Muzyka - prawa autorskie

Artykuły - Prawa autorskie (10)

 • Muse: Nie ukradliśmy!

  Muse: Nie ukradliśmy!

  Zespół Muse stanowczo sprzeciwia się zarzutom, jakoby ukradł pomysł na utwory od fana.
 • Raper złamał prawo autorskie?

  Raper złamał prawo autorskie?

  Słynny amerykański raper 50 Cent, znany z takich przebojów jak "Candy Shop" czy "In Da Club", został oskarżony o bezprawne wykorzystanie fragmentów piosenki innych muzyków. Robert Poindexter z zespołu The Persuaders chce od 50 Centa 600 tysięcy dolarów odszkodowania.
 • Walka z piractwem: Kolejna strona zamknięta!

  Walka z piractwem: Kolejna strona zamknięta!

  W Wielkiej Brytanii zamknięto popularny blog RnBXclusive.com z linkami do utworów z gatunku r'n'b.
 • Sąd uznał prawa autorskie rodziny Niemena

  Sąd uznał prawa autorskie rodziny Niemena

  Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał w czwartek (26 stycznia) prawa autorskie rodziny Niemena do utworu "Musica Magica" i zamówi opinie biegłego, który ustali, jakie prawa i w jakim stopniu zostały naruszone przez wykonanie tej piosenki na koncercie w Poznaniu w 2009 roku.
 • Prawa autorskie na dłużej

  Prawa autorskie na dłużej

  Kraje UE zatwierdziły w poniedziałek (12 września) wydłużenie ochrony praw autorskich wykonawców muzycznych z obecnych 50 do 70 lat od nagrania utworu. Oznacza to, że dłużej będą oni otrzymywać tantiemy za upublicznianie nagrań np. w radiu i na dyskotekach.
 • Lil Wayne będzie musiał zapłacić?

  Lil Wayne będzie musiał zapłacić?

  Raper Lil Wayne został oskarżony przez wytwórnię muzyczną Done Deal Enterprises o kradzież piosenki "BedRock". Firma złożyła w tej sprawie pozew do sądu i domaga się 15 mln odszkodowania od muzyka.
 • Apocalyptica przegrała z Rammstein w sądzie

  Apocalyptica przegrała z Rammstein w sądzie

  Formacja Apocalyptica została zmuszona wyrokiem sądu do zapłacenia grupie Rammstein 45 tysięcy euro. Według orzeczenia, Finowie naruszyli prawa autorskie.
 • Coraz chętniej grają legalnie

  Coraz chętniej grają legalnie

  W ciągu ostatnich czterech lat pięciokrotnie wzrosła liczba przedsiębiorców, którzy płacą za prawa autorskie do muzyki odtwarzanej w ich lokalach - wynika z raportu Związku Producentów Audio Video (ZPAV) przedstawionego na poniedziałkowej (6 kwietnia) konferencji prasowej.
 • Michael Jackson: Wyłudzony milion dolarów

  Michael Jackson: Wyłudzony milion dolarów

  Marc Schaffel, były współpracownik Michaela Jacksona, wyłudził od japońskiej wytwórni płytowej pieniądze za prawa autorskie do charytatywnego singla "What More Can I Give" - twierdzi Zia Modabber, były prawnik amerykańskiego wokalisty.
 • The White Stripes: Proces o prawa autorskie

  The White Stripes: Proces o prawa autorskie

  "Elephant", długo wyczekiwana płyta amerykańskiego duetu White Stripes, ukazała się pod koniec marca. Zespół ma jednak problemy ze swoim wcześniejszym wydawnictwem "White Blood Sells" - w związku z jednym z utworów zawartych na krążku grupie grozi proces o naruszenie praw autorskich.