Biznes - PPK

Synonimy:
Pracownicze Plany Kapitałowe,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PPK (265)

 • ​NBP chce ograniczeń w lokowaniu środków w obligacje kapitałowe

  ​NBP chce ograniczeń w lokowaniu środków w obligacje kapitałowe

  NBP postuluje wprowadzenie ograniczeń lokowania środków w obligacje kapitałowe oraz udzielania pożyczek podporządkowanych przez zakłady ubezpieczeń i reasekuracji - napisał NBP w opinii do projektu ustawy określającej zasady emisji instrumentów kapitałowych kwalifikowanych do kapitałów regulacyjnych. Zdaniem ekspertów to ważna zmiana dla instytucji takich jak PPK,PPE, IKE IKZE czy funduszy inwestycyjnych lub emerytalnych.
 • Wartość aktywów w PPK przekroczyła w lipcu 1,6 mld zł - Analizy.pl

  Wartość aktywów w PPK przekroczyła w lipcu 1,6 mld zł - Analizy.pl

  Wartość aktywów zgromadzonych w funduszach działających w ramach PPK wzrosła w lipcu o 0,2 mld zł, czyli o 14,5 proc. do 1,64 mld zł - poinformowały Analizy.pl .Tymczasem II etap reformy PPK rusza na dobre. Firmy z sektora MSP mają kilka miesięcy na wybór PPK, a pracownicy podejmą decyzję o pozostaniu w programie. Do programu może przystąpić łącznie to ok. 3,7 mln osób.
 • Drugi etap programu PPK będzie trudniejszy

  Drugi etap programu PPK będzie trudniejszy

  Zdaniem ekspertów w pierwszym etapie do pracowniczych planów kapitałowych przystąpiło 39 proc. pracowników firm zatrudniających co najmniej 250 osób. Przed programem obecnie trudniejszy etap bo trwający podczas pandemii. II etap PPK obejmie łącznie 3,7 mln pracowników
 • ​PPK: Najmniej zarabiający mogą obniżyć składkę

  ​PPK: Najmniej zarabiający mogą obniżyć składkę

  Zaproponowana wczoraj przez rząd płaca minimalna w 2021 roku na poziomie 2800 zł, automatycznie podnosi próg, przy którym pracownik może płacić niższą składkę na Pracownicze Plany Kapitałowe. Program pozwala najmniej zarabiającym obniżyć ją do 0,5 proc. wynagrodzenia.
 • PPK: Drugi etap trudniejszy, ale są zachęty

  PPK: Drugi etap trudniejszy, ale są zachęty

  ​Ruszył kolejny etap Pracowniczych Planów Kapitałowych, który obejmie 78 tys. małych i średnich firm, zatrudniających łącznie 3,7 mln pracowników. Zachętą do uczestnictwa mogą być dobre wyniki inwestycyjne funduszy z pierwszej fali, czyli największych pracodawców. W czasie kryzysu uczestnictwo w programie wzrosło.
 • Pieniądze na rachunku PPK nie podlegają egzekucji

  Pieniądze na rachunku PPK nie podlegają egzekucji

  Po utracie pracy w związku z epidemią COVID-19 można złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Czy do masy upadłości wejdą środki zgromadzone na rachunku PPK?
 • TFI. Prawie 10 mld złotych napłynęło do funduszy!

  TFI. Prawie 10 mld złotych napłynęło do funduszy!

  Wartość aktywów w funduszach inwestycyjnych wzrosła w czerwcu o 9,4 mld zł, czyli o 3,9 proc. do 252,7 mld zł - poinformowano we wspólnym raporcie IZFiA oraz Analiz .pl. Pod względem wartości największy wzrost odnotowały fundusze dłużne. Trzeci miesiąc z rzędu rosły aktywa funduszy akcji.
 • Wdrożenie pierwszej tury PPK . Jakie wnioski?

  Wdrożenie pierwszej tury PPK . Jakie wnioski?

  Wdrożenie pierwszej tury PPK odbyło się płynnie i skutecznie dzięki ponadprogramowemu zaangażowaniu instytucji finansowych, a TFI i PTE chwalą współpracę z KNF i PFR - wynika z badania IZFiA i IGTE.
 • Tarcza Antykryzysowa a finansowanie wpłat do PPK

  Tarcza Antykryzysowa a finansowanie wpłat do PPK

  Pracodawcy, którzy skorzystali z rozwiązań Tarczy Antykryzysowej, takich jak przestój ekonomiczny i obniżony wymiar czasu pracy, stanęli przed dylematem, czy kontynuować finansowanie wpłat do PPK. Część ekspertów wskazuje na konieczność zmiany przepisów tarczy.
 • Lewiatan: W związku z koronawirusem firmy chcą m.in. wstrzymania opłacania składek na PPK

  Lewiatan: W związku z koronawirusem firmy chcą m.in. wstrzymania opłacania składek na PPK

  ​W związku z koronawirusem firmy apelują o odsunięcie do 1 stycznia 2021 r. m.in. wprowadzenia obowiązku Pracowniczych Planów Kapitałowych dla pracodawców zatrudniających do 50 osób czy wstrzymanie obowiązku opłacania składek na PPK w firmach średnich i dużych.