praca

Artykuły - Praca (1983)

Filmy - Praca (133)

 • Czy pracodawcy będą mogli kontrolować trzeźwość pracowników?

  Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) otrzymuje wiele sygnałów, że pracodawcy często mają problemy z trzeźwością pracowników. Nic dziwnego, że temat alkoholu w miejscu pracy jest dla przedsiębiorców trudny – to oni są odpowiedzialni za bezpieczeństwo osób zatrudnionych i klientów, a nietrzeźwy pracownik stanowi poważne zagrożenie. Dotyczy to głównie szczególnych stanowisk – które zajmują kierowcy, operatorzy sprzętu ciężkiego i pracownicy zakładów produkcyjnych. Jednak nietrzeźwy pracownik w biurze lub obsłudze klienta również stanowi zagrożenie dla siebie i dla otoczenia. Nie jest bowiem w stanie świadomie i wydajnie wykonywać swoich obowiązków. Dlatego przedsiębiorcy domagają się, by kontrola trzeźwości pracowników była łatwiejsza i mniej obostrzona przepisami.
 • Kim chciał zostać Janusz Chabior nim stał się aktorem?

  "Ja miałem potrzebę, żeby się ścigać i tam była sekcja kartingowa" - odpowiada aktor na pytanie Krzysztofa Ibisza dotyczące powodu zapisania się do technikum samochodowego. Janusz Chabior zdradził w programie "Demakijaż", że marzył o zostaniu...
 • "Tok Szoł": Macierzyństwo to też popełnianie błędów

  Anna Czartoryska-Niemczycka oraz Agnieszka Ludwisiak-Wypior rozmawiają z Katarzyną Pakosińską o tym jak pogodzić macierzyństwo z pracą i jak zaakceptować popełnianie błędów - fragment programu "Tok Szoł" emitowanego na antenie Superstacji.
 • Mężczyzna pokazuje, jak zbiera się selery naciowe. Robi to z uśmiechem!

  Pewien robotnik, pracujący przy zbiorze selera naciowego w Izraelu, pochwalił się swoimi umiejętnościami. W wyjątkowo sprawny i szybki sposób wyciąga z ziemi, przycina i odkłada na taśmę dojrzałe warzywa. A jakby tego było mało, robi to z szerokim uśmiechem!