Poznań

Synonimy:
Poznaniu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Poznań (2129)

 • Wybuch w poznańskiej kamienicy. Tomasz J. podejrzany

  Wybuch w poznańskiej kamienicy. Tomasz J. podejrzany

  Tomasz J. ma już status podejrzanego w związku z katastrofą kamienicy w Poznaniu - poinformowała prokuratura. Treść zarzutów zostanie ujawniona po przedstawieniu ich mężczyźnie.
 • Katastrofa w Poznaniu. Ustalono tożsamość trzech ofiar

  Katastrofa w Poznaniu. Ustalono tożsamość trzech ofiar

  Do tej pory zweryfikowano tożsamość trzech ofiar, których ciała znaleziono na miejscu katastrofy w Poznaniu - podała we wtorek prokuratura. W ruinach budynku, który runął w niedzielę, znaleziono ciała pięciu osób.
 • Nadzór finansowy wpisał na listę ostrzeżeń firmę z Poznania

  Abucoins sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu - to nowy podmiot na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował we wtorek w komunikacie rzecznik KNF Jacek Barszczewski.
 • W Poznaniu rośnie podaż i cena nowych mieszkań

  W Poznaniu rośnie podaż i cena nowych mieszkań

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, w Poznaniu największym zainteresowaniem cieszą się małe mieszkania przeznaczone na wynajem. Aż o 12 proc. wzrosła tu podaż lokali z rynku pierwotnego, których cena za m kw. w ciągu kwartału powiększyła się o 2,7 proc. Eksperci ostrzegają jednak, by kwotę kredytu hipotecznego dobrać do swoich możliwości i nie zadłużać się nadmiernie. Niskie obecnie raty za kilka lat będą bowiem znacznie wyższe.
 • W nowym biurze IKEA BSC przybędzie 500 miejsc pracy

  W nowym biurze IKEA BSC przybędzie 500 miejsc pracy

  ​Nową siedzibę centrum serwisowego IKEA otwarto w czwartek w Poznaniu. IKEA Business Service Center (BSC) prowadzi usługi finansowo-kadrowe dla spółek z całej Europy. Teraz zatrudnia blisko 500 osób; zatrudnienie ma się podwoić w ciągu pięciu lat.
 • Ponad 100 miejsc pracy dla specjalistów IT w nowym biurze TomTom w Poznaniu

  Ponad 100 miejsc pracy dla specjalistów IT powstanie w nowym biurze globalnego dostawcy produktów i usług nawigacyjnych TomTom. Dzięki otwarciu siedziby firmy w Poznaniu miasto stanie się jednym ze strategicznych ośrodków tworzenia m.in. technologii geolokalizacyjnych.
 • Poznańskie piwo i smakołyki, czyli czego warto skosztować w stolicy Wielkopolski

  Poznańskie piwo i smakołyki, czyli czego warto skosztować w stolicy Wielkopolski

  Czy istnieje Polak, który nie słyszał o słynnych rogalach świętomarcińskich czy o pyrach z gzikiem? Albo o tradycjach browarniczych stolicy Wielkopolski? Przecież już sama nazwa największej galerii handlowej w Poznaniu- Stary Browar- świadczy o tym że tradycje browarnictwa są tam zakorzenione od wieków. Jedno jest pewne, nie możesz wyjechać z tego wyjątkowego miasta bez skosztowanie trzech rzeczy: lokalnego piwa, rogali świętomarcińskich i pyr z gzikiem. Smacznego!
 • Poznańska Malta, czyli Jezioro Maltańskie i okolice

  Poznańska Malta, czyli Jezioro Maltańskie i okolice

  MALTA – Jezioro Maltańskie – to sztucznie powstały w 1952 roku zbiornik wodny na spiętrzeniu rzeki Cybinki we wschodniej części Poznania. Stanowi jedną z zielonych osi miasta służących rekreacji i odpoczynkowi poznaniaków. Jezioro ma 67,5 ha powierzchni i długość 2200 m osiągając 5 m głębokości. Nazwę akwenu zaczerpnięto od Zakonu Kawalerów Maltańskich, których świątynia – kościół św. Jana Jerozolimskiego leży nieopodal. A samo Jezioro częściowo zajęło tereny należące niegdyś do zakonu.
 • Ostrów Tumski w Poznaniu

  Ostrów Tumski w Poznaniu

  W czasie powstawania Państwa Polskiego na początku X wieku Poznań był grodem rozlokowanym na Ostrowie Tumskim w widłach zakola Warty i uchodzącej do niej z zachodu rzeki Cybiny. Do dziś zachowały się fragmenty tej osady, ale oprócz nich, Ostrów Tumski kryje inne atrakcje.

Zdjęcia - Poznań (0)

 • Polska Lokalna
  Rekord Guinnesa podczas Nocy Kupały w Poznaniu
 • Polska Lokalna
  Rekord Guinnesa podczas Nocy Kupały w Poznaniu
 • Polska Lokalna
  Rekord Guinnesa podczas Nocy Kupały w Poznaniu
 • Polska Lokalna
  Rekord Guinnesa podczas Nocy Kupały w Poznaniu
 • Polska Lokalna
  Rekord Guinnesa podczas Nocy Kupały w Poznaniu
 • Polska Lokalna
  Rekord Guinnesa podczas Nocy Kupały w Poznaniu

Filmy - Poznań (7)

 • Volkswagen da w Polsce 3 tysiące miejsc pracy?

  Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia decyzji Volkswagena dotyczącej budowy nowego zakładu w okolicach Poznania. Jest ona jednak bardzo prawdopodobna. Dostawczy Crafter składany byłby przypuszczalnie tylko w naszym kraju. Warto przypomnieć, że działająca już w Polsce fabryka Volkswagena jest wyłącznym europejskim producentem modelu Caddy. Obecnie niemiecki koncern wydaje się być jedyną firmą motoryzacyjną, rozważającą budowę fabryki w naszym kraju. – Większość producentów boryka się dziś z nadprodukcją w swoich zakładach zlokalizowanych w Europie – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Motoryzacyjnych Samar.
 • Turystka dostrzegła piękno w Polakach

  Xingxin Zhang przemierzając największe polskie miasta, rejestrowała sylwetki Polaków swoją kamerą. Efekty jej pracy można zobaczyć w krótkim filmie "People of Poland".
 • Kulig za tramwajem

  Zima nie spieszy się z odejściem, więc może warto wykorzystać jej uroki, jak zrobili to studenci z Poznania?
 • 18-latek rozbił 5 aut, uciekając przed policją

  18-latek z Poznania, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, w czasie krótkiego pościgu potrącił trzy osoby i rozbił pięć samochodów - m.in. volkswagena polo, wjeżdżając na skrzyżowanie przy czerwonym świetle.