prawa pracownicze

Artykuły - Prawa pracownicze (-1)

 • Nagłe odejście z pracy z winy pracodawcy

  Nagłe odejście z pracy z winy pracodawcy

  Natychmiastowe rozwiązanie umowy o pracę kojarzy się na ogół ze zwolnieniem dyscyplinarnym dokonanym przez pracodawcę. Jednak pracownik również ma możliwość "karnego" rozwiązania umowy o pracę, w sytuacji gdy pracodawca poważnie naruszył swoje obowiązki względem zatrudnionego. Mimo że nagłe rozwiązanie stosunku pracy przez pracownika może postawić pracodawcę w trudnej kadrowo sytuacji, ma on jedynie prawo do zażądania od niego odszkodowania.
 • ​Prawa pracownicze w II Rzeczpospolitej

  Władze II Rzeczypospolitej dążyły do pełnego upodmiotowienia wszystkich mieszkańców kraju i związania ich z młodą państwowością polską. Służyły temu ustawy socjalne przyjmowane przez rząd i Sejm Ustawodawczy.
 • PUP przyjmie ofertę pracy od pracodawcy, który łamał prawo?

  Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. W dalszym ciągu PUP będzie odrzucał oferty pracy dyskryminujące kandydatów, ale ustawodawcy chcą otworzyć katalog przyczyn odmów. Żeby nie było tak źle, urząd ma przyjmować oferty od pracodawców, którzy naruszali prawa pracownicze. Sprawdź, jakie jeszcze zmiany może wprowadzić projektowana ustawa!
 • Wyjaśnienia b. dyrektor ARiMR oskarżonej o mobbing

  Była dyrektor świętokrzyskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Iwona J. ponownie zaprzeczyła przed sądem, że uporczywie i złośliwie naruszała prawa pracownicze 11 osób. Proces oskarżonej toczy się w Sądzie Rejonowym w Kielcach.
 • Łamali prawa pracownicze w Biedronkach

  13 osób oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Kielcach w związku z łamaniem praw pracowniczych w sklepach sieci Biedronka w województwie świętokrzyskim - poinformował prokurator Jarosław Sarba.
 • Brutalne uderzenie w prawa pracownicze Polaków!

  Brutalne uderzenie w prawa pracownicze Polaków!

  Na początku grudnia PO złoży w Sejmie projekt ustanawiający 6 stycznia - święto Trzech Króli - dniem wolnym od pracy. PO chce też usunąć z kodeksu pracy przepis, zgodnie z którym pracownikowi przysługuje dzień wolny za święto przypadające w sobotę.
 • Sędzia pozwał... sąd

  Częstochowski sędzia twierdzi, że jego przełożeni łamią prawa pracownicze. Wystąpił o odszkodowanie... do sądu. "Dziennik Zachodni" podkreśla: to precedensowa sprawa w Polsce.