praca sezonowa

Artykuły - Praca sezonowa (324)

Filmy - Praca sezonowa (6)

 • Kto zawsze znajdzie pracę?

  W niektórych branżach już mamy rynek pracownika. Przykład? Informatycy, inżynierowie, wyspecjalizowani pracownicy obsługujący technologie w zakładach i obsługujący linie produkcyjne – to osoby, które są najczęściej poszukiwane przez firmy. Chociaż ofert pracy jest dla nich dużo to okazuje się, że na etat mogą liczyć tylko nieliczni. Kto jest najbardziej poszukiwany na rynku pracy? - Należy pamiętać, że nie każda osoba która jest informatykiem, inżynierem, technologiem rządzi na rynku pracy. Rynek pracownika dotyczy osób, które są najlepsze. Jest to uniwersalny trend, który dotyczy zarówno tych bardzo popularnych zawodów jak informatyk, ale także pozostałych zawodów m.in. z obszaru. usług, bankowości czy finansów – mówi Lucyna Pleśniar, Prezes Zarządu agencji rekrutacyjnej PEOPLE.
 • W wakacje łatwiej o pracę. Pomagają w tym przepisy regulujące pracę tymczasową

  Letnie miesiące sprzyjają ożywieniu na rynku pracy. Z danych resortu pracy wynika, że bezrobocie w czerwcu spadło do 12,1 proc. Pojawia się więcej ofert, a dodatkowym plusem są przepisy prawne, które dokładnie regulują kwestie zatrudniania na okres wakacyjny. Są one korzystne zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. – Polskie prawo zawiera odpowiednie uregulowania, które pomagają pracodawcom zatrudniać do prac tymczasowych i sezonowych, a przez to ułatwiają pracownikom znalezienie pracy – mówi Bartłomiej Raczkowski, adwokat i partner w kancelarii Raczkowski i Wspólnicy.
 • Prace sezonowe w rolnictwie słabo płatne

  Stawki, jakie są w tej chwili, zwłaszcza przy pracach sezonowych w rolnictwie, są stosunkowo niskie. W tym roku jest bardzo duży wysyp truskawek, to stawka za same truskawki maleje, w związku z tym i wynagrodzenie dla samych zbierających maleje – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Jarosław Adamkiewicz, prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia i agencji Wadwicz.
 • Chcą zarobić na chleb, a traktuje się ich jak bydło!

  Pracownicy sezonowi traktowani są jak niewolnicy. Pracodawcy zmuszają ich do robienia rzeczy uwłaczających ludzkiej godności. Mimo wyzysku i dyskryminacji, z pokorą godzą się oni jednak na swój los, wierząc, że dzięki ciężkiej pracy zapewnią swoim rodzinom godne życie. Niestety, często okazuje się, że wracają do domu bez grosza, a nawet zadłużeni. Najgorszy los spotyka kobiety…