Prawo i Sprawiedliwość

Synonimy:
PiS,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Prawo i Sprawiedliwość (8922)

Filmy - Prawo i Sprawiedliwość (489)

 • Hetman o porażce wyborczej KE: Niemal przez całą kampanię graliśmy na boisku PiS

  „Nie sądzę, żeby (Donald Tusk – przyp. RMF FM) miał jakiś decydujący wpływ na wynik wyborczy w ostatnią niedzielę. (…) Najważniejsze było to, że cała kampania była nie na temat. Udało się PiS-owi narzucić tematy, które nie są w kompetencjach Parlamentu Europejskiego, które są w wyłącznej kompetencji parlamentu narodowego, np. sprawy światopoglądowe” – tak na pytanie o to, czy Donald Tusk zaszkodził Koalicji Europejskiej w kampanii wyborczej odpowiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Krzysztof Hetman. "W ciągu trzech tygodni decyzja PSL ws. startu w wyborach do Sejmu" W Popołudniowej rozmowie w RMF FM europoseł PSL był pytany, jaki wariant jest mu bliższy: samodzielny start PSL-u w wyborach do Sejmu czy start w koalicji. Serce zawsze podpowiada, aby startować spod własnego szyldu, spod szyldu Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale jednak musimy brać pod uwagę uwarunkowania na scenie politycznej u nas w kraju. W PSL-u musimy tę sprawę przedyskutować - odpowiedział wiceprezes PSL. Dopytywany, kiedy jego partia podejmie decyzję w sprawie wariantu startu w wyborach parlamentarnych, odpowiedział: Myślę, że w ciągu najbliższych trzech tygodni (...). Chcemy rozpocząć jutro szerokie konsultacje w ramach naszych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego.
 • Rusza kampania wyborcza PiS

  W trakcie sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński przedstawił plan reform w zbliżającym się roku. Zdaniem opozycji jest to próba kupienia sobie wyborców.
 • Rusza kampania wyborcza PiS

  W trakcie sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński przedstawił plan reform w zbliżającym się roku. Zdaniem opozycji jest to próba kupienia sobie wyborców.
 • Prof. Matyja o dyskusji po śmierci Pawła Adamowicza: Opozycja wie, że PiS ma trudno

  „To pewnie pierwszy z cyklu element sporu, chociaż ten spór rozpoczął się dzień po ataku na Pawła Adamowicza, kiedy zaczęto rozmawiać czy to jest czyn szaleńca, czy to jest polityczne lub nie, żeby jakoś osadzić w naszych ramach rozumienia rzeczywistości całą rzecz” – tak spór senatorów o to, jak ma brzmieć uchwała poświęcona pamięci zamordowanego Pawła Adamowicza skomentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Robert Matyja. Politolog wyjaśniał, że spór w dotyczący Pawła Adamowicza "jest zrozumiały". "Nie będziemy mieli jednego zdania na tę sprawę, ale do dobrego tonu należałoby chyba zrobienie miejsca opozycji. Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość nie chciało tego projektu, to niech ona go przygotuje" - stwierdził.