło do przepychanek przeciwników rządu PiS i uczestników spotkania z premierem. Wznoszono też okrzyki: "kłamca", "Solidarność" i "Lech Wałęsa". Odpowiadając na te okrzyki, stronnicy szefa rządu zaczęli śpiewać "Sto lat" i krzyczeć "Bolek" oraz "Mateusz". Wtedy do sali weszli policjanci, a premier Mateusz Morawiecki opuścił pomieszczenie w asyście funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.