prąd

Artykuły - Prąd (380)

Filmy - Prąd (31)

 • Co "zjada" najwięcej prądu w domu?

  Firmy energetyczne tłumaczą, że rachunki muszą być skomplikowane, bo takie jest prawo. Czy jest możliwe ich uproszczenie? Specjalista ds. prądu Dariusz Aksamit wyjaśnił, co pochłania najwięcej prądu w naszym mieszkaniu. – W kuchni jest najważniejsze z urządzeń w skali całego mieszkania, czyli lodówka – powiedział. – Ona nie pobiera dużo mocy, ale pracuje dwadzieścia cztery godziny na dobę, trzysta sześćdziesiąt pięć dni w rok – dodał. Jak zaoszczędzić na opłatach za prąd? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Już ponad 100 tys. odbiorców prądu ma kłopoty, będą płacić trzykrotnie drożej

  Przez niemal cztery lata właściciel hotelu w popularnej miejscowości turystycznej był zadowolony z dostawcy prądu. Do czasu, gdy ten 7 września poinformował o zaprzestaniu świadczenia usług. Hotelarz wtedy jeszcze nie wiedział, że za prąd przyjdzie mu zapłacić potrójną stawkę. W podobnej sytuacji jest 100 tys. odbiorców prądu.
 • Będą w Polsce ujemne ceny prądu. Kto wtedy będzie na tym zarabiał?

  Polskie elektrownie zawsze otrzymywały wynagrodzenie za dostarczany na rynek prąd. To się jednak zmieni. Od przyszłego roku mogą zdarzać się godziny, w których elektrownie dopłacą, aby móc produkować energię. Zmiany idą też w drugą stronę – o ponad 33 razy wzrośnie maksymalna cena prądu na giełdzie.
 • Polacy zmieniają sprzedawcę prądu co 5 minut

  W 2017 roku dostawcę energii elektrycznej zmieniło prawie 100 tys. klientów w Polsce. To oznacza, że średnio co 5 minut ktoś w Polsce wybierał nowego dostawcę prądu. Jednak odbiorcy w Czechach robią to co minutę, a Brytyjczycy co 4 sekundy.