'Powstanie Warszawskie'

Artykuły - 'Powstanie Warszawskie' (52)

 • Ołdakowski: To nagroda dla powstańczych operatorów

  Ołdakowski: To nagroda dla powstańczych operatorów

  Orły dla "Powstania Warszawskiego" nagrodą dla powstańczych operatorów - uważa Jan Ołdakowski. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, które wyprodukowało film stworzony z powstańczych kronik, odebrał odebrał nagrodę za najlepszy film dokumentalny, przyznaną przez Polską Akademię Filmową.
 • "70 sekund ciszy" dla bohaterów Powstania Warszawskiego

  "70 sekund ciszy" dla bohaterów Powstania Warszawskiego

  O godzinie 17 w Warszawie oraz innych miejscach w kraju zawyły syreny, a przechodnie zatrzymali się, by oddać cześć powstańcom. Hołd żołnierzom składają też dziś polskie media. W akcję "70 sekund ciszy na 70-lecie Powstania Warszawskiego" włączył się również portal INTERIA.PL.
 • Powstańcy poruszeni filmem "Powstanie Warszawskie"

  Powstańcy poruszeni filmem "Powstanie Warszawskie"

  Po 70 latach powrócili do walczącej Warszawy. Powstańcy warszawscy byli wzruszeni po premierze niezwykłego filmu. W Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie odbyła się premiera filmu "Powstanie Warszawskie", który powstał z kronik nakręconych w 1944 roku.
 • "Powstanie Warszawskie": Niezwykły film

  "Powstanie Warszawskie": Niezwykły film

  "Powstanie Warszawskie" - projekt zrealizowany na podstawie pomysłu Jana Komasy - to pierwszy w historii kina film wojenny non-fiction.
 • Oklaski po pokazie "Powstania Warszawskiego"

  Oklaski po pokazie "Powstania Warszawskiego"

  Oklaskami zakończył się poniedziałkowy pokaz prasowy filmu "Powstanie Warszawskie", zmontowanego z autentycznych zdjęć z 1944 r., pochodzących z powstańczych kronik. Do kin obraz trafi 9 maja. Dwa dni wcześniej odbędzie się premiera z udziałem władz państwowych.
 • Pokazać "Powstanie Warszawskie" [zwiastun]

  Pokazać "Powstanie Warszawskie" [zwiastun]

  9 maja na ekrany kin trafi "Powstanie Warszawskie" - pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Dystrybutor obraz zaprezentował pierwszy zwiastun produkcji Jana Komasy.
 • Szyc w "Czasie honoru - Powstanie"

  Szyc w "Czasie honoru - Powstanie"

  Powstanie Warszawskie będzie tłem dramatycznych wydarzeń, zwrotów akcji i sceną, na której krzyżować się będą losy bohaterów przebojowego serialu TVP2 "Czas honoru". Zdjęcia ruszają 29 kwietnia, potrwają do 12 sierpnia i będą realizowane w Milanówku, Warszawie, na Dolnym Śląsku. Do znanej już obsady serialu dołączą m.in.: Borys Szyc, Edyta Olszówka i Ireneusz Czop.
 • Przez "Kanał" do "Miasta 44". Komasa przejmuje pałeczkę po Wajdzie!

  Przez "Kanał" do "Miasta 44". Komasa przejmuje pałeczkę po Wajdzie!

  20 kwietnia mija 57 lat od premiery "Kanału", obrazu, który rozsławił na świecie polską szkołę filmową. Dziś reżyser filmu, Andrzej Wajda z uwagą śledzi poczynania Jana Komasy, realizującego swój najnowszy projekt "Miasto 44" - niezwykłą opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego.
 • Siódmy sezon "Czasu honoru" o Powstaniu Warszawskim

  Siódmy sezon "Czasu honoru" o Powstaniu Warszawskim

  Siódmy sezon serialu "Czas honoru" opowiadać będzie o Powstaniu Warszawskim. Początek zdjęć zaplanowano na 29 kwietnia - poinformował portal Wirtualnemedia.pl.
 • Powstańcy Warszawscy w teledysku (klip "Tyle nadziei, tyle młodości")

  Powstańcy Warszawscy w teledysku (klip "Tyle nadziei, tyle młodości")

  Zaśpiewana przez Adama Nowaka i Sylwię Wiśniewską piosenka "Tyle nadziei, tyle młodości" promuje film "Powstanie Warszawskie", który 9 maja wejdzie do polskich kin. Poniżej możecie obejrzeć teledysk stworzony do tego utworu.