prąd

Artykuły - Prąd (461)

Filmy - Prąd (33)

 • Przed nami kolejna podwyżka opłat za energię elektryczną

  Ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wzrosły na początku roku o ok. 20 proc. Dalsze podwyżki są nieuniknione. Dużo mniej, bo o kilka procent wzrosła druga część rachunku związana z sama dystrybucją energii elektrycznej.
 • W kolejnych miesiącach rachunki za prąd będą coraz wyższe

  Polska jest jednym z najdroższych rynków hurtowych energii elektrycznej w Europie. Natomiast rachunki dla gospodarstw domowych były zaniżone, ale to już się skończyło.
 • Co "zjada" najwięcej prądu w domu?

  Firmy energetyczne tłumaczą, że rachunki muszą być skomplikowane, bo takie jest prawo. Czy jest możliwe ich uproszczenie? Specjalista ds. prądu Dariusz Aksamit wyjaśnił, co pochłania najwięcej prądu w naszym mieszkaniu. – W kuchni jest najważniejsze z urządzeń w skali całego mieszkania, czyli lodówka – powiedział. – Ona nie pobiera dużo mocy, ale pracuje dwadzieścia cztery godziny na dobę, trzysta sześćdziesiąt pięć dni w rok – dodał. Jak zaoszczędzić na opłatach za prąd? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Już ponad 100 tys. odbiorców prądu ma kłopoty, będą płacić trzykrotnie drożej

  Przez niemal cztery lata właściciel hotelu w popularnej miejscowości turystycznej był zadowolony z dostawcy prądu. Do czasu, gdy ten 7 września poinformował o zaprzestaniu świadczenia usług. Hotelarz wtedy jeszcze nie wiedział, że za prąd przyjdzie mu zapłacić potrójną stawkę. W podobnej sytuacji jest 100 tys. odbiorców prądu.