Poznań

Synonimy:
Poznaniu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Poznań (2711)

Filmy - Poznań (11)

 • Sędzia z Poznania podkreśla, że jest niezawisły. Odpowiedź na pytanie z Irlandii o praworządność w Polsce

  Irlandzki sąd wstrzymał ekstradycję Polaka przez obawy o praworządność w naszym kraju. Poznański sąd odpisał na pytania sądu z Irlandii. - Sędzia, który udzielał odpowiedzi w pierwszej kolejności wskazał, że nadal jest sędzią niezawisłym, niezależnym od wszelkich nacisków. Konkluzja jest taka, że będzie orzekał w zgodzie ze swoją wiedzą i sumieniem – wyjaśnił sędzia Mariusz Cygryla z Sądu Okręgowego w Poznaniu. (TVN24/x-news)
 • Kilkanaście pożarów w półtorej godziny w Poznaniu. Podejrzany zgłosił się sam

  Chodził po ulicach Poznania i podpalał śmietniki oraz wiaty. Nagrały go dwie kamery monitoringu, mimo to przez tydzień był nieuchwytny. Podpalacza szukała policja. Do komisariatu zgłosił się mężczyzna, który twierdzi, że to jego widać na opublikowanych nagraniach. (TVN24/x-news)
 • Policja szuka podpalacza z Poznania. Opublikowano nowe nagrania z monitoringu

  W nocy z 3 na 4 września w Poznaniu podpalono kosze na śmieci, wiaty, kontenery i samochody. Służby otrzymały łącznie 18 zgłoszeń o pożarach na poznańskim Grunwaldzie. Policja dotarła do nagrań z monitoringu, na których widać mężczyznę, który może mieć związek z podpaleniami. - Liczymy, że ktoś rozpozna tę osobę, dzięki czemu policjanci będą mogli z nią porozmawiać i potwierdzić, bądź wykluczyć jej udział w tych zdarzeniach - poinformował Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. (TVN24/x-news)
 • Nocne pożary w Poznaniu. Płonęły samochody i śmietniki

  W nocy w Poznaniu płonęły kosze na śmieci, wiaty, kontenery i samochody. Straż pożarna dostała w sumie 18 zgłoszeń o pożarach na poznańskim Grunwaldzie. Sprawę bada policja. Pożary zaczęły się tuż po północy we wtorek (04.09). - W głównej mierze były to pożary koszy na śmieci, ale również wiat, gdzie znajdowały się śmietniki i kontenery - mówi Michał Kucierski, oficer prasowy miejskiej straży pożarnej w Poznaniu. (TVN24/x-news)