pozytywne

Artykuły - Pozytywne (122)

 • Odsetek pozytywnych rekomendacji dla spółek z GPW spadł do 49 procent

  Odsetek pozytywnych rekomendacji dla spółek z GPW spadł do 49 procent

  Z obliczeń PAP wynika, że wśród rekomendacji dla spółek z GPW wydanych w ostatnich 6 miesiącach 49 proc. stanowią pozytywne zalecenia (wobec 49,2 proc. miesiąc wcześniej), neutralnych jest 32 proc. (wobec 31,1 proc. wcześniej), zaś negatywnych 19 proc. (wobec 19,8 proc. w maju). Największy odsetek pozytywnych zaleceń mają spółki zajmujące się przemysłem metali.
 • Deweloperka ma znakomite rekomendacje

  Deweloperka ma znakomite rekomendacje

  Bardzo dobra koniunktura utrzymująca się w sektorze mieszkaniowym nie uszła uwadze analityków biur maklerskich. W najnowszych rekomendacjach, dotyczących spółek z branży deweloperskiej notowanych na giełdzie, zdecydowanie dominują pozytywne oceny.
 • Umowa handlowa między UE i USA bardziej zwiąże Europę z Ameryką

  Umowa handlowa między UE i USA bardziej zwiąże Europę z Ameryką

  Polska nie musi obawiać się umowy Europa - USA. Zmiany polityczne i ekonomiczne ostatnich 25 lat przyniosły nam pozytywne efekty.
 • SKOK-i i banki spółdzielcze pracują nad umacnianiem pozytywnego wizerunku wśród lokalnych społeczności

  SKOK-i i banki spółdzielcze pracują nad umacnianiem pozytywnego wizerunku wśród lokalnych społeczności

  Instytucje finansowe coraz częściej włączają się w działania związane z obszarem społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe realizują politykę CSR głównie lokalnie. W przeciwieństwie do dużych banków nie mają wypracowanych mechanizmów wspierania projektów ogólnokrajowych. Podobnie robią banki spółdzielcze, chociaż oba te rodzaje instytucji bankowości społecznej nie wykorzystują swoich możliwości działań ponadregionalnych. Eksperci Instytutu Jagiellońskiego podkreślają, że w Polsce brakuje spójnego systemu CSR i wymiany doświadczeń, a to pozwoliłoby na większą efektywność działań.
 • GUS: Notuje znaczną poprawę w gospodarce

  GUS: Notuje znaczną poprawę w gospodarce

  Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w maju oceniany jest korzystnie, lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat, choć nieco gorzej niż w kwietniu. Bieżący portfel zamówień i produkcja rosną wolniej niż w kwietniu, również pozytywne prognozy w tym zakresie są ostrożniejsze od formułowanych w ubiegłym miesiącu.
 • Ukraina dalej "straszy", pozytywne nastroje na długu

  Piątkowy, poranny handel przynosi próbę stabilizacji kwotowań polskiej waluty po wczorajszych lekkich spadkach na wycenie. Złoty kwotowany jest przez uczestników rynku następująco: 4,1940 PLN za euro, 3,0316 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4387 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do poziomu 4,059 proc. w przypadku papierów 10-letnich.
 • Pharrell Williams, autor największego przeboju 2014 roku, wystąpi w Polsce!

  Pharrell Williams, autor największego przeboju 2014 roku, wystąpi w Polsce!

  Gwiazdą czwartej edycji Pozytywne Wibracje Festival jest Pharrell Williams - poinformowali organizatorzy imprezy.
 • Alcoa pozytywnie zaskakuje

  Wczorajsza sesja przyniosła dość sporo zmienności. Ostatecznie FW20 zakończyły dzień na 0,9% plusie, na poziomie 2450 pkt. Na innych europejskich parkietach inwestorzy preferowali rynki wschodzące. DAX finiszował na 0,2% spadku (odrabiając sporą część wcześniejszych strat).