praca

Artykuły - Praca (3186)

 • Polacy wysoko oceniają swoje szanse na znalezienie nowej pracy

  Polacy wysoko oceniają swoje szanse na znalezienie nowej pracy

  ​Rekordowo wysoko oceniamy swoje szanse na znalezienie nowego zatrudnienia; 88 proc. badanych ma nadzieję znaleźć pracę bez komplikacji. Z kolei 68 proc. ocenia, że znajdzie co najmniej tak dobre warunki, jak dotychczas - wynika z najnowszego sondażu firmy Randstad.
 • Dlaczego o pieniądzach wolimy milczeć?

  Dlaczego o pieniądzach wolimy milczeć?

  ​Jeśli z kimś już rozmawiamy o pieniądzach, to tylko z najbliższą rodziną. Co piąty dorosły Polak nie rozmawia z nikim o swoich zarobkach, choć prawie połowa z nas porusza te tematy z małżonkami czy partnerami. Ale to się zmienia i stopniowo sprawy zarobków i pieniędzy przestają być tabu - wynika z badań GfK dla największej firmy pożyczkowej działającej na polskim rynku Provident.
 • Zawody, które mają przyszłość

  Zawody, które mają przyszłość

  Rynek pracy nieustannie się zmienia. Z jednej strony wiele osób skarży się na brak dobrej pracy, z drugiej eksperci mówią o zawodach, w których brakuje nawet kilkuset tysięcy specjalistów. Jaki kierunek studiów wybrać, by być poszukiwanym przez headhunterów?
 • MRPiPS z filipińskim rządem na temat zatrudniania pracowników

  MRPiPS z filipińskim rządem na temat zatrudniania pracowników

  Resort rodziny i pracy jest na etapie wstępnych rozmów z ministerstwem Filipin ws. podpisania dwustronnej umowy o zatrudnianiu pracowników - poinformował w środę wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
 • Nietrafiona rekrutacja – co dalej?

  Nietrafiona rekrutacja – co dalej?

  Realne straty finansowe, opóźnienia w projektach, spadek wydajności i niskie morale w zespole – to tylko część konsekwencji, z jakimi musi zmierzyć się firma po nieudanej rekrutacji. Na jakie rozwiązania ze strony agencji może liczyć pracodawca? Jak właściwie określić zasady współpracy?
 • Polak na dwóch etatach. Rośnie liczba pracowników mających więcej niż jedno stałe zajęcie

  Polak na dwóch etatach. Rośnie liczba pracowników mających więcej niż jedno stałe zajęcie

  Rośnie liczba Polaków mających więcej niż jedno stałe zajęcie. To głównie efekt wzrostu popytu na pracę, ale i reformy systemu edukacji.
 • Nie lekceważ potencjału pracownika bo... tracisz pieniądze!

  Nie lekceważ potencjału pracownika bo... tracisz pieniądze!

  Ponaddwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych na najbardziej kluczowym stanowisku bez zastosowania kosztownych maszyn czy robotów? Coś, co wydawać by się mogło zadaniem niemożliwym do realizacji, urzeczywistniło się w poznańskiej firmie produkcyjnej TOPMET Light, w której udało się szybko wspólnie stworzyć system usprawnień bez ogromnego zaangażowania czasu pracowników, dzięki skorzystaniu z ich wiedzy i doświadczeń. Mikołaj Dramowicz z datapax opowiada, jak dzięki wykorzystaniu potencjału pracowników można znacząco zwiększyć zyski firmy.
 • Amazon do końca lipca otworzy w Sosnowcu nowy obiekt

  Amazon do końca lipca otworzy w Sosnowcu nowy obiekt

  ​Do końca lipca br. amerykański koncern Amazon otworzy w Sosnowcu nowy obiekt - ze sprzętem do wykonywania indywidualnych nadruków na koszulki. Zatrudniająca już w tym mieście 2,5 tys. osób firma, do końca roku chce pozyskać jeszcze 500 pracowników.
 • Czy można rzucić pracę bez formalnego rozwiązania umowy?

  Czy można rzucić pracę bez formalnego rozwiązania umowy?

  Zatrudnieni wykorzystują dobrą sytuację na rynku i przechodzą do innych firm. Często bez formalnego rozwiązania umowy w poprzednim miejscu.
 • Telepraca szansą na zwiększenie aktywizacji zawodowej kobiet

  Telepraca szansą na zwiększenie aktywizacji zawodowej kobiet

  - Telepraca jest jednym z rozwiązań, które mogą się przyczynić do zwiększenia aktywności zawodowej kobiet; jest to jednak wyzwanie dla prawa pracy - powiedzieli eksperci. - Nieaktywne zawodowo kobiety są jedną z głównych rezerw polskiego rynku pracy - dodali.

Filmy - Praca (123)

 • Zorientował się, że chce wyjść z domu. Wtedy zrobił to

  Archie, golden retrievier, zorientował się, że jego właścicielka chcę wyjść do pracy. Porwał więc klucze do domu oraz samochodu, by ta nie opuszczała go. Urocze, prawda?
 • To mogła być ostatnia podróż do pracy. Na szczęście nic mu się nie stało

  Kierowca przeżył prawdziwy szok! Wychodząc jak co dzień do pracy, wszedł do swojego samochodu. Wtedy stało się to. To prawdziwy cud, że nic mu się nie stało i wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.
 • Nie miał ochoty iść do pracy. Do czasu, gdy...

  Pies Jango należący do policyjnej jednostki w amerykańskiej miejscowości Glen Burnie nie był zainteresowany wejściem do samochodu i stawieniem się do pracy. Kiedy jego właściciel przekonywał psa, by wskoczył do auta, Jango rozłożył się na podwórku przed domem i nie chciał się ruszyć. Funkcjonariusz Ryan Costin zastosował wtedy niezawodną metodę – pogłaskał swojego partnera po brzuchu. Po krótkiej chwili relaksu zadowolony Jango znalazł w sobie motywację i postanowił zjawić się tego dnia w pracy. (STORYFUL/x-news)
 • Urzekająca zabawa wolontariuszki z małym lwem

  Wolontariat to ciężka praca, która trzeba kochać. Sama pomoc już jest dla dobroczyńców wynagrodzeniem, jednak altruizm często ma dodatkowe bonusy. Ta wolontariuszka najlepiej się o tym przekonała. Jej zabawa z małym lewem, który zachowuje się zupełnie jak domowy kot, naprawdę urzeka. (STORYFUL/x-news)