pracownicy

Synonimy:
pracownica, pracownicze pracownik
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Pracownicy (1703)

Filmy - Pracownicy (36)

 • Jak być lepszym pracownikiem w 2020 roku? 5 cennych wskazówek

  Postanowienia noworoczne robi większość z nas. Nowy Rok jest bowiem doskonałą do tego okazją. Najczęściej dotyczą one naszej diety czy ćwiczeń na siłowni, a niekiedy... nowej i lepszej pracy. Co można zatem zrobić, żeby być lepszym pracownikiem w 2020 roku? Oto 5 cennych wskazówek. (x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Za trzydzieści lat będzie nam brakować półtora miliona pracowników, alarmują eksperci

  Od kilku lat polskich przedsiębiorców dotyka problem niedoboru pracowników. Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) diagnozuje, że problem ten będzie się z roku na rok powiększał. Postępujący kryzys demograficzny, obniżony wiek emerytalny i duża migracja młodych pracowników za granicę sprawiają, że w polskich firmach brakuje rąk do pracy. W najbliższych latach wyzwaniem stanie się również zatrzymanie w pracy cudzoziemców, dla których swoją granicę otworzą Niemcy. Przewiduje się, że na dalszą emigrację na Zachód może wyjechać nawet 500 tysięcy pracowników. To dodatkowo uszczupli i tak już małą pulę osób, funkcjonujących na naszym rynku pracy. Eksperci nawołują państwo do podjęcia szybkich działań, mających na celu powiększenie liczby pracowników w Polsce. – Do 2050 roku w Polsce będzie brakować półtora miliona osób na rynku pracy. Musimy skądś te osoby pozyskać – powiedziała serwisowi eNewsroom Sylwia Szczepańska, dyrektor ds. dialogu Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP). – Musimy przejrzeć nasze regulacje i zastanowić się, czy nie możemy ich ulepszyć. Takim działaniem byłoby przede wszystkim ułatwienie zatrudnienia cudzoziemców – czyli dofinansowanie działań Wojewódzkich Urzędów Pracy oraz usprawnienie systemu. Warto również przemyśleć rozwiązania dotyczące wcześniejszego wchodzenia osób młodych na rynek pracy oraz skuteczniej wspierać zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Możemy również lepiej korzystać z potencjału pracowniczego młodych rodziców i innych grup, którym aktualne prawo pracy nie pomaga w rozwoju kariery. Przede wszystkim jednak powinniśmy skupić się na osobach, które zdecydowały się odejść z rynku pracy. Zachęcanie starszych pracowników do kontynuowania kariery jest w tym momencie kluczowe – diagnozuje Szczepańska.
 • Malutki jeszcze łysy wombat odpoczywa w kocyku

  W Taronga Zoo w lutym na świat przyszedł wombat. Opiekują się nim pracownicy placówki, gdyż jego matka zmarła. Wuru, bo tak ma na imię zwierzak, świetni sobie radzi. Na filmiku widać jak odpoczywa w kocyku, je i zaczepia swoich opiekunów. Jest słodki! (STORYFUL/x-news)
 • Dobra rozgrzewka to podstawa! Bagażowy został przyłapany podczas ćwiczeń

  Bagażowy na lotnisku bez wątpienia musi mieć krzepę. Ten pracownik lotniska w angielskim Manchesterze został przyłapany przez jednego z pasażerów na... robieniu pompek przed rozpoczęciem pracy. Nie od dziś wiadomo, że właściwa rozgrzewka to podstawa. (STORYFUL/x-news)