praca

Artykuły - Praca (3212)

 • Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców

  Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców

  Obywatele Ukrainy pracują w Polsce średnio trzy, cztery miesiące, ale jest to bardzo intensywny czas. Jak wynika z badań Grupy Progres, w ubiegłym roku liczba godzin roboczych pracownika tymczasowego z Ukrainy wynosiła w tym okresie 533, czyli o 177 więcej niż w przypadku pracowników z Polski. Najbardziej aktywni zawodowo są Ukraińcy w wieku 31-40 lat. Polska jest drugim - po Rosji - krajem, w którym chcą pracować nasi wschodni sąsiedzi.
 • Szok po pierwszej pensji od skrócenia tygodnia pracy w Korei Płd

  Szok po pierwszej pensji od skrócenia tygodnia pracy w Korei Płd

  Wielu Koreańczyków doznało szoku, gdy zobaczyli swoją pierwszą wypłatę, odkąd w kraju skrócono tydzień pracy z maksymalnie 68 do 52 godzin, co dla części pracowników oznacza ograniczenie nadgodzin i mniejsze zarobki - podał we wtorek dziennik "Dzoson Ilbo".
 • Pracodawcy skarżą się na problemy z rekrutacją w obliczu brexitu

  Pracodawcy skarżą się na problemy z rekrutacją w obliczu brexitu

  ​Organizacja zrzeszająca szefów działów kadr w brytyjskich firmach poinformowała w poniedziałek, że spadek liczby migrantów przyjeżdzających do W. Brytanii z UE spowodowany przyszłorocznym brexitem, pogłębił problemy pracodawców ze znalezieniem odpowiednich pracowników.
 • American dream po polsku. Wyniki kontroli PIP obrazują nieludzkie traktowanie pracowników Amazona

  American dream po polsku. Wyniki kontroli PIP obrazują nieludzkie traktowanie pracowników Amazona

  Pracownicy Amazona skarżą się na nieludzkie traktowanie. Sprawą zainteresował się rząd Mateusza Morawieckiego. Firma odpowiada, że gdyby było tak źle, zatrudnieni dawno uciekliby do konkurencji.
 • Obniżając wiek emerytalny, zdecydowaliśmy się na przyjmowanie imigrantów

  Obniżając wiek emerytalny, zdecydowaliśmy się na przyjmowanie imigrantów

  Jeżeli polskie firmy mają się rozwijać, to muszą zatrudniać coraz więcej imigrantów. Wymusza to sytuacja na rynku pracy po obniżeniu wieku emerytalnego.
 • Warto podawać wynagrodzenie w ofertach pracy

  Warto podawać wynagrodzenie w ofertach pracy

  Podawać, czy nie podawać - oto jest pytanie! Kandydaci do pracy zdecydowanie chcą znać wynagrodzenie, zanim jeszcze odpowiedzą na konkretną ofertę, ale pracodawcy woleliby zachować tę informację w tajemnicy. A jednak, więcej argumentów przemawia za tym, by ujawnić przynajmniej orientacyjne stawki.
 • Nowe miejsca pracy w województwie łódzkim!

  Nowe miejsca pracy w województwie łódzkim!

  Amerykański koncern Sonoco (notowany w USA na parkiecie NYSE), będący dostawcą opakowań, produktów przemysłowych oraz usług w zakresie pakowania, zatrudni 200 nowych pracowników do zakładów na terenie województwa łódzkiego. Prowadzona rekrutacja obejmuje m.in. pracowników produkcyjnych, inżynierów oraz kadrę menadżerską. Poszukiwane są osoby o zróżnicowanym doświadczeniu i kompetencjach zawodowych.
 • ​Przewinienia pracowników - jak sobie z nimi radzić?

  ​Przewinienia pracowników - jak sobie z nimi radzić?

  Polacy wynoszą z pracy artykuły biurowe, spożywcze, czasem nawet budowlane. Zdarza się, że sprzedawcy uszczuplają zawartość sklepowych półek. Ale na tym nie koniec. Niektórzy pracownicy płacą za tankowanie prywatnego samochodu firmową kartą, a gdy odchodzą z firmy, zabierają ze sobą cenne dane.
 • Młodzi nie chcą do policji. Pod koniec roku może brakować nawet 6 tys. funkcjonariuszy

  Młodzi nie chcą do policji. Pod koniec roku może brakować nawet 6 tys. funkcjonariuszy

  Do końca roku służba zamierza przyjąć ok. 2,5 tys. osób. W ten sposób chce zlikwidować istniejące wakaty. Związkowcy mają wątpliwości, czy przy obecnych warunkach znajdą się chętni.
 • "Wielka piątka" patologii biznesowych

  "Wielka piątka" patologii biznesowych

  ​Najnowsze badania Instytutu Gallupa mówią, że 15 proc. ludzi na świecie jest usatysfakcjonowanych ze swojej pracy. Dla Polski wskaźnik ten wynosi 17,6 proc., co i tak jest bardzo słabym wynikiem. Świadczy to o tym, że mniej niż co piąty pracownik lubi swoją pracę. Przedsiębiorstwa mają pięć takich samych problemów, które są niezależne od branży i ich modelu biznesowego - wskazuje Radosław Drzewiecki, założyciel Leanpassion.

Filmy - Praca (125)

 • Żmudna praca żuka gnojarza z bliska

  Natura potrafi zachwycać, szczególnie jeśli podziwia się ją z bliska. Podglądanie zwierząt fascynuje, nawet jeśli ich praca nie należy do zbyt przyjemnych dla oka i nosa. Podczas pobytu w Południowej Afryce wolontariuszka miała okazję zarejestrować codzienne trudy i wysiłki żuka gnojarza. Chrząszcze te turlają odchody, który są większe niż one. Kulka wędrującego żuka służy nie tylko jako pokarm dla larw. Jest też naturalnym, przenośnym klimatyzatorem i chroni owada przed przegrzaniem. (STORYFUL/x-news)
 • Robert Gryn o work-life balance: Chcę pół roku pracować i pół roku mieć wolnego

  Kawalerkę Łukasza Jakóbiaka odwiedził Robert Gryn. Najmłodszy polski milioner opowiedział o work-life balance. - Chcę pół roku pracować i pół roku mieć wolnego. Często po miesiącu przerwy bardzo chce wracać do pracy i to jest strasznie przyjemne - powiedział Gryn. - Staram się tak układać czas, żeby nikt mi nie zawracał głowy. Telefon i maile sprawdzam dopiero jak jestem w biurze - dodał. (20m2 Łukasza/x-news)
 • Zorientował się, że chce wyjść z domu. Wtedy zrobił to

  Archie, golden retrievier, zorientował się, że jego właścicielka chcę wyjść do pracy. Porwał więc klucze do domu oraz samochodu, by ta nie opuszczała go. Urocze, prawda?
 • To mogła być ostatnia podróż do pracy. Na szczęście nic mu się nie stało

  Kierowca przeżył prawdziwy szok! Wychodząc jak co dzień do pracy, wszedł do swojego samochodu. Wtedy stało się to. To prawdziwy cud, że nic mu się nie stało i wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.