praca

Artykuły - Praca (3422)

 • Już 50 proc. specjalistów pracuje w IT bez wyższego wykształcenia technicznego

  Już 50 proc. specjalistów pracuje w IT bez wyższego wykształcenia technicznego

  ​Do czerwca 2019 r. firmy z branży IT chcą zatrudnić 6 tys. pracowników. Prawdopodobieństwo, że będą to specjaliści z dyplomami uczelni technicznych jest znikome, szczególnie że by wypełnić rosnący deficyt osobami z wykształceniem kierunkowym, rokrocznie takie studia musiałoby kończyć przynajmniej 10 tys. absolwentów więcej niż obecnie. Stąd już połowa pracowników IT nie posiada wykształcenia technicznego.
 • Trzy pokolenia pracowników - trzy różne grupy problemów

  Trzy pokolenia pracowników - trzy różne grupy problemów

  Wśród prawie 16,5 mln pracujących znajdują się przedstawiciele trzech różnych pokoleń - X, Y i Z. Każde pokolenie ma inne potrzeby zdrowotne, naprzeciw którym powinni wyjść pracodawcy. Wybierając grupowe ubezpieczenie zdrowotne, przedsiębiorcy powinni zadbać o zestaw konsultacji i badań profilaktycznych odpowiedni dla każdej grupy wiekowej.
 • Poczta Polska w ciągu trzech miesięcy br. zatrudniła 3,2 tys. osób

  Poczta Polska w ciągu trzech miesięcy br. zatrudniła 3,2 tys. osób

  Największy pracodawca w Polsce szybko zatrudnił 3,2 tys. osób
 • Jakich pracowników na Pomorzu brakuje najbardziej?

  Jakich pracowników na Pomorzu brakuje najbardziej?

  Deficyt kadrowy na Pomorzu sięga 8700 wakatów, które czekają na obsadzenie. Jednocześnie, jak wynika z raportu firmy rekrutacyjnej Antal, ponad 60 proc. kandydatów w regionie nie szuka aktywnie pracy, ale z chęcią odpowiada na spersonalizowane oferty.
 • Poszukiwani specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa

  Poszukiwani specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa

  Zgodnie z danymi KPMG, 68 proc. ankietowanych przedsiębiorstw w Polsce odczuło skutki związane z cyberprzestępczością, a 25 proc. z nich zanotowało wzrost liczby ataków hakerskich. Robert Bedrij, manager Information Technology w firmie rekrutacyjnej Michael Page, wyjaśnia z jakimi wyzwaniami w kwestii bezpieczeństwa IT muszą mierzyć się firmy w Polsce, aby ustrzec się przed cyberatakami oraz jakie wiążą się z tym koszty.
 • Polscy inżynierowie gotowi przejąć rolę liderów zmian w swoich firmach

  Polscy inżynierowie gotowi przejąć rolę liderów zmian w swoich firmach

  Zdecydowana większość inżynierów jest zdania, że kadra techniczna powinna przyjąć na siebie odpowiedzialność związaną z rolą lidera zmian w przedsiębiorstwach produkcyjnych – wynika z badania Smart Industry Polska 2019 (SIP). Zdaniem pracowników małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych wykonujących zawód inżyniera, to właśnie ich profesja zyska na znaczeniu i nadawać będzie ton przemianom wspierającym konkurencyjność ich firmy na rynku.
 • Zezwolenia na pracę: Ukraińcy liderem, Nepalczycy na drugim miejscu

  Zezwolenia na pracę: Ukraińcy liderem, Nepalczycy na drugim miejscu

  W ubiegłym roku wydano niemal 329 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców - wynika z najnowszych danych GUS*. Zdecydowana większość, bo aż 238 tys. została wydana obywatelom Ukrainy. Na drugim miejscu znaleźli się pracownicy z Nepalu (niemal 20 tys.), a trzecie zajęły osoby z Białorusi (19 tys.).
 • Jak dobrze dobrać benefity pracownicze? Warto zapytać o to samych zainteresowanych

  Jak dobrze dobrać benefity pracownicze? Warto zapytać o to samych zainteresowanych

  Dziś karnety sportowe i darmowe ubezpieczenie zdrowotne nie działają już tak zachęcająco dla pracowników, jak jeszcze kilka lat temu. W błędzie są jednak firmy, które uważają, że przyciągną do siebie nowych kandydatów za pomocą wymyślnych benefitów, ponieważ te bardzo często mijają się z prawdziwymi potrzebami zatrudnionych. Dlatego niektóre, bardziej świadome tego przedsiębiorstwa, zdecydują się na włączenie pracowników w wyboru tychże świadczeń, zyskując pewność, że będą one zawsze odpowiednie dla ich zespołów.
 • Polscy pracownicy najbardziej zestresowani w Europie. Negatywnie oceniają relacje w swoich firmach

  Polscy pracownicy najbardziej zestresowani w Europie. Negatywnie oceniają relacje w swoich firmach

  Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy wykazują szereg uchybień polskich firm, między innymi w zakresie terminowości wypłaty wynagrodzeń czy zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pracy. To tylko niektóre z elementów, które składają się na relacje pracownicze, a wśród najważniejszych problemów wymienia się m.in. stres, twarde zarządzanie i mobbing. Zdaniem ekspertów dyskutujących o tym przy okrągłym stole Komitetu Dialogu Społecznego KIG, prowadzi to do bierności pracowników i spadku kreatywności, szkodząc nie tylko pojedynczym firmom, lecz także krajowej gospodarce.
 • Polacy nie boją się utraty pracy

  Polacy nie boją się utraty pracy

  Aż 60 proc. ankietowanych Polaków uważa, że nową pracę znajdzie w czasie krótszym niż 3 miesiące - wynika z badań rynku pracy.

Filmy - Praca (141)

 • Jak radzić sobie z nieuczciwym kolegą z pracy?

  W każdym zawodzie istnieją określone zasady, jak powinno się zachowywać w pracy. Czasami zdarza się jednak, że w zespole jest osoba, która świadomie, a nawet z premedytacją utrudnia życie innym. Psycholog biznesu Iwona Golonko opowiedziała o tym, jak zła atmosfera w pracy może wpływać na nasze zachowania i nastój. Jak się zachowywać wobec niekoleżeńskich współpracowników? Co zrobić, żeby zmienić sytuację? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • To nie był jego najlepszy dzień w pracy...

  Mężczyzna miał do przeniesienia paletę ze szklanymi butelkami. Niestety, coś poszło nie tak...
 • Przezroczysty ul umożliwił obserwację pracy pszczół

  Krystle Gaiser wraz z mężem prowadzą własną pasiekę. Jeden z uli postanowili zbudować z pleksi, które umożliwiło dokładną obserwacje pracy pszczół. Na udostępnionym przez parę nagraniu słychać donośne brzęczenie, które według ich relacji wprawiało w drganie cały dom. (STORYFUL/x-news)
 • Ten psiak dopiero uczy się pracy w policji. Widać?

  Widać, że ten psiak dopiero uczy się pracy w policji. Mały rozrabiaka przeszkadza w sesji zdjęciowej, ale już za parę miesięcy będzie tropił zbirów. (STORYFUL/x-news)