Powstanie Warszawskie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Powstanie Warszawskie ,

Artykuły - Powstanie Warszawskie (10)

 • "Powstanie Warszawskie" z nagrodą Golden Reel Award

  "Powstanie Warszawskie" z nagrodą Golden Reel Award

  "Powstanie Warszawskie", obraz zmontowany z archiwalnych powstańczych kronik, otrzymał w niedzielę w Los Angeles nagrodę Golden Reel Award za najlepszą reżyserię dźwięku w kategorii film dokumentalny - poinformował PAP reżyser dźwięku Bartosz Putkiewicz.
 • Film "Powstanie Warszawskie" nominowany do nagrody Golden Reel Award

  Film "Powstanie Warszawskie" nominowany do nagrody Golden Reel Award

  "Powstanie Warszawskie", obraz zmontowany z archiwalnych zdjęć z 1944 r. pochodzących z powstańczych kronik, nominowano do nagrody Golden Reel Award za najlepszą reżyserię dźwięku - podało Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest producentem tego filmu.
 • Film "Warsaw Uprising" poza rywalizacją o Oscara

  Film "Warsaw Uprising" poza rywalizacją o Oscara

  Amerykańska Akademia Filmowa opublikowała krótką listę 15 filmów, które powalczą o nominacje do Oscara w kategorii pełnometrażowego filmu dokumentalnego. Nie ma wśród nich "Warsaw Uprising", przygotowanej specjalnie na rynek amerykański wersji filmu "Powstanie Warszawskie".
 • "Powstanie Warszawskie" Pasikowskiego powalczy o nominację do Oscara

  "Powstanie Warszawskie" Pasikowskiego powalczy o nominację do Oscara

  Władysław Pasikowski wyreżyserował międzynarodową wersję filmu "Powstanie Warszawskie". Pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych powalczy o nominację do Oscara w kategorii "film dokumentalny" - dowiedziało się radio RMF FM.
 • "Powstanie Warszawskie": Prawie pół miliona widzów

  "Powstanie Warszawskie": Prawie pół miliona widzów

  Prawie 470 tys. widzów - przez pierwszy miesiąc obecności filmu na ekranach - obejrzało w kinach "Powstanie Warszawskie", obraz zmontowany z autentycznych zdjęć z 1944 roku, pochodzących z powstańczych kronik - poinformował dystrybutor, firma Next Film.
 • "Powstanie Warszawskie": Prawda o wojnie

  "Powstanie Warszawskie": Prawda o wojnie

  Jest w nim prawda o wojnie, której nie ma w obrazach fabularnych; takiego filmu nie zrobił jeszcze nikt na świecie - mówią o "Powstaniu Warszawskim" Magdalena Zimecka i Bartosz Putkiewicz z zespołu odpowiedzialnego za koloryzację i udźwiękowienie archiwalnego materiału.
 • Uroczysta premiera "Powstania Warszawskiego"

  Uroczysta premiera "Powstania Warszawskiego"

  Uroczystą premierę filmu "Powstanie Warszawskie", zmontowanego z autentycznych zdjęć z 1944 r., pochodzących z powstańczych kronik, zorganizowano w środę, 7 maja, w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.
 • "Powstanie Warszawskie": Niezwykły film

  "Powstanie Warszawskie": Niezwykły film

  "Powstanie Warszawskie" - projekt zrealizowany na podstawie pomysłu Jana Komasy - to pierwszy w historii kina film wojenny non-fiction.
 • Oklaski po pokazie "Powstania Warszawskiego"

  Oklaski po pokazie "Powstania Warszawskiego"

  Oklaskami zakończył się poniedziałkowy pokaz prasowy filmu "Powstanie Warszawskie", zmontowanego z autentycznych zdjęć z 1944 r., pochodzących z powstańczych kronik. Do kin obraz trafi 9 maja. Dwa dni wcześniej odbędzie się premiera z udziałem władz państwowych.
 • Pokazać "Powstanie Warszawskie" [zwiastun]

  Pokazać "Powstanie Warszawskie" [zwiastun]

  9 maja na ekrany kin trafi "Powstanie Warszawskie" - pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Dystrybutor obraz zaprezentował pierwszy zwiastun produkcji Jana Komasy.