PPE

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
PPE (Partie polityczne) ,

Artykuły - PPE (58)

 • "Rzeczpospolita": Centralna Infolinia Emerytalna będzie kosztowała 39 mln zł

  "Rzeczpospolita": Centralna Infolinia Emerytalna będzie kosztowała 39 mln zł

  IKE i IKZE, PPE i PPK zapłacą miliony na nowy system informowania o wysokości emerytur. Te pieniądze mogą zostać potrącone z oszczędności Polaków - pisze środowa "Rzeczpospolita".
 • KNF wskazuje na ryzyka dla PPK

  KNF wskazuje na ryzyka dla PPK

  KNF wydała dzisiaj raport "PRACOWNICZE PROGRAMY EMERYTALNE W 2018 ROKU". Wskazuje, że efektywność inwestycji w PPE może stać się czynnikiem, który będzie wypychać oszczędzających z powstającego właśnie systemu PPK.
 • Ponad połowa Polaków woli podwyżkę niż dodatkową składkę na emeryturę

  Ponad połowa Polaków woli podwyżkę niż dodatkową składkę na emeryturę

  Wdrożenie PPK będzie dużym wyzwaniem komunikacyjnym dla firm prowadzących działalność w Polsce. Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie On Board Think Kong.
 • Czy PPK uderzą w IKE i IKZE?

  Czy PPK uderzą w IKE i IKZE?

  Od lipca ruszy PPK, czyli nowy program oszczędzania na dodatkową emeryturę. Zdaniem ekspertów, program będzie uzupełniał się z IKZE i IKE, choć może ograniczyć liczbę osób wpłacających do istniejących produktów trzeciofilarowych.
 • Coraz mniej rąk do pracy, coraz niższe świadczenia emerytalne. Eksperci: Rozwiązaniem jest samodzielne oszczędzanie

  Coraz mniej rąk do pracy, coraz niższe świadczenia emerytalne. Eksperci: Rozwiązaniem jest samodzielne oszczędzanie

  Prognozy dla przyszłych emerytów są niepokojące. W zgodnej opinii ekspertów, Polacy obecnie pracujący na etatach, gdy za kilkadziesiąt lat przejdą na emeryturę, będą mogli liczyć zaledwie na świadczenie w wysokości ok. 1/3 ostatniej pensji.
 • Zmiany w PPK mają wyjść naprzeciw najmniej zarabiającym

  Zmiany w PPK mają wyjść naprzeciw najmniej zarabiającym

  Jest szansa, że jeszcze w kwietniu będzie gotowa zmodyfikowana wersja projektu ustawy o PPK. Część zgłoszonych uwag w ramach konsultacji ma szanse zostać uwzględniona. Jest prawdopodobieństwo, że składki na PPK będą wprowadzane stopniowo czyli na początku będą niższe i będą rosły do poziomu założonego w projekcie. Nie zmieni się natomiast zasada automatycznego zapisu pracownika, bo to jest klucz do tego, żeby oszczędzanie na emeryturę było powszechne.
 • PPK - ten program emerytalny będzie najlepszy?

  PPK - ten program emerytalny będzie najlepszy?

  Jeśli projekt ustawy o Pracowniczych Programach Kapitałowych (PPK) wejdzie w życie, istnieć będą równolegle trzy programy dobrowolnego oszczędzania na emeryturę w trzecim filarze, w których to do przyszłego emeryta należeć będzie wybór formuły inwestycji i jej wysokości.
 • PPE czy PPK. Co wybiorą pracownicy?

  PPE czy PPK. Co wybiorą pracownicy?

  Projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych nadal budzi emocje. Zgodnie z zapowiedziami - obowiązek tworzenia PPK powstanie już od 1 stycznia 2019 roku - początkowo tylko w odniesieniu do podmiotów zatrudniających ponad 250 pracowników, po to by co kolejne pół roku obejmować swym zasięgiem następne grupy coraz mniejszych pracodawców.