pracownicy

Synonimy:
pracownica, pracownicze pracownik
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Pracownicy (1802)

 • Jak duży jest problem z zaległymi urlopami?

  Jak duży jest problem z zaległymi urlopami?

  Im większa firma, tym precyzyjniej planowane są urlopy. Jednak ponad połowa pracujących ma problemy z wykorzystaniem zaległych urlopów.
 • Praca: Z czworonogiem do biura? Coraz częściej to możliwe

  Praca: Z czworonogiem do biura? Coraz częściej to możliwe

  Psy coraz częściej odgrywają kluczową rolę w polskich firmach - obniżają stres, poprawiają atmosferę i samopoczucie, a także zwiększają produktywność.
 • "Wielka piątka" patologii biznesowych

  "Wielka piątka" patologii biznesowych

  ​Najnowsze badania Instytutu Gallupa mówią, że 15 proc. ludzi na świecie jest usatysfakcjonowanych ze swojej pracy. Dla Polski wskaźnik ten wynosi 17,6 proc., co i tak jest bardzo słabym wynikiem. Świadczy to o tym, że mniej niż co piąty pracownik lubi swoją pracę. Przedsiębiorstwa mają pięć takich samych problemów, które są niezależne od branży i ich modelu biznesowego - wskazuje Radosław Drzewiecki, założyciel Leanpassion.
 • Brak pracowników hamuje polskie budownictwo. Części projektów drogowych może się nie udać zrealizowa

  Brak pracowników hamuje polskie budownictwo. Części projektów drogowych może się nie udać zrealizowa

  Choć produkcja budowlana rośnie w tempie dwucyfrowym, branża boryka się z poważnymi problemami. Na rynku brakuje nawet 150 tys. wykwalifikowanych pracowników. Wyższe koszty materiałów budowlanych i rosnące wynagrodzenia dla pracowników sprawiają, że wiele firm stoi na krawędzi bankructwa. Sytuacja może się przełożyć na większe problemy infrastrukturalne, nie tylko pod względem niedotrzymania terminów, lecz także na mniejszą nawet o 20 proc. realizację programu drogowego. Konieczne są ułatwienia w zatrudnianiu obcokrajowców i przyciągnięcie młodych ludzi do szkół zawodowych – podkreślają eksperci.
 • PIP: inspektorzy powinni móc wydawać decyzje ws. ustalania stosunku pracy

  PIP: inspektorzy powinni móc wydawać decyzje ws. ustalania stosunku pracy

  Uważam, że należy wyposażyć inspektorów pracy w możliwość wydawania decyzji w zakresie ustalania stosunku pracy - podkreślił w rozmowie z PAP Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek. Zwrócił uwagę, że nadal stosuje się umowy cywilnoprawne zamiast umów o pracę.
 • Polacy powinni mieć sjestę?

  Polacy powinni mieć sjestę?

  Hiszpania, Grecja, Portugalia, Francja czy Włochy to kraje, gdzie w połowie dnia pracownik udaje się na wypoczynek. Tam rytm pracy wyznacza klimat. Podczas sjesty mieszkańcy południowej Europy mogą uciec przed upałami i uciąć sobie np. regenerującą drzemkę. Pytanie najbardziej nurtujące w tej sprawie jest takie, czy w związku ze zmianą klimatu polskie firmy mogłyby także przejść na południowy styl pracy podczas najbardziej upalnych miesięcy.
 • Polska gospodarka potrzebuje napływu cudzoziemców także z Afryki i Bliskiego Wschodu

  Polska gospodarka potrzebuje napływu cudzoziemców także z Afryki i Bliskiego Wschodu

  Polacy będą wyjeżdżać poszukując lepiej płatnej pracy, a problemy demograficzne będę coraz większym ograniczeniem dla polskiej gospodarki. Dlatego musimy być coraz bardziej otwarci na napływ cudzoziemców już nie tylko ze Wschodu. Rząd powinien zadbać o stworzenie ram dla bezpieczeństwa społecznego.
 • Wskaźnik koniunktury gospodarczej w maju br. wyższy niż w kwietniu i przed rokiem

  Wskaźnik koniunktury gospodarczej w maju br. wyższy niż w kwietniu i przed rokiem

  Ogólny wskaźnik koniunktury gospodarczej jest w maju br. wyższy niż przed miesiącem i rokiem - poinformował GUS. Firmy budowlane i usługowe wskazują na trudności związane z kosztami zatrudnienia, a handlowe - na zbyt dużą konkurencję. Rosną problemy związane z niedoborem pracowników.
 • ​Skusisz się na masaż w pracy? Oto nietypowe benefity w firmach

  ​Skusisz się na masaż w pracy? Oto nietypowe benefity w firmach

  Pracodawcy coraz częściej walczą o pracowników, oferując im nietypowe benefity. Jakie? Masaż w pracy, "chillout room", pół godziny dla rodziny, krótszy czas pracy w wakacyjne piątki, pełnopłatne zwolnienia chorobowe w określonym wymiarze, przedszkole na terenie firmy, czy nawet roczny urlop.
 • Mrowiec: Pracownik dobrem coraz rzadszym (opinia)

  Mrowiec: Pracownik dobrem coraz rzadszym (opinia)

  O ile przez dominującą część ostatnich 30 lat firmy skupiały się (o ile w ogóle to robiły) na marketingu swoich produktów i usług, o tyle teraz coraz większego znaczenia nabierać będzie marketing samej firmy wśród jej potencjalnych pracowników - ocenia Marcin Mrowiec, główny ekonomista banku Pekao.

Filmy - Pracownicy (29)

 • Kot znalazł nowego przyjaciela. Pracownik myjący okna

  Kot Guinness poznał swojego przyjaciela w... oknie. To wideo pokazuje pierwsze spotkanie zwierzęcia z pracownikiem myjącym okna na wysokościach, które było początkiem kwitnącej przyjaźni. (STORYFUL/x-news)
 • Pracownicze Plany Kapitałowe: od kogo dostaniemy premię?

  Projekt zmian w systemie emerytalnym, który zbiera bardzo różne recenzje, także ministerstw, zakłada że do Pracowniczych Planach Kapitałowych zostaną zapisani wszyscy pracujący Polacy w wieku od 19 do 55 lat. To 9 mln pracujących w sektorze prywatnym oraz 2 mln w sektorze publicznym. Pracownicy mają dostać premię za udział w PPK, ale kto ją zapłaci?
 • Czy najlepiej zarabiający pracownicy zrezygnują z etatów w 2019 roku?

  Zmiana w prawie ubezpieczeń społecznych sprawiła, że zwiększy się skłonność najbogatszych pracowników do rezygnacji z etatów.
 • Ponad połowa pracodawców w Polsce ma problemy ze znalezieniem pracowników

  Blisko 60 proc. kandydatów jest niedopasowanych do potrzeb pracodawców, a 40 proc. ma zbyt wygórowane oczekiwania finansowe. Co drugi pracownik wskazuje, że w ogłoszeniach o pracę brakuje podstawowych informacji, przede wszystkim o wysokości zarobków. Zdaniem ekspertów skończył się już czas tradycyjnych ogłoszeń z ofertami pracy. Potencjalny pracownik traktowany jest jak klient, a firmy coraz częściej stosują nowoczesne narzędzia podczas rekrutacji.