Nowe Technologie - prawa autorskie

Artykuły - Prawa autorskie (17)

 • Konwertowanie muzyki z YouTube’a będzie karane

  Konwertowanie muzyki z YouTube’a będzie karane

  Dla wielu użytkowników YouTube jest nie tylko serwisem wideo, ale również odtwarzaczem muzyki. Jednak poza słuchaniem muzyki online popularnością cieszy się jeszcze inna usługa – konwertowanie ścieżek dźwiękowych z filmów do formatu MP3. Przemysł muzyczny chce z tym walczyć.
 • USA i Rosja razem przeciwko piratom

  USA i Rosja razem przeciwko piratom

  Stany Zjednoczone i Rosja zawarły porozumienie, którego celem jest wspólna walka z łamaniem praw własności intelektualnej w internecie.
 • RIAA domaga się od Google większej cenzury

  RIAA domaga się od Google większej cenzury

  Na swoim blogu RIAA oskarżyła Google o to, że gigant z Mountain View nie robi wystarczająco dużo, by usunąć z wyników wyszukiwania odnośniki do materiałów chronionych prawem autorskim. Jak widać, ponad milion żądań miesięcznie to nadal za mało.
 • Straciłeś film na DVD? Kup płytę ponownie

  Straciłeś film na DVD? Kup płytę ponownie

  Normalną procedurą w przypadku kupowania cyfrowych treści jest wykonywanie kopii bezpieczeństwa. Ta powszechna praktyka według amerykańskiej organizacji MPAA, reprezentującej znane wytwórnie filmowe, powinna być nielegalna. Dlaczego?
 • Program komputerowy nie podlega ochronie prawa autorskiego?

  Program komputerowy nie podlega ochronie prawa autorskiego?

  Funkcje programu komputerowego i język programowania nie mogą podlegać ochronie prawa autorskiego - napisał we wtorek rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w opinii przedłożonej temu Trybunałowi.
 • Google walczy z piractwem

  Google walczy z piractwem

  Co minutę na YouTube wgrywane jest ponad 35 godzin materiałów wideo. Oprócz wielu dobrych treści pojawiają się też przypadki naruszeń praw autorskich - Google rozpoczyna właśnie prace nad ich lepszą ochroną w sieci.
 • Google i prawa autorskie

  Google i prawa autorskie

  Koncern Google zamierza sprawniej i z większą stanowczością niż do tej pory przeciwdziałać naruszeniom praw autorskich.
 • Ściąganie plików po hiszpańsku

  Ściąganie plików po hiszpańsku

  W Hiszpanii ściąganie plików naruszających prawa autorskie zostało uznane za legalne, pod warunkiem, że pliki ściągamy do użytku własnego. Jaki to może mieć wpływ na skalę piractwa? I na naszych internautów?
 • Mininova usunęła nielegalne torrenty

  Mininova usunęła nielegalne torrenty

  Jeden z największych, a już na pewno najpopularniejszy, serwis z torrentami Mininova.org usunął wszystkie pliki, które naruszały prawa autorskie. Do takiego kroku właścicieli serwisu zmusiło postanowienie sądu.
 • Irlandia: będą odcinać internautów

  Irlandia: będą odcinać internautów

  Doszło do porozumienia między największym telekomem Zielonej Wyspy a organizacją reprezentującą interesy artystów. Tak przynajmniej wynika z dokumentu, który przedostał się do mediów.