Poznanie

Artykuły - Poznanie (126)

 • Po czynach ich poznacie

  Po czynach ich poznacie

  Można powiedzieć w końcu. Po okresie spekulacji dotyczących nowego rządu wiemy już kto będzie odpowiadać za poszczególne dziedziny życia gospodarczego. Kluczową postacią wydaje się w tej układance nowy minister rozwoju Mateusz Morawiecki w randze wicepremiera, który będzie mieć niejako tylko do pomocy innych ministrów.
 • Najwyższe podatki lokalne płacą mieszkańcy Gdańska i Poznania

  Najwyższe podatki lokalne płacą mieszkańcy Gdańska i Poznania

  W Kielcach i Toruniu są najniższe stawki podatku od budynków mieszkalnych. Z kolei Gdańsk, Lubin i Poznań mają najwyższe dopuszczalne stawki podatku od nieruchomości zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.
 • Poznań wyprzedził Gdańsk

  Poznań wyprzedził Gdańsk

  Aktywność deweloperów nie rozkłada się równomiernie na poszczególnych rynkach. Czy nadąża ona za popytem zgłaszanym przez klientów? Jak wygląda podaż deweloperskich mieszkań w wybranych miastach po pierwszych miesiącach 2015 r.?
 • Prezydent Poznania chce Lechowi sprzedać stadion. Klub zaskoczony

  Prezydent Poznania chce Lechowi sprzedać stadion. Klub zaskoczony

  Prezydent Jacek Jaśkowiak co kilka dni przedstawia pomysł, który zaskakuje nawet tych, którzy mu sprzyjają. Jego najnowsza propozycja to sprzedaż INEA Stadionu klubowi Lech Poznań. Tyle, że ze wskazanym kupcem prezydent Poznania przed ogłoszeniem pomysłu nie rozmawiał.
 • Dziś poznamy amerykańskie PKB

  Już o godzinie ósmej dowiemy się, jak kształtowała się sprzedaż detaliczna w Niemczech w grudniu ubiegłego roku. Może być to pewien prognostyk co do kursu eurodolara - dobry odczyt zapewne umocni euro, a w każdym razie nie wpłynie spadkowo na EUR/USD, słaby może sprowadzić notowania nieco niżej, ale mimo wszystko nie przecenialibyśmy jego roli.
 • Raport bieżący nr 5/2014 - zawarcie umowy nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych położonych w Poznaniu

  UNIDEVELOPMENT S.A. ("Emitent") informuje, iż w dniu 26 listopada 2014 spółka Czarnieckiego sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu ("Spółka Czarnieckiego"), w której Emitent posiada 100% udziałów, podpisała umowę warunkową z firmą "Lobo Lidia Włodarczyk Spółka komandytowa" ("Spółka Lobo") z siedzibą w Poznaniu, na podstawie której Spółka Lobo sprzedała na rzecz Spółki Czarnieckiego prawo użytkowania wieczystego działek gruntu numer 13/4, 20/7, 19/4, położonych w Poznaniu u zbiegu ulic: Roboczej i Stef
 • Obwodnica Poznania: Kulczyk zwleka z rozbudową, autostrada A2 się korkuje

  Obwodnica Poznania: Kulczyk zwleka z rozbudową, autostrada A2 się korkuje

  Trzeci pas na obwodnicy Poznania powstanie najwcześniej za cztery lata. Jak się dowiedzieliśmy, koncesjonariusz oczekuje, że do przedsięwzięcia dołoży się państwo.
 • Po tym poznasz elegantkę

  Po tym poznasz elegantkę

  Światowe Targi Tipsów (Tokyo Nail Expo) trwają od wczoraj w stolicy Japonii, Tokio.
 • Wyrok Sądu Rejonowego w Poznaniu. Oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości

  Raport bieżący nr 12/2014Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneZarząd Spółki One-2-One SA z siedzibą w Poznaniu informuje, że w dniu 28 października powziął informację o wyroku Sądu Rejonowego w Poznaniu dotyczącą oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości emitenta. Wniosek złożony został przez spółkę Digital Virgo (d. Avantis). Zarząd wyraża ubolewanie z powodu opóźnienia publikacji raportu bieżącego dotyczącego decyzji Sądu Rejonow
 • Nie poznacie tego obiektu

  Nie poznacie tego obiektu

  Kto w polowie 2015 roku przyleci na krakowskie lotnisko nie pozna go. Trwa rozbudowa, a prace prowadzone są na bardzo szerokim froncie.