'Powstanie Warszawskie'

Artykuły - 'Powstanie Warszawskie' (101)

 • Ołdakowski: To nagroda dla powstańczych operatorów

  Ołdakowski: To nagroda dla powstańczych operatorów

  Orły dla "Powstania Warszawskiego" nagrodą dla powstańczych operatorów - uważa Jan Ołdakowski. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, które wyprodukowało film stworzony z powstańczych kronik, odebrał odebrał nagrodę za najlepszy film dokumentalny, przyznaną przez Polską Akademię Filmową.
 • "70 sekund ciszy" dla bohaterów Powstania Warszawskiego

  "70 sekund ciszy" dla bohaterów Powstania Warszawskiego

  O godzinie 17 w Warszawie oraz innych miejscach w kraju zawyły syreny, a przechodnie zatrzymali się, by oddać cześć powstańcom. Hołd żołnierzom składają też dziś polskie media. W akcję "70 sekund ciszy na 70-lecie Powstania Warszawskiego" włączył się również portal INTERIA.PL.
 • Powstańcy poruszeni filmem "Powstanie Warszawskie"

  Powstańcy poruszeni filmem "Powstanie Warszawskie"

  Po 70 latach powrócili do walczącej Warszawy. Powstańcy warszawscy byli wzruszeni po premierze niezwykłego filmu. W Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie odbyła się premiera filmu "Powstanie Warszawskie", który powstał z kronik nakręconych w 1944 roku.
 • "Powstanie Warszawskie": Niezwykły film

  "Powstanie Warszawskie": Niezwykły film

  "Powstanie Warszawskie" - projekt zrealizowany na podstawie pomysłu Jana Komasy - to pierwszy w historii kina film wojenny non-fiction.
 • Oklaski po pokazie "Powstania Warszawskiego"

  Oklaski po pokazie "Powstania Warszawskiego"

  Oklaskami zakończył się poniedziałkowy pokaz prasowy filmu "Powstanie Warszawskie", zmontowanego z autentycznych zdjęć z 1944 r., pochodzących z powstańczych kronik. Do kin obraz trafi 9 maja. Dwa dni wcześniej odbędzie się premiera z udziałem władz państwowych.
 • Pokazać "Powstanie Warszawskie" [zwiastun]

  Pokazać "Powstanie Warszawskie" [zwiastun]

  9 maja na ekrany kin trafi "Powstanie Warszawskie" - pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Dystrybutor obraz zaprezentował pierwszy zwiastun produkcji Jana Komasy.
 • Szyc w "Czasie honoru - Powstanie"

  Szyc w "Czasie honoru - Powstanie"

  Powstanie Warszawskie będzie tłem dramatycznych wydarzeń, zwrotów akcji i sceną, na której krzyżować się będą losy bohaterów przebojowego serialu TVP2 "Czas honoru". Zdjęcia ruszają 29 kwietnia, potrwają do 12 sierpnia i będą realizowane w Milanówku, Warszawie, na Dolnym Śląsku. Do znanej już obsady serialu dołączą m.in.: Borys Szyc, Edyta Olszówka i Ireneusz Czop.