Prawo i Sprawiedliwość

Synonimy:
PiS,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Prawo i Sprawiedliwość (15848)

Filmy - Prawo i Sprawiedliwość (484)

 • "Wygraliśmy po raz czwarty z wynikiem, który dobrze wróży". Wg. sondażu PiS zdobyło 32,3 proc. głosów w sejmikach

  – Wygraliśmy po raz czwarty z wynikiem, który dobrze wróży jeśli chodzi o przyszłość, a szczególnie jeśli chodzi o wybory parlamentarne - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po przedstawieniu sondażowych wyników wyborów samorządowych. Zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 32,3 proc. przed Koalicją Obywatelską, która uzyskała poparcie 24,7 proc. wyborców i PSL-em z wynikiem 16,6 proc. (TVN24/x-news)
 • "Praca, pokora i służba" - premier powściągliwy po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów samorządowych

  "Praca, pokora i służba" oraz dalsza praca na rzecz zwycięstwa w przyszłorocznych wyborach, na początek samorządowych - taki program nakreślił przed PiS-em premier Mateusz Morawiecki. Według sondażu IPSOS dla TVN24 Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do sejmików wojewódzkich z wynikiem 32,3 proc. przed Koalicją Obywatelską, która uzyskała poparcie 24,7 proc. wyborców i PSL-em z wynikiem 16,6 proc. Kukiz'15 otrzymał 6,3 proc. głosów, Bezpartyjni Samorządowcy - 6,3 proc., SLD-Lewica Razem - 5,7 proc. (TVN24/x-news)
 • J. Kaczyński na symbolicznej inauguracji przekopu Mierzei Wiślanej

  – Polska przez wiele lat żyła w sytuacji państwa niesuwerennego. Dzisiaj, przekopując ten kanał, pokazujemy, że na tych ziemiach mamy pełną suwerenność – powiedział Kaczyński w trakcie symbolicznej inauguracji przekopu Mierzei Wiślanej. Prezes PiS wbił w Elblągu pierwszą łopatę. Kaczyński stwierdził, że dotychczas inwestycja była blokowana. (TVN24/x-news)
 • Jaki: Samorząd jest czymś innym niż sejm i parlament i powinien być w miarę możliwości obiektywny

  Kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki, który w trakcie niedawnej telewizyjnej debaty zadeklarował rezygnację z członkostwa w Solidarnej Polsce tworzącej wraz z PiS-em obóz rządzący, broni swojej decyzji mimo oskarżeń ze strony kontrkandydatów o koniunkturalizm. Jaki podkreślił, że dobiegający końca okres prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz z PO doprowadził do upartyjnienia warszawskiego samorządu. (TVN24/x-news)