praca w domu

Artykuły - Praca w domu (15)

 • ​Logitech Zone Wired - test

  ​Logitech Zone Wired - test

  Czy to w biurze, czy to w domu, bez odpowiedniego zestawu słuchawkowego komfort pracy może być problemem. Pracując "na home office", podobnie jak wielu Polaków, sprawdzamy, jak w takich warunkach radzi sobie zestaw słuchawkowy Logitech Zone Wired.
 • Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych warunków pracy

  Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych warunków pracy

  Konsekwencją odmrażania gospodarki jest stopniowy powrót pracowników do firm. Jak podaje Prawo.pl, dla pracodawców jest to duży wysiłek organizacyjny i finansowy, związany m.in. z przystosowaniem przedsiębiorstw do nowych warunków sanitarnych. Według portalu pojawiają się też problemy natury prawnej.
 • Nadgodziny skutkiem ubocznym pracy zdalnej

  Nadgodziny skutkiem ubocznym pracy zdalnej

  Ponad dwie trzecie Polaków pracujących zdalnie deklaruje, że zdarza im się przekraczać standardowe godziny pracy. 7 na 10 pracowników na home office wskazuje, że ich szefowie kontaktują się z nimi po godzinach pracy. W przypadku 31 proc. badanych zdarza się to regularnie.
 • Koronawirus. Jak poradzić sobie z izolacją w czasie pracy zdalnej

  Koronawirus. Jak poradzić sobie z izolacją w czasie pracy zdalnej

  Aż 88 proc. zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią, która zmieniła całkowicie życie zawodowe i prywatne milionów ludzi w Polsce. Dla 33 proc. badanych, głównym uczuciem towarzyszącym im na co dzień jest niepokój o przyszłość.
 • Praca coraz bardziej zdalna

  Praca coraz bardziej zdalna

  Znaczenie pracy zdalnej rośnie od wielu lat, a obecny kryzys ewidentnie ten trend wzmacnia. Całkowite przejście na taki tryb działań jest dla większości firm mało prawdopodobne. Nową normą stanie się elastyczna praca, a będą ją wykonywać przedstawiciele Generacji Flex.
 • Narodowe home office. Tak pracuje dwie trzecie Polaków

  Narodowe home office. Tak pracuje dwie trzecie Polaków

  W związku z epidemią koronawirusa firmy przeszły na tryb pracy zdalnej, a home office stało się codziennością dla większości polskich pracowników - wynika z Barometra Providenta. Badanie pokazuje, że ponad 60 proc. osób pracujących z domu najbardziej chwali sobie brak dojazdów do pracy. Połowie brakuje jednak kontaktu z ludźmi.
 • Epidemia. Praca zdalna stała się koniecznością

  Epidemia. Praca zdalna stała się koniecznością

  Aż 67 proc. działających w Polsce firm, które dotąd nie oferowały możliwości pracy zdalnej, zdecydowało się na taki krok po wybuchu pandemii COVID-19. Jednocześnie ponad jedna trzecia przedsiębiorców natrafiła na bariery, które to uniemożliwiły. Tak wynika z najnowszego raportu podsumowującego sytuację na polskim rynku pracy od rozpoczęcia okresu kwarantanny.
 • Praca zdalna: Wiele osób już nie wróci do biura

  Praca zdalna: Wiele osób już nie wróci do biura

  Wraz z pandemią szykuje nam się rewolucja na miarę wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy w XIX w. W ciągu zaledwie kilku tygodni firmy musiały zmienić swoje podejście do wykonywania obowiązków służbowych przez pracowników. Praca zdalna stała się koniecznością. I to koniecznością, która wielu osobom, do tej pory przyzwyczajonym do pracy przy biurku, może spodobać się już na stałe.
 • Praca zdalna w czasach epidemii - nowy standard

  Praca zdalna w czasach epidemii - nowy standard

  Z pewnością nikt nie przewidywał, że właściwie z dnia na dzień praca zdalna stanie się codziennością tak wielu z nas - zwracają uwagę eksperci. Co więcej, nikt też nie spodziewał się, jak szybko wszyscy zatęsknimy za powrotem do biura...
 • Firmy będą wysyłać pracowników do domu

  Firmy będą wysyłać pracowników do domu

  Firmy testują wysyłanie pracowników na pracę zdalną w związku z koronawirusem. Na razie trudno oszacować ile z nich się na to zdecyduje, ale około 2,5 miliona Polaków jest zatrudnionych w branżach, które mają taką możliwość.