Poznanie

Artykuły - Poznanie (-5)

 • Po czynach ich poznacie

  Po czynach ich poznacie

  Można powiedzieć w końcu. Po okresie spekulacji dotyczących nowego rządu wiemy już kto będzie odpowiadać za poszczególne dziedziny życia gospodarczego. Kluczową postacią wydaje się w tej układance nowy minister rozwoju Mateusz Morawiecki w randze wicepremiera, który będzie mieć niejako tylko do pomocy innych ministrów.
 • Najwyższe podatki lokalne płacą mieszkańcy Gdańska i Poznania

  Najwyższe podatki lokalne płacą mieszkańcy Gdańska i Poznania

  W Kielcach i Toruniu są najniższe stawki podatku od budynków mieszkalnych. Z kolei Gdańsk, Lubin i Poznań mają najwyższe dopuszczalne stawki podatku od nieruchomości zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.
 • Poznań wyprzedził Gdańsk

  Poznań wyprzedził Gdańsk

  Aktywność deweloperów nie rozkłada się równomiernie na poszczególnych rynkach. Czy nadąża ona za popytem zgłaszanym przez klientów? Jak wygląda podaż deweloperskich mieszkań w wybranych miastach po pierwszych miesiącach 2015 r.?
 • Prezydent Poznania chce Lechowi sprzedać stadion. Klub zaskoczony

  Prezydent Poznania chce Lechowi sprzedać stadion. Klub zaskoczony

  Prezydent Jacek Jaśkowiak co kilka dni przedstawia pomysł, który zaskakuje nawet tych, którzy mu sprzyjają. Jego najnowsza propozycja to sprzedaż INEA Stadionu klubowi Lech Poznań. Tyle, że ze wskazanym kupcem prezydent Poznania przed ogłoszeniem pomysłu nie rozmawiał.
 • Dziś poznamy amerykańskie PKB

  Już o godzinie ósmej dowiemy się, jak kształtowała się sprzedaż detaliczna w Niemczech w grudniu ubiegłego roku. Może być to pewien prognostyk co do kursu eurodolara - dobry odczyt zapewne umocni euro, a w każdym razie nie wpłynie spadkowo na EUR/USD, słaby może sprowadzić notowania nieco niżej, ale mimo wszystko nie przecenialibyśmy jego roli.

Filmy - Poznanie (1)