pożar

Synonimy:
pozar, pożar endogeniczny pożarna pożarowe pożary
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Pożar (2084)

 • ​Brazylia: Płonie Muzeum Narodowe w Rio de Janeiro

  ​Brazylia: Płonie Muzeum Narodowe w Rio de Janeiro

  W niedzielę w nocy (w poniedziałek w godzinach rannych w Polsce) wybuchł potężny pożar w Muzeum Narodowym w Rio de Janeiro - podało BBC. W założonym w 1818 r. muzeum znajduje się ponad 20 mln eksponatów, w tym wiele mumii, meteorytów, owadów i skamielin.
 • Dlaczego w Polsce płoną składowiska odpadów? Wszystko przez... ceny

  Dlaczego w Polsce płoną składowiska odpadów? Wszystko przez... ceny

  W 2013 r. rozpoczęła się w Polsce tzw. rewolucja śmieciowa. W wyniku zmian w prawie samorządy objęły swoim zarządem strumień odpadów wytwarzanych przez mieszkańców. Ogłoszono przetargi, w których jedynym kryterium była najniższa cena. Zdaniem ekspertów ten stan rzeczy stanowi przyczynę ostatnich pożarów, które nawiedzają składowiska w Polsce.
 • Pożar wysypiska w Studziankach opanowany

  Pożar wysypiska w Studziankach opanowany

  Całą noc trwało gaszenie pożaru składowiska odpadów w Studziankach koło Białegostoku.
 • RMF: Pożar wysypiska śmieci na Podlasiu. 24 zastępy straży pożarnej w akcji

  RMF: Pożar wysypiska śmieci na Podlasiu. 24 zastępy straży pożarnej w akcji

  Po wielogodzinnej akcji strażakom udało się opanować pożar wysypiska śmieci na Podlasiu. Tym razem płonęło składowisko w Studziankach, koło Białegostoku.
 • Potężny pożar sortowni śmieci w Warszawie

  Około 20 zastępów straży pożarnej bierze udział w akcji gaszenia pożaru, który wybuchł w sortowni śmieci przy ul. Zawodzie w Warszawie.
 • RMF: Wielki pożar składowiska odpadów pod Śremem

  RMF: Wielki pożar składowiska odpadów pod Śremem

  Przez całą noc strażacy walczyli z pożarem składowiska odpadów w Pyszącej pod Śremem w Wielkopolsce. Składowisko należy do prywatnej firmy, która przechowywała tam tworzywa sztuczne.
 • MSWiA i straż pożarna apeluje - stop pożarom traw

  MSWiA i straż pożarna apeluje - stop pożarom traw

  Wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5 tys.zł. Z kodeksu karnego wynika, że wypalanie traw, które skończy się pożarem okolicznych zabudowań, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób... podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
 • ​Kraków: Mężczyzna zginął w pożarze mieszkania przy ul. Królewskiej

  Mężczyzna zginął w pożarze mieszkania przy ul. Królewskiej w centrum Krakowa. Osiem osób, w tym dziecko, zostało ewakuowanych z budynku - poinformował rzecznik małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej Sebastian Woźniak.
 • ​Kraków: Dwoje bezdomnych zginęło w pożarze

  ​Kraków: Dwoje bezdomnych zginęło w pożarze

  Dwie osoby zginęły i jedna została ranna w niedzielę w nocy w pożarze starych, nieużywanych wagonów kolejowych stojących na bocznicy w Krakowie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
 • ​Francja: Pożar w bloku mieszkalnym w Miluzie. Pięć ofiar śmiertelnych

  Pięć osób zginęło, a osiem zostało rannych w pożarze, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w bloku mieszkalnym w Miluzie, na wschodzie Francji - podaje AFP. Według francuskich mediów zginęło czworo dzieci.

Zdjęcia - Pożar (0)

 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar autobusu na przystanku w Sosnowcu
 • Polska Lokalna
  Pożar hali przemysłowej w Płocku

Filmy - Pożar (43)

 • Odpalił papierosa w domu, gdzie ulatniał się gaz. Siła eksplozji wyrzuciła go na zewnątrz

  W mieście Attica w stanie Nowy Jork doszło do wybuchu, wskutek którego ranny został jeden mężczyzna. Służby podejrzewają, że w budynku ulatniał się gaz. Mężczyzna najprawdopodobniej odpalił w domu papierosa, a wybuch był tak silny, że wyrzucił go na zewnątrz. Ranny doznał poparzeń trzeciego stopnia twarzy i ramion. Pożar po wybuchu gasiło pięć zastępów straży pożarnej. (US CBS/x-news)
 • Policja szuka podpalacza z Poznania. Opublikowano nowe nagrania z monitoringu

  W nocy z 3 na 4 września w Poznaniu podpalono kosze na śmieci, wiaty, kontenery i samochody. Służby otrzymały łącznie 18 zgłoszeń o pożarach na poznańskim Grunwaldzie. Policja dotarła do nagrań z monitoringu, na których widać mężczyznę, który może mieć związek z podpaleniami. - Liczymy, że ktoś rozpozna tę osobę, dzięki czemu policjanci będą mogli z nią porozmawiać i potwierdzić, bądź wykluczyć jej udział w tych zdarzeniach - poinformował Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. (TVN24/x-news)
 • Policja bada sprawę pożaru składowiska samochodów w Radzionkowie

  W czwartek 6 września spłonęła hala, w której składowano samochody przeznaczone do złomowania. Pożar wybuchł w Radzionkowie na Śląsku. Spłonęło 50 wraków. Nikt nie został ranny. Akcja gaśnicza trwała ponad pięć godzin. - Za wcześnie jest, aby mówić o przyczynie zdarzenia. Będą ją ustalać funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce – poinformował mł. bryg. Piotr Pichura ze straży pożarnej w Tarnowskich Górach. (TVN24/x-news)
 • Protesty przed brazylijskim Muzeum Narodowym. Mieszkańcy Rio de Janeiro obwiniają władze za pożar obiektu

  Przed brazylijskim Muzeum Narodowym zgromadzili się protestujący, którzy obwiniają władze o dopuszczenie do pożaru obiektu. Ogień wybuchł po zamknięciu placówki, ok. godz. 19.30 czasu lokalnego w niedzielę 2 września. Manifestanci mieli próbować wedrzeć się na teren muzeum, na co policja odpowiedziała używając gazu łzawiącego. (RUPTLY/x-news)