praca w korporacji

Artykuły - Praca w korporacji (12)

 • Bunt szczurów. Polacy nie chcą tracić życia na nadgodzinach za kiepskie wynagrodzenie

  Bunt szczurów. Polacy nie chcą tracić życia na nadgodzinach za kiepskie wynagrodzenie

  Ubywa chętnych do wyścigu o lepszą posadę lub wyższą pensję. Praca wciąż jest ważna, ale przegrywa albo z rodziną, albo z chęcią wygodniejszego życia.
 • Krajowy sektor usług biznesowych wciąż rośnie. Do 2020 r. może w nim pracować nawet 250 tys. osób

  Krajowy sektor usług biznesowych wciąż rośnie. Do 2020 r. może w nim pracować nawet 250 tys. osób

  Polski sektor wykonywanych na zlecenie innych przedsiębiorstw usług biznesowych jest coraz większy. W ubiegłym roku tego rodzaju prace wykonywały 532 centra należące do 356 inwestorów zagranicznych. Pracowało w nich ponad 150 tys. osób. Do 2020 roku w tym sektorze, przede wszystkim w branży IT oraz usług finansowych, może znaleźć zatrudnienie 100 tys. osób.
 • Tyrający od rana do nocy, najtańsi w Europie, wynajęci lub przekazani. Oto pracownicy z outsourcingu

  Tyrający od rana do nocy, najtańsi w Europie, wynajęci lub przekazani. Oto pracownicy z outsourcingu

  Jedna firma drugiej firmie zleca. Zarządzanie bazą, sprzętem, powierzchnią biurową lub siłą roboczą. Jak najtańszą. Nieważne, czy po studiach magisterskich, maturze, czy z podwójnym fakultetem. Ze znajomością trzech języków obcych czy jednego. Ważne, że tanio, szybko, dostatecznie. I na zewnątrz. Tyrają od rana do nocy, na śmieciówkach lub jednej czwartej etatu. Bez szans na podwyżkę, prędzej odejdą niż zasłużą na awans. Pracownicy z outsourcingu.
 • Uciekają z korporacji i przechodzą do małych spółek

  Uciekają z korporacji i przechodzą do małych spółek

  Coraz więcej młodych z pokolenia Y ucieka z piekła korporacji i wybiera przeciwny biegun kariery, jakim są małe firmy lub startupy. Na wyścig korpo-szczurów patrzą z ulgą, ponieważ dla nich to już przeszłość. Przestali używać korpomowy: zrzucili z siebie „badże”, w niepamięć puścili „czelendże”, „konfkole”, „asapy”, „kipojnty”, „prodżekt majlstołny” i „kilowanie pomysłów”. Skończyli z życiem korpoludka.
 • Lista 100 Najlepszych Miejsc Pracy w Europie

  Lista 100 Najlepszych Miejsc Pracy w Europie

  Lista Best Workplaces Europe 2015, ogłoszona 4 czerwca w Luksemburgu, to ranking 100 Najlepszych Miejsc Pracy w Europie wyłonionych spośród laureatów 19 list krajowych ogłaszanych przez Great Place to Work® w Europie, w tym w Polsce.
 • Wypaleni przez Mordor. "Praca w korporacji doprowadziła mnie do skrajnego wyczerpania..."

  Wypaleni przez Mordor. "Praca w korporacji doprowadziła mnie do skrajnego wyczerpania..."

  Dziś, kiedy ktoś mówi, że pracuje w korporacji, coraz częściej w głosie rozmówcy usłyszy ton współczucia. Korporacje dają dobre doświadczenia, ale pod warunkiem, że ma się świadomość własnych wartości i celów. I pilnuje się zdrowia. Z Katarzyną Skoczek rozmawia Łukasz Guza.
 • Ujarzmij korporację - kilka zasad, jak przetrwać w dużej firmie

  Ujarzmij korporację - kilka zasad, jak przetrwać w dużej firmie

  Dostałeś pracę w korporacji? Na pewno cieszy cię perspektywa wyższej pensji, możliwości awansu i rozwoju oraz prestiż, jaki wiąże się z pracą w dużej firmie. Z jednej strony praca w korporacji kusi, a z drugiej wymaga dostosowania się do ustalonych reguł oraz dużej elastyczności.
 • Jak okiełznać "Mordor"? 12 zasad przetrwania w korporacji

  Jak okiełznać "Mordor"? 12 zasad przetrwania w korporacji

  Niektórzy mawiają, że z korporacją jest jak z narkotykami. Najlepsze wyjście? Nie wchodzić. Czasami jednak zmierzenie się z korporacyjną machiną jest dla nas jedyną szansą, aby zdobyć doświadczenie i zaistnieć na rynku pracy. Jak odnaleźć się w "Mordorze"?
 • Język obcy jest kluczem do kariery

  Język obcy jest kluczem do kariery

  Posługiwanie się językiem obcym jest jedną z podstawowych umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Wystarczy przejrzeć oferty zatrudnienia publikowane w internecie, by przekonać się, że ok. 60% pracodawców oczekuje od kandydatów wysoko rozwiniętych kompetencji w tym zakresie podając znajomość angielskiego, jako jedno z głównych kryteriów w ogłoszeniach o pracę.
 • Na kogo uważać w pracy? Czyli biurowy zwierzyniec cz.2.

  Na kogo uważać w pracy? Czyli biurowy zwierzyniec cz.2.

  ​Spodobała ci się poprzednia część biurowego zwierzyńca? W tej odsłonie bierzemy na tapetę kilka innych zwierzątek: żmiję, sowę mądrą głowę czy dwa małe pieski. W luźny sposób podpowiadamy kto jest kim w zawiłych biurowych strukturach, jak radzić sobie w tym ZOO i dlaczego należy pamiętać o bezwzględnym zakazie dokarmiania zwierząt.