praca w Polsce

Artykuły - Praca w Polsce (24)

 • Firmy tworzą własne ośrodki kwarantanny dla Ukraińców

  ​Firmy rekrutujące pracowników zza wschodniej granicy, ostrzegają przed konsekwencjami wyjazdu Ukraińców z Polski i proponują rozwiązania, które mogą złagodzić skutki obostrzeń na granicy. W przygotowaniu są także prywatne ośrodki kwarantanny dla tych Ukraińców, którzy zdecydują się przyjechać teraz do Polski.
 • "DGP": Niedzielny zakaz nadrabiamy w soboty

  Polacy ostatecznie pogodzili się z zakazem handlu w niedzielę - informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna". Zakupy, które zwykle robili w ostatni dzień tygodnia, przerzucili głównie na sobotę.
 • Pracownicy z Ukrainy mogą liczyć na coraz większe zarobki i benefity

  Pracownicy z Ukrainy mogą liczyć na coraz większe zarobki i benefity

  ​Już co piąta polska firma zatrudnia pracowników z Ukrainy - wynika z Barometru Imigracji Zarobkowej za II półrocze 2019 roku. Większość pracuje na stanowiskach niskiego szczebla, ale rośnie zapotrzebowanie także w obszarze kompetencji specjalistycznych.
 • Ukraińcy są coraz bardziej wybredni. Wymagania rosną

  Ukraińcy są coraz bardziej wybredni. Wymagania rosną

  Poziom zadowolenia pracowników z Ukrainy obniżył się w stosunku do 2018 roku o 11 proc., bo choć warunki pracy stają się coraz lepsze, to Ukraińcy są bardziej świadomi możliwości, jakie daje polski rynek pracy.
 • 45 proc. pracujących w Polsce Ukraińców rozważa pracę w innym kraju

  45 proc. pracujących w Polsce Ukraińców rozważa pracę w innym kraju

  Pracę w innym kraju niż Polska czy Ukraina rozważa 45 proc. Ukraińców pracujących w Polsce - wynika z raportu EWL. W ubiegłorocznej edycji badania rozważało to 60,2 proc. ankietowanych. Z badania wynika też, że - w zależności od przyjętych kryteriów - od 2,6 proc. do 8,1 proc. ogólnej liczby ukraińskich pracowników może opuścić Polskę w celu znalezienia zatrudnienia w Niemczech.
 • Potrzebujemy coraz więcej cudzoziemców, ale rząd opóźnia przedstawienie strategii migracyjnej

  Potrzebujemy coraz więcej cudzoziemców, ale rząd opóźnia przedstawienie strategii migracyjnej

  ​Polscy przedsiębiorcy szukają teraz pracowników w Brazylii. Zatrudnianie cudzoziemców byłoby łatwiejsze, gdyby rząd przedstawił strategię migracyjną. Może skończyłaby się gra pozorów, że ograniczamy napływ cudzoziemców, gdy rekordowe jest ich zatrudnienie.
 • Ukrainiec najczęściej pracuje jako sprzedawca, kelner i... barber

  Ukrainiec najczęściej pracuje jako sprzedawca, kelner i... barber

  Kelner i kucharz, fryzjer i barber, sprzedawca oraz kosmetyczka to zawody, w których w 2018 r. mogliśmy najczęściej spotkać osoby z Ukrainy - wskazują eksperci Personnel Service.
 • Brak pracowników zagraża polskiej gospodarce

  Brak pracowników zagraża polskiej gospodarce

  - Brak pracowników na rynku pracy jest zagrożeniem dla polskiej gospodarki. Rozwiązaniem może być większe otwarcie rynku pracy na imigrantów zarobkowych - wskazywali w środę uczestnicy debaty zorganizowanej w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.
 • 25 tysięcy osób czeka na polską wizę w New Delhi. Do pracy w Polsce jadą m.in. Hindusi i Nepalczycy

  25 tysięcy osób czeka na polską wizę w New Delhi. Do pracy w Polsce jadą m.in. Hindusi i Nepalczycy

  Nawet 25 tys. osób może oczekiwać na wystawienie wizy z prawem do pracy w Polsce przez ambasadę w New Delhi w Indiach. Polskie firmy, które zrekrutowały pracowników, muszą uzbroić się w cierpliwość.
 • Nepalczycy i Hindusi zainteresowani pracą w Polsce

  Nepalczycy i Hindusi zainteresowani pracą w Polsce

  ​Zapotrzebowanie na stanowiska produkcyjne jest tak duże, że polskie agencje pośrednictwa zdecydowały się sięgnąć po ludzi z Indii i Nepalu. Zwiększenie liczby wniosków wizowych spowodowało zator w polskim konsulacie w Delhi - informuje Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia.

Filmy - Praca w Polsce (10)

 • Na rynku pracy jest boom rekrutacyjny

  Rynek pracy przeżywa boom rekrutacyjny – 40% firm planuje przeprowadzić rekrutacje jeszcze w tym roku. – Największe zapotrzebowanie występuje w sektorze handlowym. Duże zapotrzebowanie ma również sektor usługowy oraz produkcja – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Andrzej Kubisiak, szef biura prasowego Work Service
 • Trwa walka o pracowników

  Z najnowszych danych GUS-u wynika, że bezrobocie w Polsce sięga już niewiele ponad 8 proc. To najniższe wskazania od 26 lat. Oznacza to, że w okresie gdy istnieją niedobory na rynku pracy, firmy coraz bardziej walczą o kandydatów i zabiegają, aby dołączali właśnie do nich. – Taka strategia nie powinna dziwić w sytuacji, gdy jedna trzecia firm w Polsce deklaruje trudności rekrutacyjne ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy – powiedział Andrzej Kubisiak, szef biura prasowego Work Service.
 • Ukraińcy nie będą już pracować w Polsce. Sprawy nie uratuje nawet oferta stałego zatrudnienia i opieka socjalna

  Unia planuje zniesienie wiz dla Ukraińców. Jeśli stanie się to faktem, to stracimy ostatni argument, by przekonać ich do pracy w Polsce, która najszybciej starzej się w UE. Eksperci prognozują, że od przyszłego roku, przybysze ze wschodu, zapewne będą woleli wyjeżdżać na Zachód Europy, gdzie zarobią 3-4 razy więcej.
 • Polacy chcą pracować dłużej, ale nie mają na to szans

  Co trzeci Polak ma ochotę pracować dłużej niż do 65. roku życia. Co ciekawe, niemal tyle samo osób chce przejść na emeryturę wcześniej. Skąd wynika ta niezgodność? Z dostępu do opieki zdrowotnej i profilaktyki. Ci, których stać na prywatne leczenie, patrzą spokojnie w przyszłość. Reszta obawia się, że nie da rady być długo aktywna zawodowo. Żyjemy coraz dłużej, ale nie czujemy się na siłach, by dłużej pracować. Główną przyczyną jest nieefektywny system ochrony zdrowia. - Polacy obawiają się, że jeśli będą potrzebowali pomocy, spotkają się z ogromnymi kolejkami do lekarzy czy brakiem dostępu do specjalistów – mówi prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, ekspert inicjatywy „Głosuję na zdrowie”.