pracodawca

Artykuły - Pracodawca (680)

Filmy - Pracodawca (12)

 • Zrobił im niespodziankę. Spodoba ci się

  Pewien pracodawca chciał zrobić świąteczną niespodziankę swoim podwładnym. Korzystając ze świąt Wielkiej Nocy i odwiedzającego nas wtedy Zajączka postanowił, że porozmawia z uszatym przyjacielem i poprosi go o schowanie paru drobiazgów. Co było w środku? Zobaczcie sami
 • Obowiązki pracodawcy dotyczące ochrony danych osobowych pracownika

  W związku z zapewnieniem stosowania RODO, szykowane są zmiany w polskim Kodeksie pracy. W przepisach ma zostać uregulowana możliwość stosowania monitoringu w miejscu pracy, w szczególności monitoringu wizyjnego oraz monitoringu służbowej korespondencji pracownika.
 • Byłeś grzeczny w tym roku? Zobacz, jakiego prezentu od pracodawcy możesz się spodziewać

  Blisko 90% polskich pracodawców obdarowuje swoich pracowników w okresie przedświątecznym prezentami – wynika z badania „O czym marzą Polacy na święta?”. Jeśli chodzi o świadczenia dodatkowe, zatrudnione osoby najbardziej liczą na bony i kupony podarunkowe (55%), dofinansowanie do zajęć sportowych i rekreacyjnych (31%), dodatkowy płatny urlop (30%) i bilety do kina, teatru lub na koncert (29%).
 • Duże oczekiwania, a nic od siebie. Polacy i ich podejście do pracy

  Pracownicy coraz częściej narzekają na niskie zarobki i umowy śmieciowe. Jednak sami nie robią nic, by temu zapobiec. Ponad 80% Polaków się nie dokształca ani nie planuje tego w przyszłości. To duży błąd. Jedynie świadome zarządzanie własną karierą zagwarantuje satysfakcję z wykonywanej pracy. Sukces mogą osiągnąć wszyscy, należy go tylko dobrze zaplanować. Dlatego tak ważne w życiu zawodowym jest zarządzanie karierą, czyli podejmowanie działań polegających na planowaniu poszczególnych szczebli swojej kariery, wdrażaniu tych planów w życie i kontrolowaniu efektów.