pozytywne

Artykuły - Pozytywne (446)

 • Odsetek pozytywnych rekomendacji dla spółek z GPW spadł do 49 procent

  Odsetek pozytywnych rekomendacji dla spółek z GPW spadł do 49 procent

  Z obliczeń PAP wynika, że wśród rekomendacji dla spółek z GPW wydanych w ostatnich 6 miesiącach 49 proc. stanowią pozytywne zalecenia (wobec 49,2 proc. miesiąc wcześniej), neutralnych jest 32 proc. (wobec 31,1 proc. wcześniej), zaś negatywnych 19 proc. (wobec 19,8 proc. w maju). Największy odsetek pozytywnych zaleceń mają spółki zajmujące się przemysłem metali.
 • Deweloperka ma znakomite rekomendacje

  Deweloperka ma znakomite rekomendacje

  Bardzo dobra koniunktura utrzymująca się w sektorze mieszkaniowym nie uszła uwadze analityków biur maklerskich. W najnowszych rekomendacjach, dotyczących spółek z branży deweloperskiej notowanych na giełdzie, zdecydowanie dominują pozytywne oceny.
 • Umowa handlowa między UE i USA bardziej zwiąże Europę z Ameryką

  Umowa handlowa między UE i USA bardziej zwiąże Europę z Ameryką

  Polska nie musi obawiać się umowy Europa - USA. Zmiany polityczne i ekonomiczne ostatnich 25 lat przyniosły nam pozytywne efekty.
 • SKOK-i i banki spółdzielcze pracują nad umacnianiem pozytywnego wizerunku wśród lokalnych społeczności

  SKOK-i i banki spółdzielcze pracują nad umacnianiem pozytywnego wizerunku wśród lokalnych społeczności

  Instytucje finansowe coraz częściej włączają się w działania związane z obszarem społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe realizują politykę CSR głównie lokalnie. W przeciwieństwie do dużych banków nie mają wypracowanych mechanizmów wspierania projektów ogólnokrajowych. Podobnie robią banki spółdzielcze, chociaż oba te rodzaje instytucji bankowości społecznej nie wykorzystują swoich możliwości działań ponadregionalnych. Eksperci Instytutu Jagiellońskiego podkreślają, że w Polsce brakuje spójnego systemu CSR i wymiany doświadczeń, a to pozwoliłoby na większą efektywność działań.
 • GUS: Notuje znaczną poprawę w gospodarce

  GUS: Notuje znaczną poprawę w gospodarce

  Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w maju oceniany jest korzystnie, lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat, choć nieco gorzej niż w kwietniu. Bieżący portfel zamówień i produkcja rosną wolniej niż w kwietniu, również pozytywne prognozy w tym zakresie są ostrożniejsze od formułowanych w ubiegłym miesiącu.
 • Ukraina dalej "straszy", pozytywne nastroje na długu

  Piątkowy, poranny handel przynosi próbę stabilizacji kwotowań polskiej waluty po wczorajszych lekkich spadkach na wycenie. Złoty kwotowany jest przez uczestników rynku następująco: 4,1940 PLN za euro, 3,0316 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4387 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do poziomu 4,059 proc. w przypadku papierów 10-letnich.
 • Pharrell Williams, autor największego przeboju 2014 roku, wystąpi w Polsce!

  Pharrell Williams, autor największego przeboju 2014 roku, wystąpi w Polsce!

  Gwiazdą czwartej edycji Pozytywne Wibracje Festival jest Pharrell Williams - poinformowali organizatorzy imprezy.
 • Obecnie euro udeptuje minimum

  Rynek walutowy - Ubiegły tydzień zakończył się na plus dla dolara dzięki pozytywnym danym z USA i gołębiemu EBC. Dla waluty amerykańskiej bardzo pozytywne są też perspektywy średnio- i długoterminowe. W tym tygodniu obraz techniczny rynku euro/dolara nie powinien się istotnie zmienić, wciąż pozostając korzystnym dla waluty amerykańskiej.
 • Pozytywny sentyment dla złotego, może dalej zyskiwać

  Pozytywny sentyment dla złotego, może dalej zyskiwać

  Brak kolejnych negatywnych informacji związanych z Ukrainą i lepsze dane makroekonomiczne z Polski i rynków globalnych wpływają pozytywnie na zachowania inwestorów. Złoty zyskuje kolejny dzień i może ten ruch kontynuować w kolejnych dniach.
 • Czy są pozytywne strony zmian demograficznych w Polsce?

  Czy są pozytywne strony zmian demograficznych w Polsce?

  Ostatnimi czasy coraz częściej straszy się nas w mediach szerokiego nurtu pogarszającą się demografią. Zewsząd dochodzą nas lamenty i narzekania spowodowane faktem, że z Polski 2 miliony ludzi "uciekło" za chlebem, że w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci i że jak tak dalej pójdzie, to nasz naród wyginie. Starzejące się społeczeństwo ma sprawić gigantyczne problemy naszemu, już teraz kruchemu, systemowi emerytalnemu, a gospodarka ma się zawalić. Czas obalić te wszystkie mity - jeden po drugim.