prasy

Artykuły - Prasy (359)

 • Prasa dobrem luksusowym. Bogaci i zamożni czytają więcej gazet niż statystyczni Polacy

  Prasa dobrem luksusowym. Bogaci i zamożni czytają więcej gazet niż statystyczni Polacy

  Osoby bogate i zamożne czytają nawet dziesięciokrotnie częściej prasę od statystycznego Polaka - wynika z raportu Polskich Badań Czytelnictwa. To oznacza, że tytuły prasowe mają w tej grupie społecznej bardzo duży zasięg. Markom luksusowym daje to możliwość precyzyjnego dopasowania reklam prasowych do grupy docelowej. - Wystarczy odpowiednio dobrać 4-5 tytułów, żeby trafić do połowy grupy najbogatszych - podkreśla prezes Polskiego Badania Czytelnictwa.
 • Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy

  Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy

  To święto ma wzmacniać promowanie pluralistycznej i wolnej prasy. 20 kwietnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy, ogłoszony z inicjatywy Stowarzyszenia Reporterzy bez Granic w 1991 roku. Nawiązuje do wprowadzonego w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na 3 maja Światowego Dnia Wolności Prasy.
 • Tele Tydzień oraz dziesiątki największych czasopism dostępne wyłącznie w punktach Ruchu, Garmondu i Empiku

  Tele Tydzień oraz dziesiątki największych czasopism dostępne wyłącznie w punktach Ruchu, Garmondu i Empiku

  Już od ponad tygodnia największe i najchętniej kupowane czasopisma w Polsce, takie jak Tele Tydzień, Życie na gorąco, Twój Styl oraz ponad 30 innych tytułów, są niedostępne u największego dystrybutora prasy, firmy Kolporter.
 • Kolporter zaprzestał kolportażu czasopism Wydawnictwa Bauer

  Kolporter zaprzestał kolportażu czasopism Wydawnictwa Bauer

  Stało się tak w wyniku nierzetelnych działań Kolportera, który wykorzystując swoją dominującą pozycję na rynku dystrybucji prasy usiłował i nadal usiłuje narzucić Wydawnictwu Bauer niekorzystne warunki współpracy poprzez stosowanie przymusu zawarcia długoterminowej umowy handlowej opartej na skrajnie wysokich warunkach marżowych. Jednocześnie działania Kolportera skutecznie ograniczają dostęp innym dystrybutorom do sieci handlowej do której Kolporter obecnie jest dostawcą prasy, nawet jeśli nie jest ona jego własnością.
 • Czarny rok 2012 dla reporterów. Zginęło 132 dziennikarzy

  Podczas wykonywania swego zawodu zginęło w 2012 roku 132 reporterów - podał w podał w poniedziałek Międzynarodowy Instytut Prasy (IPI) w siedzibą w Wiedniu.
 • 5 Satelit dla "Poradnika pozytywnego myślenia"

  5 Satelit dla "Poradnika pozytywnego myślenia"

  "Poradnik pozytywnego myślenia" zdominował niedzielną ceremonię rozdania Satelit, nagród Międzynarodowej Akademii Prasy, zdobywając pięć statuetek.
 • W sieci kwitnie handel działkami

  W sieci kwitnie handel działkami

  - Oferty kupna lub sprzedaży działki zamieszczone w internecie przekonują bardziej niż autorytet pośredników nieruchomości czy też tradycyjnej prasy - stwierdza "Puls Biznesu".
 • Kryzys dziennikarstwa grozi kryzysem demokracji

  Kryzys wysokiej jakości mediów może oznaczać kryzys demokracji - piszą media, komentując załamanie rynku prasy i starego modelu jej finansowania. Europie, gdzie rosną wpływy populistycznych polityków, potrzeba wartościowego dziennikarstwa - apelują gazety.
 • Raport: Po aferze podsłuchowej potrzeba zmian w nadzorze prasy

  Raport: Po aferze podsłuchowej potrzeba zmian w nadzorze prasy

  Dostarczony w środę brytyjskiemu rządowi raport sędziego lorda Levesona nt. afery podsłuchowej, w którą uwikłany był tabloid "News of the World", postuluje odejście od obecnych zasad samoregulacji rynku prasowego i powołanie dla niego nowego organu nadzorczego.
 • Prasa po szczycie: Ślepi i głusi w Brukseli

  Prasa po szczycie: Ślepi i głusi w Brukseli

  Ślepi i głusi w Brukseli, klub bogatych w okopie, pęknięcie północ-południe - tak włoska prasa w sobotę komentuje fiasko szczytu UE w sprawie budżetu na lata 2014-2020. Zdaniem komentatorów Unia, złożona z krótkowzrocznych egoistów, chyli się ku upadkowi.