praca

Artykuły - Praca (2010)

 • "Polski ład": Co już wiemy o nowym programie PiS?

  "Polski ład": Co już wiemy o nowym programie PiS?

  Tak jak pisaliśmy wczoraj, bardziej progresywny system podatkowy, dodatkowe wsparcie rodzin, zachęty do dłuższej pracy oraz kolejne miliardy na inwestycje infrastrukturalne będą jednymi z głównych elementów nowego programu PiS i koalicji rządowej, którego szczegóły zostaną przedstawione dziś o godz. 10.00.
 • Polacy kłamią w CV! Te dane niepokoją

  Polacy kłamią w CV! Te dane niepokoją

  Szukanie nowej pracy nawet w codziennej, niepandemicznej rzeczywistości to spore wyzwanie. Wiążący się z nim strach przed oficjalnymi spotkaniami i rozmowami kwalifikacyjnymi wcale nie ułatwia całego procesu. Czy Polakom zdarza się zaklinać rzeczywistość i kłamać we własnych życiorysach?
 • Pracownicy dobrze oceniają swoje cyfrowe kompetencje

  Pracownicy dobrze oceniają swoje cyfrowe kompetencje

  Dwie trzecie Polaków pozytywnie ocenia swoje cyfrowe kompetencje w pracy. Tyle samo jest zdania, że w przyszłości biegłość z korzystania technologii będzie ogrywać coraz większą rolę na rynku pracy - wynika z raportu Pracuj.pl "Cyfrowa ewolucja kariery".
 • Zaskakujące skutki podatku od majątku właścicieli firm

  Zaskakujące skutki podatku od majątku właścicieli firm

  Podatek od majątku właścicieli firm w Norwegii spowodował wzrost zatrudnienia w tych firmach; skuteczniejsze - w ograniczeniu liczby młodych palaczy - od wysokich podatków na papierosy jest podniesienie legalnego wieku zakupu wyrobów tytoniowych do 21 lat; brak opłat za korzystanie z transportu publicznego może zwiększyć jego obłożenie o 60 proc. To tylko niektóre z wniosków z najnowszych ekonomicznych badań naukowych.
 • Boom na informatyków trwa. Serwisy z ogłoszeniami puchną od ofert

  Boom na informatyków trwa. Serwisy z ogłoszeniami puchną od ofert

  W I kwartale br. na Pracuj.pl zamieszczono ponad 37 tys. ofert dla specjalistów z branży IT. Oznacza to wzrost o 80 proc. w porównaniu z początkiem ub.r.
 • Transport autokarowy w zapaści. Przewoźnikom brakuje kierowców, nowego taboru i środków na przetrwanie

  Transport autokarowy w zapaści. Przewoźnikom brakuje kierowców, nowego taboru i środków na przetrwanie

  Pandemia wywołała zapaść w branży przewozów autokarowych. Badanie przeprowadzone przez Polską Izbę Gospodarczą Transportu Samochodowego i Spedycji na grupie 27 przewoźników zatrudniających ok. 4,5 tys. osób pokazało, że w ubiegłym roku ich praca przewozowa zmniejszyła się o 37,2 proc., a przychody o 25 proc. Z kolei w niektórych firmach spadki w dwóch pierwszych miesiącach tego roku sięgnęły już nawet 80 proc.
 • Bayer zatrudni w Warszawie 400 specjalistów

  Bayer zatrudni w Warszawie 400 specjalistów

  Jak poinformowała firma Bayer, w lipcu w Warszawie rozpocznie działalność Digital Hub, który ma opracowywać globalne rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia i rolnictwa. Docelowo pracę ma tam znaleźć nawet 400 specjalistów IT.
 • Co czwarty zatrudniony w branży beauty może stracić pracę

  Co czwarty zatrudniony w branży beauty może stracić pracę

  Lockdown w branży beauty to kredyt, który trzeba będzie spłacić - mówi Michał Łenczyński, założyciel i szef platformy Beauty Razem. Straty branży przekroczyły - ocenia - 4 miliardy złotych, a co czwartemu zatrudnionemu grozi utrata pracy.
 • Włochy: Przez 15 lat pobierał pensję i ani razu nie stawił się w pracy

  Włochy: Przez 15 lat pobierał pensję i ani razu nie stawił się w pracy

  Przez 15 lat pracownik publicznej służby zdrowia w Kalabrii na południu Włoch pobierał pensję, mimo że nigdy nie przyszedł do pracy. Prokuratura w Catanzaro zakończyła śledztwo przeciwko niemu i jego przełożonym, którzy to tolerowali - podała agencja Ansa.
 • W rekordowym tempie przybywa cudzoziemców w Polsce

  W rekordowym tempie przybywa cudzoziemców w Polsce

  Przez rok kryzysu wywołanego Covid-19 przybyło aż 100 tys. pracowników z zagranicy. Łącznie pracuje ich w naszym kraju już 766 tys. osób. To najnowsze dane - informuje we wtorek "Rzeczpospolita".

Filmy - Praca (136)

 • Pracują jak roboty. Zdziwisz się

  Miło popatrzeć na sprawnie idącą pracę. Bohaterom powyższego wideo udało się osiągnąć wysoki poziom współpracy. Podbili oni internet krótkim nagraniem, na którym widać jak wysypują zebrane pomidory.
 • Program "Raport": Kobiety w świecie męskich zawodów

  Wybrały zawód, który kojarzy się z typowo męskim zajęciem. Dają radę i świetnie się w nim odnajdują. Reportaż o silnych kobietach, które mimo przeciwności losu, kochają swoją pracę.Program "Raport" w Polsat News codziennie, od poniedziałku do piątku o 21:00.
 • Rosjanie mają swój patent. Zdziwisz się

  W położonym na dalekim wschodzie Rosji Poronajsku żyje Giennadij Jerofiejew. Giennadij jest bosmanem i zajmuje się m.in. rybołówstwem. W filmie, który wrzucił do internetu pokazał, jak wygląda proces mrożenia złowionych ryb. Olbrzymi plac wylewany jest świeżą wodą, która po zamienieniu się w lód stanowi idealną zamrażarkę. Następnie wysypuje się nań surowiec i czeka cały dzień. W tak przygotowanym miejscu można mrozić aż kilkadziesiąt ton ryb naraz. Giennadij przyznaje, że zdziwił się, gdy wideo zyskało dużą popularność w sieci. To, co dla niego jest chlebem powszednim, dla wielu stanowiło niemałą niespodziankę.
 • Czy pracodawcy będą mogli kontrolować trzeźwość pracowników?

  Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) otrzymuje wiele sygnałów, że pracodawcy często mają problemy z trzeźwością pracowników. Nic dziwnego, że temat alkoholu w miejscu pracy jest dla przedsiębiorców trudny – to oni są odpowiedzialni za bezpieczeństwo osób zatrudnionych i klientów, a nietrzeźwy pracownik stanowi poważne zagrożenie. Dotyczy to głównie szczególnych stanowisk – które zajmują kierowcy, operatorzy sprzętu ciężkiego i pracownicy zakładów produkcyjnych. Jednak nietrzeźwy pracownik w biurze lub obsłudze klienta również stanowi zagrożenie dla siebie i dla otoczenia. Nie jest bowiem w stanie świadomie i wydajnie wykonywać swoich obowiązków. Dlatego przedsiębiorcy domagają się, by kontrola trzeźwości pracowników była łatwiejsza i mniej obostrzona przepisami.