powietrzna

Artykuły - Powietrzna (49)

 • Czy UE grozi prawdziwa wojna powietrzna?

  Czy UE grozi prawdziwa wojna powietrzna?

  Chińskie linie lotnicze nie zamierzają ponosić dodatkowych kosztów związanych z przyjęciem przez Unię Europejską bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących emisji dwutlenku węgla.
 • Ekologiczna flota powietrzna

  Ekologiczna flota powietrzna

  Samoloty pasażerskie i transportowe to niezbędne środki transportu. Spalają one jednak ogromne ilości paliwa przykładając się do narastania efektu cieplarnianego. Pojawiły się jednak nowe rozwiązania, które dają szansę na zrewolucjonizowanie lotnictwa.
 • Trąba powietrzna wyrządziła szkody we Florencji

  Trąba powietrzna przeszła w czwartek po południu nad znaczną częścią Florencji, a towarzyszyły jej intensywne opady deszczu oraz gradu. W ciągu kwadransa spadło 13 milimetrów deszczu, co spowodowało lokalne podtopienia.
 • Włochy: Przestrzeń powietrzna na północy zamknięta

  Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego podjął decyzję o zamknięciu do godziny 14 w niedzielę przestrzeni powietrznej w północnych Włoszech z powodu chmury popiołów wulkanicznych. Nie wyklucza się, że jeśli sytuacja się poprawi, lotniska zostaną otwarte wcześniej.
 • Irlandia: Przestrzeń powietrzna będzie otwarta od godz. 14

  Irlandzkie władze lotnicze (IAA) poinformowały, że otworzą przestrzeń powietrzną we wtorek o godz. 14 czasu polskiego. Irlandzkie lotniska są zamknięte od godz. 8 z powodu chmury pyłu z islandzkiego wulkanu, która ponownie przesunęła się na południe.
 • Chiny: Odcięta droga powietrzna do zniszczonej trzęsieniem Yushu

  Pył pustynny i śnieg odcięły drogę powietrzną do zniszczonej trzęsieniem ziemi tybetańskiej autonomicznej prefektury Yushu na Wyżynie Tybetańskiej w prowincji Cinghaj (Qinghai), ograniczając możliwość niesienia tam pomocy - podały chińskie media.
 • Europa: Wznowiono loty - na lotniskach chaos

  Europa: Wznowiono loty - na lotniskach chaos

  Chaos na lotniskach w Europie utrzymuje się, pomimo otwarcia przestrzeni powietrznej w wielu krajach - poinformowała na stronie internetowej BBC.
 • Koniec zakazu lotów nad Polską

  Koniec zakazu lotów nad Polską

  O godzinie 7 rano przestrzeń powietrzna nad Polską została otwarta dla samolotów rejsowych. Oznacza to, że samoloty pasażerskie będą mogły lądować i startować na wszystkich polskich lotniskach.
 • Wielka Brytania: Wznowiono ruch lotniczy

  Po pięciu dniach niemal całkowitej blokady lotniczej, we wtorek o godz. 22 lokalnego czasu przestrzeń powietrzna nad Wielką Brytanią została otworzona. Pierwszy transatlantycki samolot linii British Airways wylądował na londyńskim Heathrow już o godz. 21.
 • W nocy pyły wulkaniczne znikną z polskiego nieba

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w nocy z wtorku na środę nad Polskę napłyną masy świeżego powietrza, już bez zanieczyszczeń pochodzenia wulkanicznego. Jak podaje polska Agencja Żeglugi Powietrznej, przestrzeń powietrzna nad Polską będzie otwarta od godz. 7 rano w środę.