pożyczka

Synonimy:
pożyczki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Pożyczka (2507)

 • Lichwa na Śląsku! Prokurator zajął majątek

  Lichwa na Śląsku! Prokurator zajął majątek

  Udzielanie lichwiarskich pożyczek stało się powodem postawienia przed sądem mieszkanki Gliwic. Akt oskarżenia przygotowała katowicka prokuratura.
 • Nie trzeba wnioskować o umorzenie pożyczki

  Nie trzeba wnioskować o umorzenie pożyczki

  Mikropożyczka dla przedsiębiorców w wysokości 5 tys. zł będzie automatycznie umorzona, a jedyny warunek to prowadzenie działalności przez co najmniej 3 miesiące. Likwidacja zbędnego obowiązku składania dodatkowych wniosków to efekt interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.
 • Mogą zakręcić kurek z pieniędzmi. NBP ostrzega przed ryzykiem

  Mogą zakręcić kurek z pieniędzmi. NBP ostrzega przed ryzykiem

  W maju w porównaniu z ubiegłym rokiem spadła wartość i liczba udzielonych kredytów.
 • Mikropożyczka: Nie będzie absurdalnego obowiązku

  Mikropożyczka: Nie będzie absurdalnego obowiązku

  Umorzenie mikropożyczki dla przedsiębiorców będzie możliwe bez składania odpowiedniego wniosku. Przewiduje to autopoprawka do tzw. Tarczy 4.0. Eksperci już wcześniej zwracali uwagę, że powinno być to automatyczne, skoro jedynym warunkiem jest prowadzenie działalności.
 • Fatalne nastroje wśród klientów instytucji finansowych

  Fatalne nastroje wśród klientów instytucji finansowych

  Gwałtownie załamały się oczekiwania gospodarstw domowych co do przyszłej sytuacji gospodarczej, wzrosły obawy co do bezrobocia - zauważają analitycy.
 • BIK: Rekord jednego dnia w kredytach ratalnych

  BIK: Rekord jednego dnia w kredytach ratalnych

  W poniedziałek 4 maja br., gdy w Polsce ponownie zostały otwarte galerie handlowe, padł rekord liczby zapytań o kredyty ratalne. Ponad 24 tys. osób wnioskowało do banków o kredyt ratalny. To największa dzienna liczba zapytań w tym segmencie kredytowym nie tylko od początku 2020 r., ale również w analogicznym okresie 2019 r.
 • UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające wobec firmy Szybka Gotówka

  UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające wobec firmy Szybka Gotówka

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające wobec platformy pożyczkowej Szybka Gotówka - poinformował w czwartek Urząd. Dodał, że konsumenci skarżą się na zawyżone opłaty i rolowanie pożyczek.
 • Pożyczki płynnościowe ze środków unijnych już dostępne

  Pożyczki płynnościowe ze środków unijnych już dostępne

  Wielu przedsiębiorców z powodu pandemii musiało z dnia na dzień zawiesić lub ograniczyć do minimum swoją działalność. Utrzymanie płynności finansowej stało się największą bolączką.
 • Banki planują kontynuację zaostrzenia polityki kredytowej

  Banki planują kontynuację zaostrzenia polityki kredytowej

  Banki planują w II kwartale 2020 roku kontynuację zaostrzenia polityki kredytowej, skala zaostrzenia ma być bardzo silna w przypadku kredytów dla przedsiębiorstw i kredytów konsumpcyjnych - wynika z ankiety NBP w kwartalnym opracowaniu "Sytuacja na rynku kredytowym". W przypadku kredytów mieszkaniowych zaostrzenie to ma być znaczne.
 • Polacy w czasie pandemii zadłużają się ostrożniej

  Polacy w czasie pandemii zadłużają się ostrożniej

  Jak wynika z najnowszego podsumowania BIK, w marcu 2020 r., firmy pożyczkowe udzieliły finansowania na kwotę 431 mln zł, przyznając 184,4 tys. pożyczek. Obecne odczyty, w porównaniu do marca 2019 r. wskazują, że w ujęciu wartościowym firmy pożyczkowe udzieliły pożyczek na kwotę niższą o (-27,8 proc.), w ujęciu liczbowym także odnotowały spadek o (-20,6 proc.). Średnia wartość udzielonej w marcu 2020 r. pożyczki pozabankowej wyniosła 2 338 zł i była niższa od średniej wartości pożyczki udzielonej w marcu 2019 r. o (-9,0 proc.).

Filmy - Pożyczka (38)

 • Co zrobić, gdy ktoś wziął kredyt na nasze dane?

  Informacje zawarte w dowodzie osobistym często są wykorzystywane przez oszustów. Co zrobić gdy zgubimy ten dokument? W "Dzień Dobry TVN" radca prawny Przemysław Ligęzowski wyjaśnił, czy podanie samego numeru PESEL jest już niebezpieczne i czy hotel i wypożyczalnie mogą żądać pozostawienia dowodu osobistego w zastaw. Co zrobić, kiedy ktoś weźmie kredyt na nasze dane? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Urząd skarbowy skontroluje, czy firmę stać na pożyczkę

  Jeżeli fiskus uzna, że spółki nie stać na pożyczkę, może odsetki od niej wyrzucić z kosztów uzyskania przychodów, co oczywiście będzie miało wpływ na zwiększenie podatku. Jest to nowy przepis, niebezpieczny dla wszystkich firm, które zaciągają pożyczki na działalność. Najbardziej uderzy w start-upy i deweloperów. Do końca 2017 r urzędy podatkowe badając zasadność pożyczek głównie koncentrowały się na tym, czy odsetki od pożyczek mają charakter rynkowy. Od nowego roku ich uprawnienia zostały rozszerzone nie tylko o kwestię liczenia limitu odsetek i ich ograniczenia, ale również o możliwość badania przez organy podatkowe zdolności kredytowej spółek.
 • Już 1,5 mln Polaków korzysta z pożyczek pozabankowych

  Polacy pożyczają pieniądze poza bankami. Z takich pożyczek w zeszłym roku skorzystało już 1,5 mln osób – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Taka forma jest szczególnie popularna wśród klientów, którzy chcą pożyczyć niskie kwoty, czyli do 4 tys. złotych. Wartość niskokwotowych pożyczek wyniosła w zeszłym roku 10 mld zł, z czego jedna czwarta przypada na firmy oferujące chwilówki. W przypadku finansowania do kwoty 1 tys. zł udział rynkowy „chwilówek” zbliża się do połowy łącznego finansowania banków i firm pożyczkowych.
 • Rodzice zapożyczają się, by kupić dzieciom modne gadżety

  Co trzeci polski rodzic (33 proc.) przynajmniej raz w ciągu ubiegłego roku odczuwał społeczną presję zakupu swoim dzieciom rzeczy, na które go nie stać – wynika z Raportu Płatności Konsumenckich 2017, przygotowanego przez Intrum Justitia. Polacy, którzy ulegli tej presji społecznej, kupili swojemu dziecku telefon komórkowy (39 proc.), obuwie (29 proc.), markowe ubrania (28 proc.), konsolę lub grę video (19 proc.), komputer (16 proc.), ale także inne produkty jak rower czy aparat fotograficzny. Jednocześnie 1/3 Polaków finansuje zakup produktów dla swoich dzieci z pożyczonych pieniędzy lub wykorzystuje w tym celu limit karty kredytowej.