powodzianie

Artykuły - Powodzianie (61)

 • Nowe dowody w sprawie powodzian

  Chcemy powołania biegłego, który oceni decyzje samorządowców podczas powodzi na Odrze w maju 2010 roku - mówią powodzianie z Kędzierzyna-Koźla na łamach "Naszego Dziennika".
 • Chiński rząd swoje, powodzianie swoje

  Chiński rząd swoje, powodzianie swoje

  Władze Pekinu bardziej dbały o własny wizerunek, niż o pomoc ofiarom powodzi - uważa część mieszkańców dzielnicy najbardziej zniszczonej przez ubiegłotygodniowy kataklizm. Hongkoński dziennik "South China Morning Post" pisze, że tydzień po największej od ponad 60 lat powodzi w Pekinie, złość mieszkańców na opieszałość urzędników nie maleje.
 • RMF: Powodzianie wciąż bez pełnych odszkodowań

  RMF: Powodzianie wciąż bez pełnych odszkodowań

  Powodzianie, którzy dwa lata temu stracili swój dobytek, do dziś mają kłopoty z uzyskaniem odszkodowań. Do biura rzecznika ubezpieczonych znów zaczęły napływać skargi. Poszkodowani piszą, że firmy ubezpieczeniowe nie chcą im wypłacić całej należnej kwoty - dowiedziała się reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz.
 • Powodzianie walczą o odszkodowanie

  Mimo, że od powodzi w minęło sporo czasu, w sądach toczą się sprawy z pozwów zbiorowych osób, które utraciły majątki w jej wyniku - informuje "Nasz Dziennik".
 • Tusk: Powodzianie raczej zadowoleni z pomocy materialnej

  Tusk: Powodzianie raczej zadowoleni z pomocy materialnej

  Ludzie na terenach popowodziowych są raczej zadowoleni z poziomu pomocy materialnej od państwa, chociaż nie wszyscy doświadczyli jej w stopniu wystarczającym - powiedział w Sandomierzu premier Donald Tusk, który w czwartek wizytuje tereny popowodziowe.
 • Australian Open: Gwiazdy zagrały dla powodzian

  Australian Open: Gwiazdy zagrały dla powodzian

  Półtora miliona dolarów australijskich zebrali czołowi tenisiści świata podczas charytatywnego meczu na głównej arenie kortów Melbourne Park, gdzie w poniedziałek rozpocznie się turniej Australian Open. Dochód zostanie przekazany tamtejszym powodzianom.
 • Telewizja Polska dla powodzian

  Telewizja Polska dla powodzian

  Telewizyjna Jedynka przygotowuje specjalny, świąteczny program dla powodzian z udziałem gwiazd znanych ze szklanego ekranu.
 • Kaczyński: Będzie ofensywa w sprawie pomocy powodzianom

  Jarosław Kaczyński obiecał mieszkańcom gminy Wilków, że PiS zajmie się w Sejmie sprawą pomocy dla powodzian. Szef PiS powiedział też, że nie będzie brał udziału w pracach obecnej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, bo - w jego opinii - jest to "miejsce, gdzie się przelewa z pustego w próżne".
 • Hokejowa reprezentacja Polski zagra dla powodzian

  W równie szczytnej akcji hokeiści reprezentacji Polski jeszcze nie brali udziału. W najbliższą sobotę na lodowisku w niemieckim Weisswasser Orły Wiktora Pysza zmierzą się z czeskim HC Pilzno, a dochód z meczu zostanie przeznaczony dla powodzian z Europa Miasta Zgorzelec - Goerlitz.
 • Koncert Gwiazd dla powodzian

  Koncert Gwiazd dla powodzian

  Telewizja Polsat szykuje kolejną muzyczną gratkę dla swoich widzów. W nadchodzący weekend stacja przeprowadzi transmisję z charytatywnego Koncertu Gwiazd.