pozew

Artykuły - Pozew (761)

 • Aerosmith: Perkusista Joey Kramer pozywa swoich kolegów. Wielki skandal!

  Aerosmith: Perkusista Joey Kramer pozywa swoich kolegów. Wielki skandal!

  Perkusista Joey Kramer ujawnił, że po kontuzji ramienia nie może wrócić do zespołu Aerosmith, w którym występował od 1970 r. Muzyk zamierza teraz pozwać do sądu swoich kolegów z grupy, którzy w głosowaniu mieli zdecydować, że nie ma już dla niego miejsca.
 • "Polityka": Misiewicz pozywa Vegę. Mocna odpowiedź reżysera

  "Polityka": Misiewicz pozywa Vegę. Mocna odpowiedź reżysera

  Pozew z powództwa byłego rzecznika i szefa gabinetu politycznego MON Bartłomieja Misiewicza przeciwko twórcom i dystrybutorom filmu "Polityka" Patryka Vegi wpłynął w piątek, 12 lipca, do Sądu Okręgowego w Poznaniu. Misiewicz domaga się m.in. przeprosin w prasie i 1 mln złotych. Reakcja reżysera była szybka i dosadna: "Premiera filmu "Polityka" tak czy inaczej nastąpi 6 września".
 • Co warto wiedzieć składając pozew o zapłatę?

  Co warto wiedzieć składając pozew o zapłatę?

  Podmioty, które nie zajmują się na co dzień dochodzeniem należności i występowaniem przed sądem, w tym także przedsiębiorcy, składając pozew do sądu często pomijają w nim niezbędne elementy, a pozew obarczony jest tzw. brakami formalnymi. Z tego powodu warto dostosować wykorzystywane wzory pozwów do obowiązujących obecnie wymagań formalnych, co znacznie przyspieszy i ułatwi postępowanie.
 • Sąd oddalił pozew zbiorowy ws. reformy OFE

  Sąd oddalił pozew zbiorowy ws. reformy OFE

  Warszawski sąd okręgowy w środę oddalił pozew zbiorowy przeciw ministrowi pracy, ZUS i kilku towarzystwom emerytalnym, w związku z reformą OFE w 2014 r. Wyrok jest nieprawomocny, reprezentant grupy będzie rozważać apelację.
 • Mostostal Warszawa chce od Agencji Rozwoju Miasta 16,4 mln zł; złożyła pozew wzajemny

  Mostostal Warszawa chce od Agencji Rozwoju Miasta 16,4 mln zł; złożyła pozew wzajemny

  Mostostal Warszawa złożyła w Sądzie Okręgowym w Krakowie pozew wzajemny przeciwko Agencji Rozwoju Miasta - podała spółka w komunikacie. Grupa chce od instytucji 16,4 mln zł za roboty dodatkowe i pozostałe do zapłaty wynagrodzenie związane z budową Hali Widowiskowo - Sportowej Czyżyny w Krakowie.
 • ​PSL pozywa Pawła Kukiza

  ​PSL pozywa Pawła Kukiza

  Polskie Stronnictwo Ludowe pozwało Pawła Kukiza do sądu za słowa o "zorganizowanej grupie przestępczej" - informuje TVN 24.
 • PGNiG złożyło pozew w Sztokholmie przeciwko Gazpromowi

  PGNiG złożyło pozew w Sztokholmie przeciwko Gazpromowi

  PGNiG złożyło 1 lutego 2016 r. pozew przeciw OAO Gazprom i OOO Gazprom Export w postępowaniu przed Trybunałem Arbitrażowym z siedzibą w Sztokholmie. Chodzi o ceny gazu w kontrakcie długoterminowym.
 • Krakowski sąd apelacyjny oddalił pozew przeciwko bankowi o kredyt we frankach

  Krakowski sąd apelacyjny oddalił pozew przeciwko bankowi o kredyt we frankach

  Krakowski Sąd Apelacyjny prawomocnie oddalił w poniedziałek pozew Tomasza Sadlika, domagającego się unieważnienia umowy kredytu we frankach szwajcarskich. Utrzymał w ten sposób wyrok sądu pierwszej instancji. Powód zapowiedział kasację.
 • Niewidomi pozwali warszawską restaurację

  Niewidomi pozwali warszawską restaurację

  Jawna dyskryminacja czy zwykłe nieporozumienie? Dwoje niewidomych żąda od warszawskiej restauracji przeprosin i łącznie 50 tysięcy złotych na cele charytatywne za incydent sprzed dwóch lat. Chcieli wtedy wejść do restauracji z psami-przewodnikami, ale obsługa zaproponowała im tylko miejsca na zewnątrz lokalu. Dziś przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces cywilny w tej sprawie.
 • Żony Polaków pozywają właścicieli "El Faro"

  Żony Polaków pozywają właścicieli "El Faro"

  Amerykańscy prawnicy reprezentujący rodziny polskich marynarzy z "El Faro" złożyli pozew sądowy przeciwko właścicielom kontenerowca. Zarzucają w nim firmie TOTE Maritime rażącą niedbałość i domagają się odszkodowania. Informacje o złożeniu pozwu potwierdziła Polskiemu Radiu żona jednego z Polaków, którzy zginęli na "El Faro".

Filmy - Pozew (6)

 • Premier musi sprostować swoją wypowiedź nt. budowy dróg. Sąd apelacyjny zmienił wyrok

  Premier Mateusz Morawiecki będzie musiał sprostować w wyemitowanym w telewizji oświadczeniu swoje słowa o tym, że "w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ciągu ośmiu lat" - zdecydował Sąd Apelacyjny. Pozew w tej sprawie złożyli przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. (TVN24/x-news)
 • Grzegorz Schetyna pozwie premiera. "Kłamstwa jego i PiS deformują rzeczywistość"

  - Kłamstwa premiera i innych polityków PiS deformują rzeczywistość i historię - ocenił lider PO Grzegorz Schetyna wypowiedź Mateusza Morawieckiego, w której zarzucił on, że w czasach rządów PO-PSL "nie było dróg ani mostów". - Więc mówię bardzo wyraźnie: składamy pozew w trybie wyborczym - zapowiedział Schetyna. - Będziemy żądać przeproszenia, sprostowania tych kłamstw, a także gratyfikacji finansowej na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - oznajmił lider PO. (TVN24/x-news)
 • Skarb Państwa może dotkliwie odpowiedzieć za smog. Polacy masowo będą wnosić pozwy do sądów?

  Obywatele mają prawo ubiegać się o odszkodowanie za skażone powietrze. I dotyczy to nie tylko tych, którzy uważają, że już ucierpieli na zdrowiu. Roszczenia można adresować do władzy państwowej, samorządowej lub podmiotów, emitujących szkodliwe pyły. Jeśli krajowy sąd ich nie uzna, sprawę rozpatrzy ETPC w Strasburgu.
 • Obrzydliwość! Toksyczna maź zamiast implantów piersi

  Blisko 300 kobiet z Argentyny, którym wszczepiono wadliwe implanty piersi firmy PIP, skierowało pozew przeciwko tej i dwóm innym europejskim firmom. Implanty firmy PIP były produkowane z użyciem silikonu przemysłowego, a przez to bardziej podatne na pęknięcia. Argentynki domagają się łącznego odszkodowania w wysokości 54,7 mln dolarów. I nic dziwnego - wystarczy spojrzeć na zdjęcia substancji, którą umieszczono im w piersiach...