powstane

Artykuły - Powstane (322)

 • Jędrysek zapowiada powstanie służby geologicznej

  Jędrysek zapowiada powstanie służby geologicznej

  - Chcę, żeby powstała służba geologiczna, będzie ona wydzielona z Państwowego Instytutu Geologicznego, tu nie będzie żadnych zwolnień - zapowiedział w poniedziałek wiceminister środowiska i główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek.
 • Padnij - powstań. Dla dobra polskiego fiskusa

  Padnij - powstań. Dla dobra polskiego fiskusa

  Zgodnie z nowelą do ustawy o upadłości konsumenckiej, łatwiej będzie można upaść, lecz i szybciej powstać i działąć daledj.
 • "Czas honoru - Powstanie": Jedyny taki plan w polskim serialu

  "Czas honoru - Powstanie": Jedyny taki plan w polskim serialu

  200 członków grup rekonstrukcyjnych, setki statystów, 35 kaskaderów, kilkadziesiąt pojazdów cywilnych i wojskowych z epoki, czołg V Panther i samobieżna mina- pułapka 303 Goliath, ponad 200 sztuk broni, z której zostanie wystrzelone ok. 7000 sztuk naboi, ponad 100 koszul ze spłonkami imitującymi postrzały, 30 kg silikonowego szkła, 500 specjalnych miękkich cegieł - oto, co przez dwa tygodnie, od poniedziałku 23 czerwca, szykuje się na planie "Czasu honoru - Powstania",
 • "Czas honoru. Powstanie": Nowi bohaterowie

  "Czas honoru. Powstanie": Nowi bohaterowie

  Dwudziestoletni aktorzy, już znani i lubiani, zagrają młodych powstańców, swoich rówieśników sprzed 70 lat. A w rolach Niemców pojawią się gwiazdy. To będzie wyjątkowa seria "Czasu honoru".
 • Powstaną Centra Gospodarcze Polski

  Ministerstwo Gospodarki chce pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom tworząc Centra Gospodarcze Polski.
 • "Powstanie Warszawskie": Prawie pół miliona widzów

  "Powstanie Warszawskie": Prawie pół miliona widzów

  Prawie 470 tys. widzów - przez pierwszy miesiąc obecności filmu na ekranach - obejrzało w kinach "Powstanie Warszawskie", obraz zmontowany z autentycznych zdjęć z 1944 roku, pochodzących z powstańczych kronik - poinformował dystrybutor, firma Next Film.
 • Powstanie musical na kanwie filmowej "Seksmisji"

  Powstanie musical na kanwie filmowej "Seksmisji"

  Jesienią przyszłego roku poznański Teatr Muzyczny planuje premierę musicalu "Seksmisja", który ma powstać w oparciu o scenariusz słynnej komedii Juliusza Machulskiego. We wtorek ogłoszono konkurs na napisanie tekstów piosenek do przedstawienia.
 • "Powstanie Warszawskie": Prawda o wojnie

  "Powstanie Warszawskie": Prawda o wojnie

  Jest w nim prawda o wojnie, której nie ma w obrazach fabularnych; takiego filmu nie zrobił jeszcze nikt na świecie - mówią o "Powstaniu Warszawskim" Magdalena Zimecka i Bartosz Putkiewicz z zespołu odpowiedzialnego za koloryzację i udźwiękowienie archiwalnego materiału.
 • Powstanie spółki zależnej od GBS Banku

  Zarząd Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku informuje, iż zgodnie z podjętą uchwałą Zarządu nr 119/2014 z 29.04.2014 r., 6 maja 2014 r. powstała spółka zależna od Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku pod nazwą GBS Nieruchomości Spółka z o.o. w organizacji.Osoby reprezentujące spółkę:Zbigniew Wielgosz - Prezes ZarząduBożena Głogowska - Wiceprezes Zarządu
 • Uroczysta premiera "Powstania Warszawskiego"

  Uroczysta premiera "Powstania Warszawskiego"

  Uroczystą premierę filmu "Powstanie Warszawskie", zmontowanego z autentycznych zdjęć z 1944 r., pochodzących z powstańczych kronik, zorganizowano w środę, 7 maja, w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.