Pogoda - powodzie

Artykuły - Powodzie (13)

 • Powodzie w Słowenii, Chorwacji i Bośni

  Powodzie, które nawiedziły Słowenię podczas weekendu, spowodowały śmierć dwóch ludzi. Z powodziami walczy też Chorwacja oraz Bośnia i Hercegowina.
 • USA: Powodzie na południowym wschodzie

  USA: Powodzie na południowym wschodzie

  Stany Floryda i Alabama zostały nawiedzone w środę przez gwałtowne i bardzo intensywne opady deszczu, które spowodowały lokalne powodzie.
 • Polscy strażacy chcą pomóc Brytyjczykom w walce z powodziami

  Polscy strażacy chcą pomóc Brytyjczykom w walce z powodziami

  Ochotnicza Straż Pożarna deklaruje pomoc Brytyjczykom w walce z powodziami - poinformował Waldemar Pawlak (PSL). - To ważna inicjatywa w relacjach polsko-brytyjskich, chcemy pokazać solidarność w trudnych czasach - podkreślił.
 • Wielka Brytania walczy z powodzią. Woda podeszła już pod zamek w Windsorze

  Wielka Brytania zmaga się z największą od ponad stu lat powodzią. Z powodu deszczu rzeki występują z brzegów, zalewane są niżej położone wioski i miasteczka, a poziom wód gruntowych bije rekordy.
 • Wielka Brytania walczy z powodziami i wichurami

  Wielka Brytania walczy z powodziami i wichurami

  Wielka Brytania walczy z powodziami i wichurami. 147 tysięcy gospodarstw domowych, głównie w Walii, zmaga się z przerwami w dostawie prądu. Prędkość wiatru osiąga tam 150 kilometrów na godzinę.
 • Powodzie u bram Londynu. "Tempo dramatyczne"

  Powodzie u bram Londynu. "Tempo dramatyczne"

  Powodzie w Anglii rozszerzają się w dramatycznym tempie. Woda zagroziła teraz mieszkańcom gęsto zamieszkałych okolic pod Londynem, zalanych przez wezbraną od nieustannych deszczy Tamizę.
 • Wielką Brytanię czeka "wyjątkowa niepogoda"

  Wielką Brytanię czeka "wyjątkowa niepogoda"

  Wielką Brytanię mają dziś nawiedzić kolejne powodzie i rząd uznał sytuację za tak poważną, że zwołał zawczasu posiedzenie komitetu do spraw sytuacji kryzysowych COBRA. Przewodniczył mu minister środowiska Owen Paterson, który powiedział potem, że Wielką Brytanię czeka "wyjątkowa niepogoda".
 • Synoptycy ostrzegają: Anglię czeka miesiąc sztormowej pogody i lokalnych powodzi

  Synoptycy ostrzegają: Anglię czeka miesiąc sztormowej pogody i lokalnych powodzi

  Brytyjczycy przygotowują się do kolejnego sztormu znad Atlantyku i Zatoki Biskajskiej. Pierwsze podmuchy wichury już targają zachodnią Anglią i dotarły do Londynu, towarzyszą im ulewy. Synoptycy wróżą, że Wyspy Brytyjskie czeka cały miesiąc takiej pogody i lokalnych powodzi.
 • Globalne ocieplenie - w Polsce sorgo i kukurydza zamiast ziemniaka?

  Globalne ocieplenie - w Polsce sorgo i kukurydza zamiast ziemniaka?

  W przyszłości, z powodu zmian klimatu, zamiast ziemniaka i żyta będziemy raczej uprawiać kukurydzę i sorgo. Trzeba się będzie na nowo nauczyć gospodarowania wodą - powiedział profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, dr hab. Zbigniew Karaczun.
 • Powodzie po uderzeniu tajfunu Fitow

  Tajfun Fitow, który uderzył w południowo-wschodnie wybrzeże Chin, przyniósł ze sobą obfite opady deszczu powodując powodzie.

Filmy - Powodzie (1)