pracownicy

Synonimy:
pracownica, pracownicze pracownik
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Pracownicy (1810)

 • Spory pomiędzy pracownikami mogą przynieść firmie wiele korzyści

  Spory pomiędzy pracownikami mogą przynieść firmie wiele korzyści

  Czy spieranie się między pracownikami firmy jest oznaką, że dzieje się w niej coś złego? Niekoniecznie. Jeśli tylko obie strony używają rzeczowych argumentów i są gotowe się porozumieć, skutki sporu mogą być korzystne.
 • Pracownicy socjalni czują się lekceważeni przez rząd i zapowiadają protest

  Pracownicy socjalni czują się lekceważeni przez rząd i zapowiadają protest

  Wyższe płace, dodatkowe uprawnienia pracownicze, wstrzymanie prac nad powołaniem centrów usług. Takie są najważniejsze postulaty osób zajmujących się wspieraniem rodzin.
 • Czy pracownicy z Dalekiego Wschodu zastąpią Ukraińców?

  Czy pracownicy z Dalekiego Wschodu zastąpią Ukraińców?

  W Polsce brakuje rąk do pracy, sytuacja demograficzna jest dramatyczna. Czy import pracowników z Dalekiego Wschodu rozwiąże problem? Rząd prowadzi rozmowy z władzami Filipin odnośnie ustalenia zasad współpracy w sprowadzaniu pracowników z tego kraju do Polski. Brakuje pracowników z Ukrainy, którzy wybierają pracę w innych krajach Europy Zachodniej.
 • Pracownik palacz spędza "na papierosie" nawet 22 dni w roku

  Pracownik palacz spędza "na papierosie" nawet 22 dni w roku

  22 dni w roku na papierosie
 • Jak duży jest problem z zaległymi urlopami?

  Jak duży jest problem z zaległymi urlopami?

  Im większa firma, tym precyzyjniej planowane są urlopy. Jednak ponad połowa pracujących ma problemy z wykorzystaniem zaległych urlopów.
 • Praca: Z czworonogiem do biura? Coraz częściej to możliwe

  Praca: Z czworonogiem do biura? Coraz częściej to możliwe

  Psy coraz częściej odgrywają kluczową rolę w polskich firmach - obniżają stres, poprawiają atmosferę i samopoczucie, a także zwiększają produktywność.
 • "Wielka piątka" patologii biznesowych

  "Wielka piątka" patologii biznesowych

  ​Najnowsze badania Instytutu Gallupa mówią, że 15 proc. ludzi na świecie jest usatysfakcjonowanych ze swojej pracy. Dla Polski wskaźnik ten wynosi 17,6 proc., co i tak jest bardzo słabym wynikiem. Świadczy to o tym, że mniej niż co piąty pracownik lubi swoją pracę. Przedsiębiorstwa mają pięć takich samych problemów, które są niezależne od branży i ich modelu biznesowego - wskazuje Radosław Drzewiecki, założyciel Leanpassion.
 • Brak pracowników hamuje polskie budownictwo. Części projektów drogowych może się nie udać zrealizowa

  Brak pracowników hamuje polskie budownictwo. Części projektów drogowych może się nie udać zrealizowa

  Choć produkcja budowlana rośnie w tempie dwucyfrowym, branża boryka się z poważnymi problemami. Na rynku brakuje nawet 150 tys. wykwalifikowanych pracowników. Wyższe koszty materiałów budowlanych i rosnące wynagrodzenia dla pracowników sprawiają, że wiele firm stoi na krawędzi bankructwa. Sytuacja może się przełożyć na większe problemy infrastrukturalne, nie tylko pod względem niedotrzymania terminów, lecz także na mniejszą nawet o 20 proc. realizację programu drogowego. Konieczne są ułatwienia w zatrudnianiu obcokrajowców i przyciągnięcie młodych ludzi do szkół zawodowych – podkreślają eksperci.
 • PIP: inspektorzy powinni móc wydawać decyzje ws. ustalania stosunku pracy

  PIP: inspektorzy powinni móc wydawać decyzje ws. ustalania stosunku pracy

  Uważam, że należy wyposażyć inspektorów pracy w możliwość wydawania decyzji w zakresie ustalania stosunku pracy - podkreślił w rozmowie z PAP Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek. Zwrócił uwagę, że nadal stosuje się umowy cywilnoprawne zamiast umów o pracę.
 • Polacy powinni mieć sjestę?

  Polacy powinni mieć sjestę?

  Hiszpania, Grecja, Portugalia, Francja czy Włochy to kraje, gdzie w połowie dnia pracownik udaje się na wypoczynek. Tam rytm pracy wyznacza klimat. Podczas sjesty mieszkańcy południowej Europy mogą uciec przed upałami i uciąć sobie np. regenerującą drzemkę. Pytanie najbardziej nurtujące w tej sprawie jest takie, czy w związku ze zmianą klimatu polskie firmy mogłyby także przejść na południowy styl pracy podczas najbardziej upalnych miesięcy.

Filmy - Pracownicy (32)

 • Nie chce nam się iść do pracy…. Najczęstsze wymówki pracowników

  Doświadczony pracodawca jest w stanie po samym tonie głosu poznać, że nieobecność pracownika w pracy jest zwykłą wymówką. Z czego wynikają te nieobecności i jak sobie z nimi radzić?
 • Czy pracownicy powinni decydować ile zarabiają?

  W pewnej londyńskiej firmie wprowadzono zaskakujące rozwiązanie - osoby w niej zatrudnione same określają, ile chciałyby zarabiać, a następnie inni pracownicy głosują, czy te pieniądze danej osobie się należą. Czy można realnie wycenić swoją pracę? Psycholog biznesu Iwona Golonka opowiedziała o tym pomyśle i samodzielnym określaniu zarobków. Czy takie rozwiązanie przyjęłoby się w Polsce? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Spory pomiędzy pracownikami mogą przynieść firmie wiele korzyści

  Czy spieranie się między pracownikami firmy jest oznaką, że dzieje się w niej coś złego? Niekoniecznie. Jeśli tylko obie strony używają rzeczowych argumentów i są gotowe się porozumieć, skutki sporu mogą być korzystne.
 • Kot znalazł nowego przyjaciela. Pracownik myjący okna

  Kot Guinness poznał swojego przyjaciela w... oknie. To wideo pokazuje pierwsze spotkanie zwierzęcia z pracownikiem myjącym okna na wysokościach, które było początkiem kwitnącej przyjaźni. (STORYFUL/x-news)