praca w centrach outsourcingowych

Artykuły - Praca w centrach outsourcingowych (28)

 • "Rzeczpospolita": Szykuje się wysyp usług dla biznesu

  "Rzeczpospolita": Szykuje się wysyp usług dla biznesu

  Pomimo pandemii projektów inwestycyjnych w nowoczesnych usługach dla biznesu jest obecnie więcej niż przed rokiem. Ich prawdziwy wysyp dopiero nadejdzie - przewidują eksperci z branży - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".
 • "Puls Biznesu": Polska trzecia w usługach

  "Puls Biznesu": Polska trzecia w usługach

  Pod względem zatrudnienia w centrach usług biznesowych i IT większe od nas są już tylko Indie i Filipiny - podaje wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Sektor usług biznesowych walczy o pracowników

  Sektor usług biznesowych walczy o pracowników

  Polski sektor usług biznesowych cechuje szybki rozwój i duże zapotrzebowanie na nowych pracowników. Najbardziej poszukiwani są kandydaci wielojęzyczni, posługujący się więcej niż jednym językiem obcym. Rynek centrów biznesowych w Polsce jest jednym z najszybciej rosnących w całej Europie. ABSL szacuje, że w optymalnym scenariuszu już na początku przyszłego roku zatrudnienie w centrach usług biznesowych sięgnie 340 tys. osób.
 • Przepisy o pracy tymczasowej trudniejsze do obejścia

  Przepisy o pracy tymczasowej trudniejsze do obejścia

  Przedsiębiorstwo, które zdecyduje się na zastąpienie pracy tymczasowej przekazaniem pracowników firmie zewnętrznej, naraża się nie tylko na grzywnę. Ryzykuje także koniecznością zwrotu VAT i opłacenia zaległych składek ZUS.
 • Outsourcing pracowników może skończyć się karami!

  Outsourcing pracowników może skończyć się karami!

  Dramatyczny wzrost umów na niby.
 • W centrach usług dla biznesu codziennie powstaje 90 nowych miejsc pracy

  W centrach usług dla biznesu codziennie powstaje 90 nowych miejsc pracy

  W ciągu dwóch lat w sektorze usług dla biznesu zatrudnienie wzrosło o 30 proc. do blisko 280 tys. osób. W 2020 roku może w nim pracować już 340 tys. - wynika z danych ABSL. Aby przyciągnąć i zatrzymać u siebie najlepszych pracowników, firmy walczą nie tylko atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia i benefitami, lecz także możliwościami rozwoju zawodowego i osobistego. Taką możliwość daje praca w różnorodnym, międzynarodowym środowisku. Na różnorodności w zatrudnieniu korzystają także same firmy.
 • Zatrudnienie w centrach usług wspólnych rośnie skokowo

  Zatrudnienie w centrach usług wspólnych rośnie skokowo

  Do 2020 roku centra usług wspólnych, których jest już w Polsce ponad 1,2 tys., będą zatrudniać 340 tys. pracowników - wynika z prognoz ABSL. Tylko na przestrzeni ostatnich dwóch lat liczba nowych miejsc pracy wzrosła o 30 proc.
 • Nowe centra usług wspólnych mierzą się z poważnymi brakami kadrowymi i rywalizacją o specjalistów

  Nowe centra usług wspólnych mierzą się z poważnymi brakami kadrowymi i rywalizacją o specjalistów

  Nasz rynek jest atrakcyjny dla zagranicznych firm związanych z usługami IT. Tutaj mają dostęp do wielu wykwalifikowanych specjalistów, odnoszących sukcesy na międzynarodowych olimpiadach. Inwestorów przyciągają również koszty pracy, które pozostają zdecydowanie niższe w porównaniu z wieloma krajami Unii Europejskiej.
 • Centra usług dla biznesu nie do zatrzymania. To najszybciej rozwijający się sektor w kraju

  Centra usług dla biznesu nie do zatrzymania. To najszybciej rozwijający się sektor w kraju

  Wystarczyło niespełna 20 lat, by rozwijający się w Polsce sektor usług wspólnych dla biznesu zostawił daleko w tyle przemysł stoczniowy czy górniczy. Dziś BPO czy SSC zatrudnia w naszym kraju blisko 300 tys. osób. Apetyt ma na dużo, dużo więcej.
 • Centra usług wspólnych: Branża która masowo zatrudnia młodych

  Centra usług wspólnych: Branża która masowo zatrudnia młodych

  Od 2013 roku liczba osób zatrudnionych w zagranicznych centrach usług wspólnych w Polsce wzrosła o 40% i wynosi obecnie ponad 210 tysięcy pracowników. Tempo wzrostu zarobków w tej branży jest dwukrotnie szybsze niż w całej gospodarce i wynosi 7%, przy średnim wynagrodzeniu na poziomie 5562 zł brutto - wynika z Raportu Płacowego Antal.

Filmy - Praca w centrach outsourcingowych (2)

 • Zatrudnienie w centrach usług wspólnych może wzrosnąć o 100 tys. osób

  Centra usług biznesowych co roku generują 25-30 tys. nowych miejsc pracy. Inwestorów przyciąga wysoka jakość kadry. Jednak sektory bankowy, finansowy i ubezpieczeniowy, które generują największe zatrudnienie w obszarze outsourcingu, wciąż nad Wisłą są obecne w niewielkim stopniu. Pomogłyby zmiany w prawie. Dzięki nim jest szansa na kolejne 100 tysięcy nowych miejsc pracy w ciągu trzech lat. – Polska dziś jest na najlepszej drodze, żeby centra usług wspólnych stał się naszym flagowym sektorem w ciągu najbliższych 5-10 lat. Mamy bardzo wysoką pozycję w rankingach atrakcyjności miast pod kątem tych inwestycji – mówi Krystian Bestry, wiceprezes Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), prezes zarządu firmy Adaptive Group. W tegorocznym zestawieniu „Top 100 Outsourcing Destinations” firmy konsultingowej Tholons Kraków utrzymał dziewiątą pozycję wśród najatrakcyjniejszych na świecie miast dla inwestycji tego sektora, będąc jednocześnie jedynym miejscem w Europie, które znalazło się w pierwszej dziesiątce. Nieprzerwanie liderem i tym samym najlepszą lokalizacją doradzaną firmom z sektora centrów usług wspólnych (Shared Service Center – SSC) oraz obsługi outsourcingowej biznesu (Business Process Outsourcing – BPO) jest Bangalore w Indiach. Zainteresowanie ulokowaniem niektórych procesów biznesowych w Polsce wyrażały między innymi wielkie banki inwestycyjne, jak Bank of America Merrill Lynch, JP Morgan oraz Morgan Stanley. Ale na przeszkodzie stanęły uregulowania prawne, które zabraniają m.in. sprawdzania przeszłości kryminalnej pracowników. – Dzisiaj polskie prawo to wyklucza i niestety procesy takie trafiają gdzie indziej. A tak naprawdę wiele firm z tego sektora funkcjonuje w Polsce i tylko czeka na zmiany, żeby móc rozszerzyć swoją działalność. Myślę, że 100 tys. nowych miejsc pracy w ciągu trzech lat jest naprawdę realne. Potrzeba do tego bardzo niewiele - mówi Bestry.
 • PAIiIZ: W 2015 zatrudnienie w centrach outsourcingowych zwiększy się o 20 tys.

  Szacujemy, że w tym roku zatrudnienie w centrach outsourcingowych w Polsce zwiększy się o 20 tysięcy nowych pracowników, do 170 tysięcy - mówi wiceszefowa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Monika Piątkowska.