Film - Prawda

Artykuły - Prawda (70)

 • "Ziarno prawdy": Jak się kręci kryminał?

  "Ziarno prawdy": Jak się kręci kryminał?

  Mistrzowska obsada, starannie dobrane plenery i wnętrza, ekipa najlepszych kaskaderów, specjalnie wytresowane zwierzęta - to tajemnice dobrego kryminału. Dystrybutor "Ziarno prawdy" zaprezentował materiał, w którym możemy zobaczyć, jak wyglądała praca nad ekranizacją powieści Zygmunta Miłoszewskiego.
 • "Ziarno prawdy" [recenzja]: Anatomia zbrodni rytualnej

  "Ziarno prawdy" [recenzja]: Anatomia zbrodni rytualnej

  Borys Lankosz, twórca fenomenalnego "Rewersu" (2009), kolejny raz zagłębia się w arkana gatunku filmowego. Po realizacji czarnej komedii, sięga po jeden z najlepszych polskich kryminałów ostatnich lat - bestsellerowe "Ziarno prawdy" Zygmunta Miłoszewskiego.
 • "Ziarno prawdy": Miłoszewski chwali Więckiewicza

  "Ziarno prawdy": Miłoszewski chwali Więckiewicza

  Kryminał filmowy z prawdziwego zdarzenia - tak ekranizację powieści "Ziarno prawdy", której podjął się reżyser Borys Lankosz, określił Zygmunt Miłoszewski. Pisarz chwali m.in. odtwórcę głównej roli, Roberta Więckiewicza; Szacki w jego wykonaniu "jest świetny" - ocenił.
 • "Ziarno prawdy": Jest pierwszy zwiastun!

  "Ziarno prawdy": Jest pierwszy zwiastun!

  Dystrybutor filmu "Ziarno prawdy" zaprezentował premierowy zwiastun ekranizacji kryminału Zygmunta Miłoszewskiego. Obraz w reżyserii Borysa Lankosza trafi do kin 23 stycznia 2015.
 • "M jak miłość": Prawda wyjdzie na jaw

  "M jak miłość": Prawda wyjdzie na jaw

  Marek wreszcie dowie się, co robi w Stanach jego ukochana Ewa, Madzia poprosi Pawła, by został ojcem jej dziecka, a Piotrek będzie miał poważne kłopoty w pracy przez zakochanego w Monice teścia! Oto co nas czeka w najbliższych odcinkach "M jak miłość".
 • "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza: Jest pierwszy teaser

  "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza: Jest pierwszy teaser

  "Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza to ekranizacja bestsellerowej powieści wybitnego twórcy kryminałów - Zygmunta Miłoszewskiego. Film pojawi się na ekranach kin 9 stycznia 2015 r., teaser zapowiadający "Ziarno prawdy" można obejrzeć już teraz.
 • Krzystek: "Fotograf" stawia pytanie, czym jest prawda

  Krzystek: "Fotograf" stawia pytanie, czym jest prawda

  Waldemar Krzystek, reżyser thrillera "Fotograf", pokazanego w środę, 17 września, na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni powiedział, że jego najnowsze dzieło stawia pytanie o to czym jest prawda, szuka jej definicji. Film ma trafić do kin 13 marca 2015 roku.
 • "Powstanie Warszawskie": Prawda o wojnie

  "Powstanie Warszawskie": Prawda o wojnie

  Jest w nim prawda o wojnie, której nie ma w obrazach fabularnych; takiego filmu nie zrobił jeszcze nikt na świecie - mówią o "Powstaniu Warszawskim" Magdalena Zimecka i Bartosz Putkiewicz z zespołu odpowiedzialnego za koloryzację i udźwiękowienie archiwalnego materiału.
 • "Ziarno prawdy": Lankosz i Więckiewicz w Śmiłowie

  "Ziarno prawdy": Lankosz i Więckiewicz w Śmiłowie

  Reżyser Borys Lankosz wraz z ekipą filmową zatrzymał się na dwa dni we dworze w Śmiłowie. Kręcone były tam zdjęcia do filmu "Ziarno prawdy", w którym główną rolę gra Robert Więckiewicz.
 • "Ziarno prawdy": Więckiewicz w Sandomierzu

  "Ziarno prawdy": Więckiewicz w Sandomierzu

  Rytualny mord, kryminalna zagadka i tajemnica zasłoniętego obrazu z katedry. Pod koniec marca w Sandomierzu ruszą zdjęcia do "Ziarna prawdy". Znany kryminał Zygmunta Miłoszewskiego ekranizuje Borys Lankosz, a Robert Więckiewicz zagra prokuratora Teodora Szackiego.