praca

Artykuły - Praca (3448)

 • Dobre relacje pracowników to dobre wyniki firmy. Jak budować zgrany zespół?

  Dobre relacje pracowników to dobre wyniki firmy. Jak budować zgrany zespół?

  Jak wynika z raportu "Cała Polska tworzy idealne miejsce pracy" szczęśliwi pracownicy są o 43 proc. bardziej produktywni i o 86 proc. bardziej kreatywni , co przekłada się na wyniki finansowe firmy. Na ich zadowolenie wpływa wiele czynników, tj. wynagrodzenie, higiena pracy, a także dobra atmosfera i ludzie, z którymi pracują. W 2018 roku aż 31 proc. pracowników zdecydowało się zmienić pracę przez złe relacje. Jak i po co budować dobrą atmosferę w zespole?
 • Przepracowani, ale mało efektywni. Jak pracują Polacy?

  Przepracowani, ale mało efektywni. Jak pracują Polacy?

  Polacy przepracowani, ale mało efektywni
 • Czy wakacje to dobry moment na poszukiwanie pracy?

  Czy wakacje to dobry moment na poszukiwanie pracy?

  Wakacje to często okres sprzyjający pojawianiu się nowych pomysłów i zwiększonej motywacji, aby je realizować. Czy może być to także odpowiedni moment na poszukiwanie pracy? Jakie możliwości dają w tym okresie pracodawcy? Na te pytania odpowiadają Paweł Pełtak, IT recruitment manager oraz Ewelina Sumiec, senior IT recruitment consultant w People.
 • Primark wchodzi na polski rynek, szuka 250 pracowników

  Primark wchodzi na polski rynek, szuka 250 pracowników

  ​Primark, międzynarodowa marka odzieżowa, otworzy w warszawskiej Galerii Młociny swój pierwszy sklep w Polsce. Podpisała umowę najmu - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
 • Polscy pracownicy są zadowoleni z warunków zatrudnienia

  Polscy pracownicy są zadowoleni z warunków zatrudnienia

  Większość polskich pracowników (64 proc.) jest zadowolona z ogólnych warunków zatrudnienia i sytuacji na rynku pracy – wynika z badania „Confidence Index” przeprowadzonego w II kwartale 2019 r. przez firmę rekrutacyjną Michael Page.
 • Pikieta przed siedzibą firmy Amazon: "Pracujemy na gorszych zasadach niż w Niemczech"

  Pikieta przed siedzibą firmy Amazon: "Pracujemy na gorszych zasadach niż w Niemczech"

  Grupa pracowników firmy Amazon - amerykańskiego giganta sprzedaży internetowej - pikietowała przed magazynem w Sadach pod Poznaniem. Namawiała innych pracowników – np. wychodzących na przerwę – do wzięcia udziału w referendum strajkowym.
 • Na polskim rynku pracy w najbliższych latach zabraknie 3–4 mln pracowników

  Na polskim rynku pracy w najbliższych latach zabraknie 3–4 mln pracowników

  W najbliższych latach na polskim rynku zabraknie ok. 3-4 mln pracowników, a według prognoz Głównego Urzędu Statystycznego do 2050 roku ta liczba wrośnie już do 10 mln. To jedno z największych wyzwań dla sektora przedsiębiorstw. Kryzys demograficzny będzie wymagać od firm szeregu działań podejmowanych w porozumieniu z administracją rządową i związkami reprezentującymi pracowników. Aktywizacja biernych zawodowo, migracje, wyrównywanie różnic płacowych między kobietami i mężczyznami, tworzenie przyjaznej kultury pracy, automatyzacja i rozwijanie kompetencji miękkich - to największe wyzwania dla polskiego rynku pracy w nadchodzących latach - podkreślają eksperci Konfederacji Lewiatan i Komitetu Dialogu Społecznego KIG.
 • Programiści awansują błyskawicznie

  Programiści awansują błyskawicznie

  Dziś „seniorem” można zostać 2-krotnie szybciej, niż jeszcze kilka lat temu
 • We Francji nowa nagonka na pracowników delegowanych?

  We Francji nowa nagonka na pracowników delegowanych?

  ​Francuska minister pracy Muriel Penicaud zapowiada wzmożenie walki z nielegalnym zatrudnieniem. Ekspertka Hanna Stypułkowska-Goutierre mówi PAP, że to pretekst do nowej "nagonki na pracowników delegowanych", wśród których we Francji najwięcej jest Polaków.
 • 200 tys. specjalistów pilnie poszukiwanych w dziedzinie sztucznej inteligencji

  200 tys. specjalistów pilnie poszukiwanych w dziedzinie sztucznej inteligencji

  Ministerstwo Cyfryzacji prognozuje, że do 2025 roku w Polsce będzie potrzebnych ok. 200 tys. specjalistów aktywnie pracujących przy budowie i wdrożeniach sztucznej inteligencji. Wykwalifikowane kadry to jedno z głównych wyzwań dla cyfrowej gospodarki. Odpowiada na nie Szkoła Doktorska TIB PAN NASK, która będzie kształcić w obszarze cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji i nowych technologii oraz inżynierii biomedycznej. Szkoła ma przygotowywać do samodzielnego prowadzenia badań naukowych, zaoferuje też program staży międzynarodowych i niemal zagwarantowane zatrudnienie po zakończeniu nauki.

Filmy - Praca (145)