pozwy

Artykuły - Pozwy (116)

 • Grupowy pozew klientów Amber Gold jest prawnie niedopuszczalny

  Grupowy pozew klientów Amber Gold jest prawnie niedopuszczalny

  Pozew grupowy 167 klientów Amber Gold przeciw Skarbowi Państwa za to, że prokuratura przez 2,5 roku nie stawiała zarzutów szefom spółki, jest niedopuszczalny prawnie - orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie. Powodowie odwołają się od tej decyzji.
 • Będą dwa pozwy przeciwko Polsce do unijnego trybunału

  Będą dwa pozwy przeciwko Polsce do unijnego trybunału i propozycja nałożenia kar finansowych za niewdrożone dyrektywy. Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że Komisja Europejska poinformuje dziś o swojej decyzji. Bruksela ogłosi comiesięczny pakiet postępowań przeciwko państwom członkowskim za ignorowanie, bądź łamanie unijnego prawa.
 • Byli przesiedleńcy domagają się rekompensat. Wpłynęły pozwy

  Trzy pozwy o odszkodowania od dawnych właścicieli lub ich spadkobierców mieszkających na stałe w Niemczech wpłynęły do starostwa powiatowego w Olsztynie. Byli przesiedleńcy domagają się rekompensaty za utracone nieruchomości rolne; łącznie jest to prawie 2 mln zł.
 • Rzym: Pozwy mieszkańców po wielkim śniegu

  Rzym: Pozwy mieszkańców po wielkim śniegu

  Po kilku dniach paraliżu i utrudnień w Rzymie i okolicach, spowodowanych przez atak zimy, mnożą się pozwy mieszkańców przeciwko władzom miejskim, zarządowi dróg i autostrad, dostawcom energii wraz z żądaniami odszkodowań za poniesione straty.
 • "Rzeczpospolita": Megaafera w e-handlu

  "Rzeczpospolita": Megaafera w e-handlu

  Sześć osób zarzuca ponad 2 tys. e-sklepów błędy w umowach, na czym może zarobić kilka milionów złotych. Pozwy trafiły już do sądu - informuje "Rzeczpospolita". W wypadku przegranej sklepy zapłacą 12 tys. zł za jeden błąd.
 • Do sądu wpłynęły pozwy o odszkodowanie od lotniska

  Do sądu wpłynęły pozwy o odszkodowanie od lotniska

  Z pozwami o odszkodowanie od lotniska w Balicach wystąpiły do krakowskiego sądu osoby mieszkające w sąsiedztwie lotniska. Domagają się pieniędzy za obniżenie wartości nieruchomości i konieczność wyciszenia budynków.
 • W jedności siła - moc pozwów zbiorowych

  W jedności siła - moc pozwów zbiorowych

  Czy pozwy zbiorowe są skutecznym narzędziem obrony przed silniejszymi podmiotami: przedsiębiorstwami, ubezpieczycielami czy bankami dysponującymi dobrze opłacanymi prawnikami? Kto może złożyć pozew zbiorowy, ile - minimalnie - poszkodowanych osób jest potrzebnych do pozwu i w jakich sprawach można występować zbiorowo?
 • Pozwy zbiorowe nie są popularne

  Polacy nie korzystają z pozwów zbiorowych, które miały być skutecznym straszakiem konsumentów przeciw koncernom czy urzędom - oznajmia "Metro".