praca

Artykuły - Praca (1917)

 • Zaufanie w czasach pandemii - pracownicy powinni znać plany firmy

  Zaufanie w czasach pandemii - pracownicy powinni znać plany firmy

  Kryzys na rynku pracy, przynajmniej w niektórych sektorach, już jest rzeczywistością, choć po fali wzrostu bezrobocia na początku epidemii w czerwcu sytuacja nieco się ustabilizowała. Nie oznacza to jednak, że po wakacjach, a zwłaszcza w związku z przepowiadaną drugą falą epidemii, ryzyko utraty pracy nie wróci - przestrzegają eksperci.
 • "Rz": Agencje zatrudnienia czekają na Białorusinów

  "Rz": Agencje zatrudnienia czekają na Białorusinów

  Jak podała "Rzeczpospolita", firmy rekrutujące pracowników zza wschodniej granicy liczą, że w wyniku protestów na Białorusi jej władze zniosą ograniczenia wyjazdów za granicę.
 • Rzecznik MŚP proponuje zamrożenie płacy minimalnej

  Rzecznik MŚP proponuje zamrożenie płacy minimalnej

  Zamrożenie płacy minimalnej na poziomie 2600 zł brutto (w 2021 roku) proponuje rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP). Prosi o to w liście do wicepremier Jadwigi Emilewicz.
 • Lekarzy za mało na pandemię

  Lekarzy za mało na pandemię

  Rośnie migracja pracowników medycznych w skali globalnej. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania to kraje zatrudniające najwięcej zagranicznych lekarzy. Także dla polskiej medycyny korzystne byłoby większe otwarcie na lekarzy imigrantów.
 • Mniej wiz dla Ukraińców

  Mniej wiz dla Ukraińców

  Od stycznia do czerwca br. dla Ukraińców chcących podjąć pracę w Polsce przyznano ponad 270 tys. wiz. Rok temu w tym samym czasie ta liczba była niemal dwukrotnie większa - wynika z danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na które powołuje się Ukrainian National News Agency.
 • ​Przesłanki zwolnienia pracownika bez wypowiedzenia

  ​Przesłanki zwolnienia pracownika bez wypowiedzenia

  Jednym z trybów rozwiązania umowy o pracę jest jej rozwiązanie bez zachowania okresu wypowiedzenia. Przy czym dopuszczalne jest ono z winy pracownika, a także w okolicznościach niezawinionych przez niego. Taki tryb rozwiązania umowy o pracę jest obwarowany wymogami formalnymi.
 • ​PPK: Najmniej zarabiający mogą obniżyć składkę

  ​PPK: Najmniej zarabiający mogą obniżyć składkę

  Zaproponowana wczoraj przez rząd płaca minimalna w 2021 roku na poziomie 2800 zł, automatycznie podnosi próg, przy którym pracownik może płacić niższą składkę na Pracownicze Plany Kapitałowe. Program pozwala najmniej zarabiającym obniżyć ją do 0,5 proc. wynagrodzenia.
 • "Rzeczpospolita": Szykuje się wysyp usług dla biznesu

  "Rzeczpospolita": Szykuje się wysyp usług dla biznesu

  Pomimo pandemii projektów inwestycyjnych w nowoczesnych usługach dla biznesu jest obecnie więcej niż przed rokiem. Ich prawdziwy wysyp dopiero nadejdzie - przewidują eksperci z branży - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".
 • Praca: Ruszają zbiory borówki amerykańskiej

  Praca: Ruszają zbiory borówki amerykańskiej

  Ruszają zbiory najwcześniejszej odmiany borówki amerykańskiej w Polsce. Pierwsze w lipcu, późniejsze trwają nawet do października. Tysiące pracowników z Ukrainy i Białorusi przyjeżdżają na te zbiory gdzie zostaną poddani testowi na COVID-19. Koszty badań pokrywa Skarb Państwa.
 • Wyrośnie miasto nowych bezrobotnych?

  Wyrośnie miasto nowych bezrobotnych?

  Prawie 1,2 miliona pracowników w ostatnich miesiącach pracowało lub pracuje na mniejszej części etatu niż przed pandemią. To, w jakim czasie przywrócony im będzie cały etat oraz pełna płaca, wpływać będzie na dane statystyczne z rynku pracy. Okazać się może, że ludzie tracą pracę, nie ma podwyżek, a dane pokazywać będą poprawę na rynku pracy.

Filmy - Praca (152)

 • Mężczyzna pokazuje, jak zbiera się selery naciowe. Robi to z uśmiechem!

  Pewien robotnik, pracujący przy zbiorze selera naciowego w Izraelu, pochwalił się swoimi umiejętnościami. W wyjątkowo sprawny i szybki sposób wyciąga z ziemi, przycina i odkłada na taśmę dojrzałe warzywa. A jakby tego było mało, robi to z szerokim uśmiechem!
 • Szukanie pracy w czasie pandemii i kryzysu

  Specjalistka ds. rynku pracy Paulina Łukaszuk opowiedziała, jakie branże mają największe problemy w czasie pandemii koronawirusa i ogólnej kwarantanny. Jak w tym czasie szukać pracy? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Przedsiębiorcy potrzebują nowych przepisów regulujących pracę zdalną

  Coraz więcej pracowników korzysta z możliwości pracy zdalnej. Dzieje się tak dzięki dostępności technologii cyfrowej i Internetu – ale praca zdalna odpowiada także na zmieniające się potrzeby pracowników i rosnącą konkurencję na rynku pracy. Gdy poszukiwany przez przedsiębiorcę pracownik opiekuje się dziećmi, daleko mieszka, lub inny czynnik społeczno-ekonomiczny powstrzymuje go przed przyjazdem do biura – pracodawcy często decydują się na zatrudnienie zdalne. Taka forma pracy ma wiele dobrych stron – pozwala pracownikowi na ustalanie własnego grafiku, przez co polepsza się jego wydajność i zwiększa się możliwość połączenia życia zawodowego z prywatnym. Tak elastyczne podejście do zatrudnienia pozwala realizować się na rynku pracy wielu osobom, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą pracować w tradycyjny sposób. Praca zdalna niesie jednak za sobą pewne niebezpieczeństwa.
 • Zjawiskowa dziennikarka zaczęła pracę w angielskim klubie. Fani są zachwyceni

  Gra Manchesteru United w tym sezonie nie zachwyca. „Czerwone Diabły” po dwunastu kolejkach z czterema zwycięstwami, czterema remisami i czterema porażkami zajmują siódme miejsce w tabeli Premier League. Fani z Old Trafford mają jednak powody do radości. Pracę w klubie w roli reporterki rozpoczęła zjawiskowa Kristy Shelts. (Agencja TVN/x-news)