Film - Powstanie Warszawskie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Powstanie Warszawskie (Film (2013) Reż.Jan Komasa) ,

Artykuły - Powstanie Warszawskie (16)

 • Specjalne pokazy "Powstania Warszawskiego"

  Specjalne pokazy "Powstania Warszawskiego"

  Z uwagi na 71. rocznicę Powstania Warszawskiego w dniach 31 lipca-2 sierpnia w całej Polsce odbędą się specjalne seanse filmu „Powstanie Warszawskie”.
 • "Miasto 44": Dobrze, że ten film powstał

  "Miasto 44": Dobrze, że ten film powstał

  Dobrze, że ten film powstał - mówili po pokazie "Miasta 44" weterani powstania warszawskiego. Chwalili film, lecz wskazali też jego słabe strony. "Bardzo dobry", "oddaje rzeczywistość powstania", ale "za dużo ukazanej klęski, za mało radości" - to niektóre z opinii.
 • "Miasto 44": Pokaz specjalny filmu Jana Komasy

  "Miasto 44": Pokaz specjalny filmu Jana Komasy

  Ponad 10 tys. osób, wśród nich prezydent Bronisław Komorowski oraz weterani powstania warszawskiego, wzięło udział w pokazie specjalnym filmu fabularnego "Miasto 44" na Stadionie Narodowym w Warszawie. Reżyserem filmu jest Jan Komasa.
 • Krzysztof Zanussi: Jestem z miasta niepokonanego

  Krzysztof Zanussi: Jestem z miasta niepokonanego

  - Czułem dumę, że jestem z miasta niepokonanego, choć powstanie warszawskie upadło; pamiętam, jak po powrocie do zniszczonego miasta, cieszyłem się, że na przekór temu co się zdarzyło, miasto pokazywało, że żyje - wspomina w rozmowie z PAP reżyser Krzysztof Zanussi.
 • Andrzej Wajda o filmie "Kanał"

  Andrzej Wajda o filmie "Kanał"

  "Kanał", którego scenariusz był zapisem kronikalnym, pokazał, jak daleko ludzie zdecydowani są zajść dla idei, w którą głęboko wierzą - mówi w wywiadzie dla PAP Andrzej Wajda, reżyser pierwszego fabularnego filmu o powstaniu warszawskim.
 • Komasa znów o Powstaniu Warszawskim

  Komasa znów o Powstaniu Warszawskim

  Zanim premierę będzie miał film "Miasto 44", do kin trafi "Powstanie Warszawskie" - pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Reżyserem obydwu obrazów jest Jan Komasa.
 • Wosiewicz o Powstaniu Warszawskim wreszcie w kinach

  Wosiewicz o Powstaniu Warszawskim wreszcie w kinach

  1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, odbędzie się uroczysta premiera najnowszego filmu Leszka Wosiewicza "Był sobie dzieciak". Obraz, znany wcześniej pod tytułem "Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego", trafi dzień później na ekrany kin studyjnych.
 • "Miasto44": Zdjęcia trwają

  "Miasto44": Zdjęcia trwają

  Trwają zdjęcia do filmu Jana Komasy o powstaniu warszawskim, pt. "Miasto44". W stolicy kręcono w sobotę, 8 czerwca, scenę ślubu powstańczego; brała w niej udział grupa młodych aktorów, wśród nich Tomasz Schuchardt, Zofia Wichłacz, Maurycy Popiel i Grzegorz Daukszewicz.
 • "Miasto44" na Stadionie Narodowym

  "Miasto44" na Stadionie Narodowym

  Zdjęcia do opowiadającego o powstaniu warszawskim "Miasta44" w reż. Jana Komasy rozpoczną się w stolicy w sobotę na ul. Stalowej. W obsadzie filmu znajdą się m.in. Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt. Premiera odbędzie się 1 sierpnia 2014 r. na Stadionie Narodowym.
 • Rusza produkcja filmu "Miasto'44"

  Rusza produkcja filmu "Miasto'44"

  To już pewne - rusza produkcja pierwszego współczesnego filmu o Powstaniu Warszawskim. Producenci i reżyser Jan Komasa chcą wykreować nowe gwiazdy kina dzięki castingom w całej Polsce.