prawo

Artykuły - Prawo (2400)

Filmy - Prawo (39)

 • DW Stories: Trwalsze sprzęty AGD? Unia zajmie się problemem

  Komitet ds. regulacji Unii Europejskiej chce zająć się przepisami o "prawie do naprawy". Prawo ma zachęcać do produkowania trwalszych sprzętów AGD, produkty mają też być łatwiejsze w naprawie.
 • Rzecznik Sądu Najwyższego: Oburzające słowa prezydenta. Nikt nie chce wprowadzać anarchii w Polsce

  "Od wielu miesięcy spotykamy się z najróżniejszymi zarzutami, (…) ale to szczególnie boli, kiedy takie zarzuty padają z ust prezydenta" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski pytany o przemówienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego, podczas którego znalazły się słowa o anarchii w wymiarze sprawiedliwości w Polsce. "Byliśmy oburzeni, to są słowa nieprawdziwe. Nikt nie łamie prawa i nikt nie zamierza wprowadzać anarchii w Polsce" - dodaje w rozmowie w Tomaszem Skorym. "Nie dość, że nas nazywano złodziejami, postkomunistami, to teraz prezydent wyskakuje z takimi oskarżeniami" – oburza się Laskowski.
 • Zapłacimy więcej po przekształceniu użytkowania wieczystego we własność

  20 lipca 2018 r. Sejm przyjął ustawę, w przedmiocie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów, na których stoją budynki mieszkalne, we współwłasność tych terenów. Osoby, które staną się właścicielami gruntów, będą musiały zapłacić za nabycie prawa własności.
 • Korzystasz z darmowych filmów i zdjęć? Sprawdź, czy nie łamiesz prawa

  W sieci pełno jest portali z darmowymi filmami i zdjęciami. Internauci korzystają z nich bardzo chętnie. Czy jednak publikowanie tych utworów na innych stronach lub przerabianie na własne potrzeby jest na pewno legalne? Jeżeli chcemy wykorzystać jakiś film dostępny w internecie, czy to do celów osobistych, czy to komercyjnych, powinniśmy sprawdzić, czy zezwala nam na to regulamin.