prawo

Artykuły - Prawo (1680)

Filmy - Prawo (40)

 • Niefortunnie sformułowane przepisy. Czy za spacer z dzieckiem po chodniku faktycznie grozi mandat?

  Czy spacer z dzieckiem po chodniku może grozić mandatem? Przepisy objaśnił rzecznik prasowy Mariusz Ciarka. – Policjanci nie będą karać, nie grozi nic rodzicom za to, że będą poruszać się chodnikiem. Prowadząc dziecko, jak najbardziej tak trzeba postępować – uspokajał policjant. – Zawsze w każdym państwie znajdą się przepisy, które czytane literalnie, mogą wydawać się niezbyt fortunnie sformułowane, ale pamiętajmy – jest jeszcze zdrowy rozsądek – dodał. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • DW Stories: Trwalsze sprzęty AGD? Unia zajmie się problemem

  Komitet ds. regulacji Unii Europejskiej chce zająć się przepisami o "prawie do naprawy". Prawo ma zachęcać do produkowania trwalszych sprzętów AGD, produkty mają też być łatwiejsze w naprawie.
 • Rzecznik Sądu Najwyższego: Oburzające słowa prezydenta. Nikt nie chce wprowadzać anarchii w Polsce

  "Od wielu miesięcy spotykamy się z najróżniejszymi zarzutami, (…) ale to szczególnie boli, kiedy takie zarzuty padają z ust prezydenta" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski pytany o przemówienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego, podczas którego znalazły się słowa o anarchii w wymiarze sprawiedliwości w Polsce. "Byliśmy oburzeni, to są słowa nieprawdziwe. Nikt nie łamie prawa i nikt nie zamierza wprowadzać anarchii w Polsce" - dodaje w rozmowie w Tomaszem Skorym. "Nie dość, że nas nazywano złodziejami, postkomunistami, to teraz prezydent wyskakuje z takimi oskarżeniami" – oburza się Laskowski.
 • Zapłacimy więcej po przekształceniu użytkowania wieczystego we własność

  20 lipca 2018 r. Sejm przyjął ustawę, w przedmiocie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów, na których stoją budynki mieszkalne, we współwłasność tych terenów. Osoby, które staną się właścicielami gruntów, będą musiały zapłacić za nabycie prawa własności.