praca

Artykuły - Praca (3308)

 • Parlament podniósł limit godzin nadliczbowych na Węgrzech

  Parlament podniósł limit godzin nadliczbowych na Węgrzech

  Parlament węgierski przyjął w środę nowelizację kodeksu pracy, podnoszącą limit godzin nadliczbowych mimo protestów opozycji, która usiłowała zapobiec głosowaniu gwizdami i krzykami. Przeciwko tej nowelizacji protestowały też związki zawodowe.
 • Policja choruje bez konsekwencji, a Kowalski ścigany przez ZUS

  Policja choruje bez konsekwencji, a Kowalski ścigany przez ZUS

  Brak konsekwencji, a przez to jeszcze większe nierówności wśród pracowników – tak podejście rządzących do kontroli absencji chorobowych i ostatnie zmiany przepisów w tym zakresie oceniają specjaliści.
 • Jak dostać pracę na lotnisku?

  Jak dostać pracę na lotnisku?

  Rynek pracy otwiera dziś przed Polakami szereg możliwości. To, co jeszcze do niedawna wyglądało na nieosiągalną dla śmiertelników egzotykę jest dziś w zasięgu pracowników, którzy mają w sobie dość konsekwencji i zapału, aby sięgać po swoje marzenia. Tak jest też z posadami związanymi z obsługą lotnisk i samolotów, które – wbrew pozorom – często nie stawiają nierealnych wymagań aby aplikować o pracę. Czego więc trzeba, żeby zacząć swoją pierwszą pracę na lotnisku? Sprawdziliśmy to specjalnie dla czytelników Interii.
 • Miliony na likwidację luk kadrowych

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs na dofinansowanie nowych Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Ich zadaniem będzie rekomendacja zmian prawnych i edukacyjnych, które zaradzą problemom z zatrudnieniem w danym sektorze. Nabór wniosków do konkursu rozpocznie się 31 grudnia i potrwa do końca lutego.
 • Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych. Roboty tego (prędko) nie zmienią

  Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych. Roboty tego (prędko) nie zmienią

  Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych – a nie tylko inżynierów. Roboty tego (prędko) nie zmienią.
 • Pracodawcy szukają sposobów na zatrzymanie pracowników tymczasowych. Część z nich przejdzie na etat

  Pracodawcy szukają sposobów na zatrzymanie pracowników tymczasowych. Część z nich przejdzie na etat

  Z końcem listopada upłynął 18-miesięczny limit długości zatrudnienia pracownika tymczasowego u jednego pracodawcy. W wielu firmach, które opierają się w dużej mierze na pracownikach tymczasowych, może to oznaczać zmianę strategii zatrudnienia. 10 proc. tych pracowników prawdopodobnie znajdzie stałe zatrudnienie u danego pracodawcy - szacuje Polskie Forum HR. Problemem branży pozostaje dziś duża rotacja pracowników tymczasowych. Już teraz rynek kandydata powoduje, że utrzymanie pracownika przez 18 miesięcy jest sukcesem.
 • Stan wojenny na Ukrainie bez wpływu na sytuację polskiego rynku pracy

  Stan wojenny na Ukrainie bez wpływu na sytuację polskiego rynku pracy

  ​Wprowadzenie stanu wojennego na części terytorium Ukrainy na tę chwilę pozostaje bez wpływu na przepływ pracowników do Polski i nie stanowi zagrożenia dla polskiego rynku pracy. Nie dostrzegamy zmian w podaży pracowników oraz problemów z ich przyjazdem i zatrudnianiem w Polsce. Natomiast nie możemy wykluczyć takich problemów, jeśli dojdzie do eskalacji konfliktu.
 • Czeka nas rewolucja w umowach o pracę

  Już 22 listopada 2018 roku czeka nas zmiana w prawie pracy. Według niej, niektóre umowy o pracę zawarte na czas określony automatycznie przekształcą się w umowy stałe, czyli na czas nieokreślony.
 • W nowoczesnych centrach usług dla biznesu pracuje ok. 30 tys. obcokrajowców

  W nowoczesnych centrach usług dla biznesu pracuje ok. 30 tys. obcokrajowców

  W ostatnich dwóch latach zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu wzrosło o 30 proc. Na koniec I kwartału br. w branży było zatrudnionych prawie 280 tys. pracowników, z których 10 proc. to obcokrajowcy pochodzący głównie z Ukrainy, Włoch, Hiszpanii, Indii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.
 • Prawie połowa polskich naukowców za granicą nie chce wracać do kraju

  Prawie połowa polskich naukowców za granicą nie chce wracać do kraju

  ​Prawie 47 proc. pracujących za granicą polskich naukowców nie planuje powrotu do kraju; połowa spośród nich widzi korzyści z kontaktów z naukowcami z Polski, brakuje im jednak okazji do współpracy z nimi - wynika z badania przeprowadzonego przez fundację Polonium.

Filmy - Praca (136)