Biznes - pożar

Synonimy:
pozar, pożar endogeniczny pożarna pożarowe pożary
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Pożar (45)

 • Pożary w Australii uderzają w PKB, zaufanie i rząd

  Pożary w Australii uderzają w PKB, zaufanie i rząd

  Australia, najbardziej suchy zamieszkały kontynent na świecie i siedziba tak wrażliwych ekosystemów, jak Wielka Rafa Koralowa, to miejsce szczególnie narażone na wzrost temperatur na naszej planecie, w którym zmiany klimatu oddziałują z wyjątkową siłą.
 • Dlaczego w Polsce płoną składowiska odpadów? Wszystko przez... ceny

  Dlaczego w Polsce płoną składowiska odpadów? Wszystko przez... ceny

  W 2013 r. rozpoczęła się w Polsce tzw. rewolucja śmieciowa. W wyniku zmian w prawie samorządy objęły swoim zarządem strumień odpadów wytwarzanych przez mieszkańców. Ogłoszono przetargi, w których jedynym kryterium była najniższa cena. Zdaniem ekspertów ten stan rzeczy stanowi przyczynę ostatnich pożarów, które nawiedzają składowiska w Polsce.
 • MSWiA i straż pożarna apeluje - stop pożarom traw

  MSWiA i straż pożarna apeluje - stop pożarom traw

  Wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5 tys.zł. Z kodeksu karnego wynika, że wypalanie traw, które skończy się pożarem okolicznych zabudowań, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób... podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
 • Przekręt na pożar

  Przekręt na pożar

  Pali się wszystko. Domy, samochody, magazyny, ludzi, uprawy, sprzęt. Bo ogień rozprzestrzenia się błyskawicznie, pochłania wszystko w mgnieniu oka. Był dom i nie ma domu. Dlatego niemal zawsze, kiedy ktoś chce popełnić przestępstwo ubezpieczeniowe na dużą skalę, rozważa użycie ognia - mówi Robert Dąbrowski.
 • Pożar dreamlinera na lotnisku Heathrow

  Pożar dreamlinera na lotnisku Heathrow

  Podlondyńskie lotnisko Heathrow (jeden z największych węzłów komunikacji pasażerskiej na świecie) zamknęło w piątek obydwa pasy startowe z powodu pożaru w samolocie etiopskich linii lotniczych. Rzecznik portu lotniczego powiedział, że w zaparkowanym samolocie nie było pasażerów. Z relacji telewizyjnych wynika, że chodzi o Boeinga 787 Dreamlinera.
 • Polacy nie dbają o bezpieczeństwo pożarowe

  Polacy nie dbają o bezpieczeństwo pożarowe

  Parkowanie na drogach pożarowych, instalowanie krat w oknach i przedsionkach oraz trzymanie mebli na korytarzach to działania, które utrudniają ewakuację i pracę strażaków w przypadku pożaru. Narażają też mieszkańców na wysokie mandaty - przypomina Home Broker.
 • Rusza sezon grillowy - uważaj na mandat

  Rusza sezon grillowy - uważaj na mandat

  Za używanie ognia w niedozwolonym miejscu można dostać grzywnę do 5 tys. złotych. Podobnie za zaśmiecanie i zakłócanie porządku. Oddając się przyjemności grillowania podczas nadchodzącej majówki nie można więc zapomnieć o wyborze odpowiedniego miejsca.
 • W Orlen Lietuva nastąpił pożar; bez wpływu na dostawy paliw dla klientów

  W należącej do PKN Orlen litewskiej rafinerii Orlen Lietuva nastąpiła awaria w jednej z jednostek, w wyniku której nastąpił pożar. Jak podał Orlen Lietuva na stronie internetowej, pożar został ugaszony. Incydent nie wpłynie na dostawy paliw dla klientów - zapewnia spółka.
 • Lagarde: Pożar w Irlandii został ugaszony

  Francuska minister gospodarki Christine Lagarde oceniła w poniedziałek, że w Irlandii "pożar został ugaszony", gdy w niedzielę ministrowie finansów państw UE zatwierdzili udzielenie Dublinowi pomocy w wysokości 85 mld euro na walkę z kryzysem budżetowym.
 • Czy 85 mld euro dla Irlandii ugasi pożar w Europie?

  Czy 85 mld euro dla Irlandii ugasi pożar w Europie?

  Miniony tydzień obfitował w wydarzenia gospodarcze i geopolityczne, które silnie wpływały na rynki finansowe, w tym na notowania polskich papierów wartościowych oraz na kurs złotego. Niestety nie był to wpływ korzystny.