praca

Artykuły - Praca (3110)

Filmy - Praca (116)

 • Kto traci najwięcej podejmując pracę

  Dodatkowy dochód, uzyskany z pójścia do pracy przez drugiego rodzica, był w Polsce procentowo najniższy wśród państw Unii Europejskiej. Dotyczyło to 2016 r., a wprowadzenie programu 500+ jeszcze ten problem pogłębiło, zwłaszcza gdy chodzi o rodziny z jednym dzieckiem.
 • Czy premie rzeczywiście motywują do pracy?

  Dlaczego urzędnicy w administracji rządowej regularnie dostają premie? - Polski system przyznawania premii jest dość niezrozumiały - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Miłosz Brzeziński. - Zazwyczaj są to premie uznaniowe, więc nie do końca wiadomo za co - dodał konsultant biznesowy. - Jeśli ktoś dostanie za dużą premię, albo spodziewa się dużej premii, to przestaje być kreatywny - podkreślił. Dlaczego tak jest? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nie ma cię na Facebooku? W przyszłości możesz mieć problemy ze znalezieniem pracy

  W Polsce nadal pracy najczęściej szuka się na serwisach rekrutacyjnych. Jednak coraz więcej z nas wykorzystuje w tym celu również portale takie jak Facebook czy LinkedIn. Przykład idzie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie znajdowanie zatrudnienia za pośrednictwem mediów społecznościowych już od jakiegoś czasu nie jest niczym nadzwyczajnym.
 • Czy pokolenie Z zmieni nasz sposób pracy?

  Już nie Millenialsi czy pokolenie Y – w 2018 roku rynek pracy coraz bardziej zasiedlany będzie przez pracowników urodzonych nie wcześniej niż w 1995 roku, czyli pokolenie Z. Jacy są 22-letni pracownicy?