pożar

Synonimy:
pozar, pożar endogeniczny pożarna pożarowe pożary
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Pożar (2086)

 • Dron Net Guard może uratować życie podczas pożaru

  Dron Net Guard może uratować życie podczas pożaru

  Drony Net Guard w niedalekiej przyszłości mogą ratować ludzi z pożarów, a także innych niebezpiecznych sytuacji na dużych wysokościach.
 • ​Brazylia: Płonie Muzeum Narodowe w Rio de Janeiro

  ​Brazylia: Płonie Muzeum Narodowe w Rio de Janeiro

  W niedzielę w nocy (w poniedziałek w godzinach rannych w Polsce) wybuchł potężny pożar w Muzeum Narodowym w Rio de Janeiro - podało BBC. W założonym w 1818 r. muzeum znajduje się ponad 20 mln eksponatów, w tym wiele mumii, meteorytów, owadów i skamielin.
 • Dlaczego w Polsce płoną składowiska odpadów? Wszystko przez... ceny

  Dlaczego w Polsce płoną składowiska odpadów? Wszystko przez... ceny

  W 2013 r. rozpoczęła się w Polsce tzw. rewolucja śmieciowa. W wyniku zmian w prawie samorządy objęły swoim zarządem strumień odpadów wytwarzanych przez mieszkańców. Ogłoszono przetargi, w których jedynym kryterium była najniższa cena. Zdaniem ekspertów ten stan rzeczy stanowi przyczynę ostatnich pożarów, które nawiedzają składowiska w Polsce.
 • Pożar wysypiska w Studziankach opanowany

  Pożar wysypiska w Studziankach opanowany

  Całą noc trwało gaszenie pożaru składowiska odpadów w Studziankach koło Białegostoku.
 • RMF: Pożar wysypiska śmieci na Podlasiu. 24 zastępy straży pożarnej w akcji

  RMF: Pożar wysypiska śmieci na Podlasiu. 24 zastępy straży pożarnej w akcji

  Po wielogodzinnej akcji strażakom udało się opanować pożar wysypiska śmieci na Podlasiu. Tym razem płonęło składowisko w Studziankach, koło Białegostoku.
 • Potężny pożar sortowni śmieci w Warszawie

  Około 20 zastępów straży pożarnej bierze udział w akcji gaszenia pożaru, który wybuchł w sortowni śmieci przy ul. Zawodzie w Warszawie.
 • RMF: Wielki pożar składowiska odpadów pod Śremem

  RMF: Wielki pożar składowiska odpadów pod Śremem

  Przez całą noc strażacy walczyli z pożarem składowiska odpadów w Pyszącej pod Śremem w Wielkopolsce. Składowisko należy do prywatnej firmy, która przechowywała tam tworzywa sztuczne.
 • MSWiA i straż pożarna apeluje - stop pożarom traw

  MSWiA i straż pożarna apeluje - stop pożarom traw

  Wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5 tys.zł. Z kodeksu karnego wynika, że wypalanie traw, które skończy się pożarem okolicznych zabudowań, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób... podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
 • ​Kraków: Mężczyzna zginął w pożarze mieszkania przy ul. Królewskiej

  Mężczyzna zginął w pożarze mieszkania przy ul. Królewskiej w centrum Krakowa. Osiem osób, w tym dziecko, zostało ewakuowanych z budynku - poinformował rzecznik małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej Sebastian Woźniak.
 • ​Kraków: Dwoje bezdomnych zginęło w pożarze

  ​Kraków: Dwoje bezdomnych zginęło w pożarze

  Dwie osoby zginęły i jedna została ranna w niedzielę w nocy w pożarze starych, nieużywanych wagonów kolejowych stojących na bocznicy w Krakowie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Zdjęcia - Pożar (0)

 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar autobusu na przystanku w Sosnowcu
 • Polska Lokalna
  Pożar hali przemysłowej w Płocku

Filmy - Pożar (51)

 • Chciał podpalić salon fryzjerski, a… zapaliła się jego ręka

  Australijska policja poszukuje mężczyzny, który próbował podpalić salon fryzjerski w Perth. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Na filmie opublikowanym przez policję widać, jak podpalacz wchodzi do salonu i oblewa wyposażenie łatwopalnym płynem. Następnie próbuje podpalić wnętrze salonu, ale w płomieniach staje jego ręka. Policja poszukuje sprawcy zdarzenia, informując, że znakiem rozpoznawczym mogą być poparzenia na lewej dłoni. Ostatecznie podpalaczowi udało się jednak podpalić salon. Straty spowodowane jego atakiem oceniono na 50 tys. dolarów australijskich. (STORYFUL/x-news)
 • Myśleli, że zginął w pożarze. Wzruszające spotkanie

  Właściciele tego kota myśleli, że ich pupil zginął w pożarze, który spustoszył Kalifornię w ostatnim czasie. Pewnego dnia dostali telefon od lokalnego weterynarza gdzie okazało się, że ich kot żyje. Wzruszające spotkanie.
 • Paradise zamienione w dymiące ruiny. W pożarach szalejących w Kalifornii zginęły już 44 osoby

  Liczba ofiar śmiertelnych trawiących Kalifornię pożarów wzrosła do 44 - wynika z informacji podanych przez CNN. Tylko w samym pożarze Camp Fire, trawiącym obszary znajdujące się na terenie hrabstwa Butte, zginęły 42 osoby. Przez wzgląd na liczbę zabitych, Camp Fire został nazwany przez szeryfa Butte Kory'ego Honeę "najbardziej śmiercionośnym w historii Kalifornii". (RUPTLY/x-news)
 • Podpalił drzwi kościoła w Opolu Lubelskim. Tłumaczył, że nie wie, dlaczego to zrobił

  Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 31-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego, który oblał benzyną i podpalił drzwi jednego z miejscowych kościołów. Przyznał się do winy, ale nie potrafił powiedzieć, dlaczego dopuścił się tego czynu - poinformowała policja. (TVN24/x-news)