Fakty - prawa autorskie

Artykuły - Prawa autorskie (7)

 • Pitera: Zbadam sprawę Palikota

  Pitera: Zbadam sprawę Palikota

  Wystąpię do prokuratury o postanowienie końcowe w sprawie finansowania kampanii Janusza Palikota i zobaczę, jakie były powody przedawnienia - zapewniła w Kontrwywiadzie RMF FM pełnomocnik rządu do spraw walki z korupcją Julia Pitera.
 • Dzień Domeny Publicznej

  1 stycznia 2009 roku po raz drugi w Polsce obchodzony będzie Dzień Domeny Publicznej. Data związana jest z faktem, że co roku 1 stycznia wygasają prawa autorskie do dzieł pisarzy zmarłych 70 lat wcześniej. Oznacza to swobodę publikowania ich dzieł.
 • Na razie nie będzie "Hari Puttara"

  Twórcy bollywoodzkiej produkcji "Hari Puttar" poinformowali, że premiera filmu została przełożona ze względu na sprawę w sądzie, wytoczoną im przez studio Warner Bros z Hollywood.
 • Sąd: Prawa autorskie po Jasienicy - tylko dla jego córki

  Warszawski sąd przyznał prawa autorskie do książek Pawła Jasienicy wyłącznie jego córce. Syn drugiej żony znanego pisarza - która donosiła na niego jako agentka SB "Ewa" - ma w zamian zachować sobie książki po pisarzu.
 • Film o Terri Schiavo

  Film o Terri Schiavo

  Historię Terri Schiavo, pogrążonej przez 15 lat w śpiączce kobiety, która trafiła w sam środek batalii o prawo do śmierci na życzenie, sfilmują w Hollywood.
 • Święte prawa autorskie

  Święte prawa autorskie

  Pobieranie opłat za przedruk przemówień, katechez i tekstów papieża to pomysł, który wywołał, nie tylko we Włoszech, falę dyskusji. Watykańskie wydawnictwo Libreria Editrice Vaticana, posiadające prawa autorskie do tekstów Benedykta XVI, nie widzi w tym nic złego.
 • Tagore na ustach Hindusów już legalnie

  Hindusi ponownie nabywają prawo do publicznego śpiewania pieśni bodaj najbardziej ulubionego poety, Rabindrantha Tagore. W tym tygodniu kończą się prawa autorskie obejmujące twórczość Tagore.

Filmy - Prawa autorskie (1)