praca fizyczna

Artykuły - Praca fizyczna (13)

 • Jak zdobyć pracę w Kanadzie?

  Jak zdobyć pracę w Kanadzie?

  Na pytania Zbigniewa Greźlikowskiego odpowiada Antony C. Muszyński, prawnik z Calgary, prezes Euro Labour Infusion.
 • W Belgii po niemiecku

  W Belgii po niemiecku

  Mała Belgia stanowi narodową mieszankę, także językową. Wszyscy wiedzą o francuskojęzycznej Walonii oraz niderlandzkiej Flandrii. Ale mało kto słyszał o autonomicznym regionie niemieckim, który leży przy granicy niemieckiej, na wysokości Köln.
 • ​CBOS: Polacy coraz wyżej cenią zawody oparte na pracy fizycznej

  Coraz większym prestiżem cieszą się wśród Polaków profesje oparte na pracy fizycznej i kojarzone z przedsiębiorczością - najwyżej w badaniu CBOS oceniono zawód strażaka. Niezmiennie najniższe jest uznanie dla funkcji związanych z polityką i sprawowaniem władzy.
 • Na trzy zmiany za Odrą

  Na trzy zmiany za Odrą

  Polacy zatrudnieni w niemieckich fabrykach i magazynach pracują często w systemie trzyzmianowym. Takim pracownikom przysługują określone prawa odnoszące się do czasu pracy, wysokości stawek i wynagrodzenia za nadgodziny.
 • Praca w szwedzkich lasach

  Praca w szwedzkich lasach

  W żadnym kraju UE nie znajdziesz tylu ofert dla pracowników leśnych co w Szwecji. Pracując przy czyszczeniu lasów w kraju Wikingów, można zarobić 25-29 tys. koron miesięcznie. Wśród zatrudnionych nie brakuje Polaków.
 • Nowatorski system identyfikacji i lokalizacji pracowników

  Nowatorski system identyfikacji i lokalizacji pracowników

  - Katowicki Holding Węglowy przygotowuje się do wdrożenia nowatorskiego systemu identyfikacji i lokalizacji pracowników pod ziemią. Ma on nie tylko informować o zagrożeniach, ale i zapobiegać im - np. zatrzymując podziemną kolejkę, gdy na jej drodze stanie górnik.
 • Ruszyła lawina. Kolejni chcą dłuższego urlopu

  Ruszyła lawina. Kolejni chcą dłuższego urlopu

  Kolejna grupa rodziców, tym razem dzieci urodzonych w 2012 r., domaga się prawa do wydłużonego urlopu rodzicielskiego; w tej sprawie w środę skierowali petycję do premiera Donalda Tuska.
 • ​Nożyce płacowe otwierają się coraz szerzej. Niebezpiecznie

  ​Nożyce płacowe otwierają się coraz szerzej. Niebezpiecznie

  W ubiegłym roku zwiększyła się liczba firm, w których przeciętne zarobki wyniosły 1500 zł albo i mniej. 25 tys. osób musiało się zadowolić minimalnym wynagrodzeniem ustalonym przez rząd po konsultacji z pracodawcami i związkami zawodowymi albo nawet niższym.
 • Jak przygotować wyjazd do pracy za granicą?

  Jak przygotować wyjazd do pracy za granicą?

  Ze względu na bezrobocie i trudną sytuację ekonomiczną, coraz więcej Polaków - w tym młodych - decyduje się na wyjazd do pracy za granicę. Niezależnie od tego, czy to praca na stałe, czy też sezonowa, warto się do takiego wyjazdu przygotować, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań czy wręcz kłopotów.
 • Ile tak naprawdę pracują Europejczycy?

  Ile tak naprawdę pracują Europejczycy?

  Przeciętny tygodniowy czas pracy w wielu krajach europejskich jest znacznie krótszy niż w Polsce. Wydaje się, że najskuteczniejszym sposobem na obniżenie czasu pracy, jest zwiększenia wydajności zatrudnionych. Pod tym względem jednak wciąż daleko nam do liderów Europy: Luksemburga, Belgii, Niemiec czy właśnie Holandii.

Filmy - Praca fizyczna (1)

 • Praca marzeń? 1300 euro, słoneczna Italia...

  W ogarniętych kryzysem Włoszech praca jest towarem deficytowym. Nieoczekiwanie jednak z pomocą bezrobotnym "mieszczuchom", którzy musieli pożegnać się z korporacyjnymi posadami, pospieszył... związek rolników z regionu Oltrepo Pavese, słynącego z produkcji wyśmienitych win. Zamiast zatrudniać pracowników z zagranicy, właściciele tamtejszych winnic zakontraktowują na czas zbiorów swoich rodaków: byłych urzędników, bankowców, kelnerów... Płaca wynosi 1300 euro miesięcznie. W tej sytuacji Włosi, którzy niegdyś uważali pracę fizyczną za niegodne zajęcie, ochoczo biorą się do roboty! Niektórzy myślą nawet o tym, by na dobre poświęcić się pracy na roli...