praktyka absolwencka

Artykuły - Praktyka absolwencka (3)

 • Branża HR o bezpłatnych praktykach: Wynagrodzenie nie mniejsze niż płaca minimalna

  Branża HR o bezpłatnych praktykach: Wynagrodzenie nie mniejsze niż płaca minimalna

  Według ekspertów z branży HR, obecnie nie trzeba wprowadzać całkowitego zakazu bezpłatnych praktyk. To mogłoby ograniczyć wybór studentom, którzy decydują się na takie oferty w ramach realizowanego programu nauczania.
 • Dla absolwentów najgorzej wygląda Warszawa

  Dla absolwentów najgorzej wygląda Warszawa

  Z raportu „Global Cities” opracowanego przez Knight Frank wynika, że sytuacja finansowa przedstawicieli pokolenia Y w czołowych aglomeracjach na świecie najgorzej wygląda w Warszawie i Hongkongu. Młodzi ludzie w tych miastach miesiąc zwykle kończą na minusie i często nie stać ich na własne lokum. Najlepiej żyje się natomiast młodym Niemcom, którzy miesięcznie są w stanie zaoszczędzić nawet 60 proc. swojej pensji. Frankfurt jest cenowo najprzystępniejszym miastem do życia dla młodych specjalistów, jak wynika z raportu.
 • Zatrudnienie absolwenta na czas sezonu

  Zatrudnienie absolwenta na czas sezonu

  Wraz z natężeniem prac sezonowych wzrasta zapotrzebowanie na krótkoterminowych i "tanich" pracowników. Pracodawcy, odczuwając potrzebę wzmocnienia kadrowego w czasie sezonowego ożywienia, nie chcą jednak wiązać się na stałe z nowymi pracownikami. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem może być zatrudnienie absolwenta na podstawie umowy absolwenckiej.

Filmy - Praktyka absolwencka (1)

 • Pracodawcy RP: Absolwentom uczelni brakuje odpowiednich kompetencji

  Biznes może wspierać uczelnie na różne sposoby, np. poprzez sugerowanie rozwiązań programowych, cały system nauki, udział przedstawicieli biznesu w przygotowaniu studentów do dalszej pracy, w formie wykładów czy ćwiczeń. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki i polski biznes jest gotowy podjąć to wyzwanie – mówi agencji Newseria Biznes Andrzej Malinowski, prezydent organizacji Pracodawcy RP.