pracodawca

Artykuły - Pracodawca (778)

Filmy - Pracodawca (11)

 • Byłeś grzeczny w tym roku? Zobacz, jakiego prezentu od pracodawcy możesz się spodziewać

  Blisko 90% polskich pracodawców obdarowuje swoich pracowników w okresie przedświątecznym prezentami – wynika z badania „O czym marzą Polacy na święta?”. Jeśli chodzi o świadczenia dodatkowe, zatrudnione osoby najbardziej liczą na bony i kupony podarunkowe (55%), dofinansowanie do zajęć sportowych i rekreacyjnych (31%), dodatkowy płatny urlop (30%) i bilety do kina, teatru lub na koncert (29%).
 • Duże oczekiwania, a nic od siebie. Polacy i ich podejście do pracy

  Pracownicy coraz częściej narzekają na niskie zarobki i umowy śmieciowe. Jednak sami nie robią nic, by temu zapobiec. Ponad 80% Polaków się nie dokształca ani nie planuje tego w przyszłości. To duży błąd. Jedynie świadome zarządzanie własną karierą zagwarantuje satysfakcję z wykonywanej pracy. Sukces mogą osiągnąć wszyscy, należy go tylko dobrze zaplanować. Dlatego tak ważne w życiu zawodowym jest zarządzanie karierą, czyli podejmowanie działań polegających na planowaniu poszczególnych szczebli swojej kariery, wdrażaniu tych planów w życie i kontrolowaniu efektów.
 • Wielki Brat w pracy. Po co twojemu szefowi kamery?

  Zastanawiasz się, czy twoi pracownicy nie próżnują w pracy? Obawiasz się, że są wobec ciebie nielojalni? A może chcesz po prostu zwiększyć ich bezpieczeństwo? Rozwiązaniem dla ciebie mogą okazać się urządzenia szpiegowskie. Inwestuje w nie coraz więcej firm, od lokalnych przedsiębiorstw po międzynarodowe korporacje.
 • Wprowadzono utrudnienia dla szukających pierwszej pracy

  Od przyszłego roku płaca minimalna nie będzie dotyczyć umów o pracę. Obejmie także umowy zlecania. To może uderzyć w osoby młode, szukające pierwszej pracy, zwłaszcza w najbiedniejszych regionach Polski Rozwiązania, które wprowadził rząd są szczególnie niekorzystne dla młodych osób z tych regionów, w których średnie wynagrodzenie jest najniższe. To nie tylko tzw. ściana wschodnia, ale także woj.kujawsko-pomorskie, mówi Rafał Trzeciakowski, ekspert Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR).