praca zdalna

Artykuły - Praca zdalna (45)

Filmy - Praca zdalna (5)

 • Powrót pracowników do pracy z pracy zdalnej: o czym trzeba pamiętać?

  Wraz z odmrożeniem gospodarki, firmy będą stopniowo rezygnować z pracy zdalnej i przestoju ekonomicznego. Czy każdy pracownik musi się zgodzić na powrót do biura?
 • #Koronawirus - Dobra organizacja pracy zdalnej – nie pracuj w szlafroku!

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną wielu pracowników zaczęło pracować zdalnie, by ograniczyć kontakty społeczne. Współczesna technologia pozwala na zdalne wykonywanie zadań, komunikację i prowadzenie projektów. Jednak ci z nas, którzy na co dzień pracują w unormowanych godzinach w biurze, mogą mieć trudności z dostosowaniem się do pracy z domu. Z pomocą przychodzą im pracownicy tych branż, które już od paru lat z powodzeniem praktykują pracę zdalną. Ich doświadczenie, a także podpowiedzi psychologów, mogą pomóc nam przetrwać ten trudny czas. Również w sytuacji, gdy pracę z domu pogodzić trzeba z życiem rodzinnym – które podczas izolacji stawia przed nami wiele dodatkowych wyzwań.
 • Przedsiębiorcy potrzebują nowych przepisów regulujących pracę zdalną

  Coraz więcej pracowników korzysta z możliwości pracy zdalnej. Dzieje się tak dzięki dostępności technologii cyfrowej i Internetu – ale praca zdalna odpowiada także na zmieniające się potrzeby pracowników i rosnącą konkurencję na rynku pracy. Gdy poszukiwany przez przedsiębiorcę pracownik opiekuje się dziećmi, daleko mieszka, lub inny czynnik społeczno-ekonomiczny powstrzymuje go przed przyjazdem do biura – pracodawcy często decydują się na zatrudnienie zdalne. Taka forma pracy ma wiele dobrych stron – pozwala pracownikowi na ustalanie własnego grafiku, przez co polepsza się jego wydajność i zwiększa się możliwość połączenia życia zawodowego z prywatnym. Tak elastyczne podejście do zatrudnienia pozwala realizować się na rynku pracy wielu osobom, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą pracować w tradycyjny sposób. Praca zdalna niesie jednak za sobą pewne niebezpieczeństwa.
 • Wady i zalety zdalnej pracy. Czy home office jest dla każdego?

  Praca zdalna w wielu przypadkach okazuje się być świetnym rozwiązaniem. Pozwala ona na łączenie obowiązków zawodowych z domowymi. Najczęściej taką formę zatrudnienia wybierają matki z małymi dziećmi czy studenci. Czy trudno jest się nauczyć dyscypliny potrzebnej do tego rodzaju pracy? W „Dzień Dobry TVN” Halina Piasecka oraz Katarzyna Iwanoska rozmawiały o tym, czy home office jest dla każdego. Czy są jakieś minusy? (Dzień Dobry TVN/x-news)