Fakty - pożar

Synonimy:
pozar, pożar endogeniczny pożarna pożarowe pożary
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Pożar (911)

 • ​Brazylia: Płonie Muzeum Narodowe w Rio de Janeiro

  ​Brazylia: Płonie Muzeum Narodowe w Rio de Janeiro

  W niedzielę w nocy (w poniedziałek w godzinach rannych w Polsce) wybuchł potężny pożar w Muzeum Narodowym w Rio de Janeiro - podało BBC. W założonym w 1818 r. muzeum znajduje się ponad 20 mln eksponatów, w tym wiele mumii, meteorytów, owadów i skamielin.
 • Pożar wysypiska w Studziankach opanowany

  Pożar wysypiska w Studziankach opanowany

  Całą noc trwało gaszenie pożaru składowiska odpadów w Studziankach koło Białegostoku.
 • RMF: Pożar wysypiska śmieci na Podlasiu. 24 zastępy straży pożarnej w akcji

  RMF: Pożar wysypiska śmieci na Podlasiu. 24 zastępy straży pożarnej w akcji

  Po wielogodzinnej akcji strażakom udało się opanować pożar wysypiska śmieci na Podlasiu. Tym razem płonęło składowisko w Studziankach, koło Białegostoku.
 • Potężny pożar sortowni śmieci w Warszawie

  Około 20 zastępów straży pożarnej bierze udział w akcji gaszenia pożaru, który wybuchł w sortowni śmieci przy ul. Zawodzie w Warszawie.
 • RMF: Wielki pożar składowiska odpadów pod Śremem

  RMF: Wielki pożar składowiska odpadów pod Śremem

  Przez całą noc strażacy walczyli z pożarem składowiska odpadów w Pyszącej pod Śremem w Wielkopolsce. Składowisko należy do prywatnej firmy, która przechowywała tam tworzywa sztuczne.
 • ​Kraków: Mężczyzna zginął w pożarze mieszkania przy ul. Królewskiej

  Mężczyzna zginął w pożarze mieszkania przy ul. Królewskiej w centrum Krakowa. Osiem osób, w tym dziecko, zostało ewakuowanych z budynku - poinformował rzecznik małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej Sebastian Woźniak.
 • ​Kraków: Dwoje bezdomnych zginęło w pożarze

  ​Kraków: Dwoje bezdomnych zginęło w pożarze

  Dwie osoby zginęły i jedna została ranna w niedzielę w nocy w pożarze starych, nieużywanych wagonów kolejowych stojących na bocznicy w Krakowie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
 • ​Francja: Pożar w bloku mieszkalnym w Miluzie. Pięć ofiar śmiertelnych

  Pięć osób zginęło, a osiem zostało rannych w pożarze, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w bloku mieszkalnym w Miluzie, na wschodzie Francji - podaje AFP. Według francuskich mediów zginęło czworo dzieci.
 • Zatrzymano 34-latka, który może mieć związek z pożarem w Łaziskach Górnych

  Zatrzymano 34-latka, który może mieć związek z pożarem w Łaziskach Górnych

  Policja podała, że zatrzymano 34-letniego mężczyznę w związku z pożarem, w kórym zginęły trzy osoby. Do tragedii doszło w Łaziskach Górnych. Śledczy sprawdzają, czy zatrzymany w jakiś sposób mógł przyczynić się do wybuchu pożaru.
 • Szybowice: Straty po pożarze liczone w milionach

  Szybowice: Straty po pożarze liczone w milionach

  Na dwa miliony złotych oszacowano wstępnie straty po pożarze tartaku w Szybowicach na Opolszczyźnie. Ogień wybuchł w sobotnie popołudnie, ale strażacy wciąż są na miejscu. Jak donosi reporterka RMF FM Anna Kropaczek, trzy zastępy strażaków dogaszają ogień i przeszukują pogorzelisko.

Filmy - Pożar (17)

 • Zatrzymano kobietę podejrzaną o wywołanie śmiertelnego pożaru w Paryżu

  Paryż, Francja. Francuska policja zatrzymała kobietę, która mogła mieć związek z wywołaniem pożaru w jednej z paryskich kamienic. Śledczy już wcześniej informowali, że pożar mógł mieć podłoże kryminalne. W pożarze zginęło osiem osób, a ponad 30 zostało rannych. Z ogniem walczyło ponad 200 strażaków. (RUPTLY/x-news)
 • Paradise zamienione w dymiące ruiny. W pożarach szalejących w Kalifornii zginęły już 44 osoby

  Liczba ofiar śmiertelnych trawiących Kalifornię pożarów wzrosła do 44 - wynika z informacji podanych przez CNN. Tylko w samym pożarze Camp Fire, trawiącym obszary znajdujące się na terenie hrabstwa Butte, zginęły 42 osoby. Przez wzgląd na liczbę zabitych, Camp Fire został nazwany przez szeryfa Butte Kory'ego Honeę "najbardziej śmiercionośnym w historii Kalifornii". (RUPTLY/x-news)
 • Podpalił drzwi kościoła w Opolu Lubelskim. Tłumaczył, że nie wie, dlaczego to zrobił

  Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 31-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego, który oblał benzyną i podpalił drzwi jednego z miejscowych kościołów. Przyznał się do winy, ale nie potrafił powiedzieć, dlaczego dopuścił się tego czynu - poinformowała policja. (TVN24/x-news)
 • Potężny pożar kamienicy w centrum Szczecina. Ewakuowano 80 osób

  Kilkanaście zastępów straż pożarnej zmagało się z potężnym pożarem kamienicy w centrum Szczecina. Ewakuowano około 80 osób. Jedną starszą kobietę przewieziono do szpitala. (TVN24/x-news)
 • 80 strażaków i 12 wozów. Pożar centrum rekreacyjnego w Londynie

  W Londynie doszło do pożaru ośrodka rekreacyjnego Highbury Leisure Centre. Ogień gasiło blisko 80 strażaków i 12 wozów. Pożar zajął dach budynku. Przyczyny pożaru nie są znane. Jak poinformowano, nikomu nic się nie stało.
 • Płoną lasy w Toskanii. Blisko 700 osób musiało opuścić domy

  Wiele hektarów lasu zniszczył pożar we włoskiej Toskanii. Żywioł ogarnął także łąki i lasy w południowej Chorwacji. Ewakuowano blisko 700 osób, zaginęła młoda turystka z Meksyku. Walkę z ogniem w obu krajach utrudnia silny wiatr. (RUPTLY/x-news)
 • Tysiąc bel słomy i siana spłonęło na Podlasiu. Pożar zagrażał pobliskiemu lasowi

  Około tysiąc bel słomy i siana spłonęło w miejscowości Ogrodniki na Podlasiu. Pożar wybuchł w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Nikomu nic się nie stało. (TVN24/x-news)
 • Odpalił papierosa w domu, gdzie ulatniał się gaz. Siła eksplozji wyrzuciła go na zewnątrz

  W mieście Attica w stanie Nowy Jork doszło do wybuchu, wskutek którego ranny został jeden mężczyzna. Służby podejrzewają, że w budynku ulatniał się gaz. Mężczyzna najprawdopodobniej odpalił w domu papierosa, a wybuch był tak silny, że wyrzucił go na zewnątrz. Ranny doznał poparzeń trzeciego stopnia twarzy i ramion. Pożar po wybuchu gasiło pięć zastępów straży pożarnej. (US CBS/x-news)
 • Policja szuka podpalacza z Poznania. Opublikowano nowe nagrania z monitoringu

  W nocy z 3 na 4 września w Poznaniu podpalono kosze na śmieci, wiaty, kontenery i samochody. Służby otrzymały łącznie 18 zgłoszeń o pożarach na poznańskim Grunwaldzie. Policja dotarła do nagrań z monitoringu, na których widać mężczyznę, który może mieć związek z podpaleniami. - Liczymy, że ktoś rozpozna tę osobę, dzięki czemu policjanci będą mogli z nią porozmawiać i potwierdzić, bądź wykluczyć jej udział w tych zdarzeniach - poinformował Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. (TVN24/x-news)
 • Policja bada sprawę pożaru składowiska samochodów w Radzionkowie

  W czwartek 6 września spłonęła hala, w której składowano samochody przeznaczone do złomowania. Pożar wybuchł w Radzionkowie na Śląsku. Spłonęło 50 wraków. Nikt nie został ranny. Akcja gaśnicza trwała ponad pięć godzin. - Za wcześnie jest, aby mówić o przyczynie zdarzenia. Będą ją ustalać funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce – poinformował mł. bryg. Piotr Pichura ze straży pożarnej w Tarnowskich Górach. (TVN24/x-news)