praktyki

Artykuły - Praktyki (727)

 • Praktyki i staże. Premier zapowiada zerowy PIT

  Praktyki i staże. Premier zapowiada zerowy PIT

  Wprowadzenie zerowego podatku PIT dla osób do 26. roku życia na stażach i praktykach zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas Gali Liderów Innowacji GovTech Polska. Jak mówił, powinno to wzmocnić chęć pracy młodych ludzi w administracji.
 • ZUS chce przyjąć ponad 1,4 tys. praktykantów

  ZUS chce przyjąć ponad 1,4 tys. praktykantów

  Ponad 1,4 tys. praktykantów chce przyjąć Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach współpracy z państwowymi wyższymi szkołami zawodowymi. Praktyki potrwają pół roku, ich uczestnicy otrzymają wynagrodzenie. W środę podpisano list intencyjny w tej sprawie. Program ma ruszyć we wrześniu.
 • Wypożyczalnie aut zrezygnowały z nieuczciwych praktyk

  Wypożyczalnie aut zrezygnowały z nieuczciwych praktyk

  Komisja Europejska informuje, że główne wypożyczalnie samochodów w Unii zmieniły praktyki handlowe i gwarantują lepszą ochronę konsumentów. Chodzi o Avis, Europcar, Enterprise, Hertz, oraz Sixt, na które przypada dwie trzecie prywatnie wynajmowanych aut we Wspólnocie.
 • Pół roku praktyk na studiach

  Pół roku praktyk na studiach

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce opracować ujednolicone zasady praktyk studenckich w wyższych szkołach zawodowych. - Zmiany w zasadach prowadzenia praktyk na studiach to pierwsze rozwiązanie prawne dla uczelni, którego wprowadzenie ma być poprzedzone pilotażem. Na ten cel w ramach programu POWER rząd przeznaczy prawie 136 mln zł - informuje prof. Zbigniew Walczyk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, który bierze udział w pracach na projektem praktyk studenckich.
 • Gazprom chce ugody z Komisją Europejską w sprawie praktyk monopolistycznych

  Gazprom chce ugody z Komisją Europejską w sprawie praktyk monopolistycznych

  Wiceprezes rosyjskiego koncernu Gazprom Aleksandr Miedwiediew, cytowany we wtorek przez dziennik "Wiedomosti".poinformował, że firma ta przesłała Komisji Europejskiej propozycje dotyczące polubownego uregulowania sporu o domniemane stosowanie praktyk monopolistycznych.
 • Koniec z darmowymi praktykami

  Koniec z darmowymi praktykami

  Koniec z darmowymi praktykami dla absolwentów szkół wyższych. Nowelizacja ustawy, wprowadza obowiązek płacenia młodym ludziom za naukę w przedsiębiorstwie. Wprowadza kwotę minimalną - 20 procent najniższej krajowej, czyli nie całe 300 złotych miesięcznie.
 • Nie będzie ustawy antyodorowej, tylko kodeks dobrych praktyk

  Nie będzie ustawy antyodorowej, tylko kodeks dobrych praktyk

  - Nie będzie ustawy antyodorowej, resort środowiska przygotuje tylko kodeks dobrych praktyk dla podmiotów emitujących uciążliwe zapachy - poinformował w czwartek w Sejmie wiceszef resortu środowiska Janusz Ostapiuk. Projekt kodeksu ma być gotowy do końca roku.
 • Sypią się kary za praktyki, które szkodzą pacjentom i podatnikom

  Sypią się kary za praktyki, które szkodzą pacjentom i podatnikom

  Koncerny farmaceutyczne w walce z generykami są skazane na porażkę.
 • Praktyki i staże wakacyjne

  Praktyki i staże wakacyjne

  Jesteśmy u progu wakacji. Studenci zdają ostatnie egzaminy i powoli wyglądają końca sesji. Wielu jest już marzeniami na jakiejś egzotycznej wyspie, ale są też tacy, którzy nie osiadają na laurach i szukają produktywnego zajęcia na wakacje.
 • Stażysta jak barista, głównie od kawy

  Stażysta jak barista, głównie od kawy

  Połowa studentów boi się, że nie znajdzie pracy. Nie nauczyli ich pracować.

Filmy - Praktyki (1)

 • Staż studencki to idealny sposób na rozpoczęcie kariery zawodowej

  O karierę zawodową warto zatroszczyć się już podczas studiów. Dobrym rozwiązaniem dla studentów są wolontariaty i staże. Nie wymagają one pełnej dyspozycyjności czasowej, a pozwalają zdobyć doświadczenie zawodowe, mile widziane przez przyszłych pracodawców. Komentuje Marcin Kotus z Feender.pl.