powietrze

Artykuły - Powietrze (219)

Filmy - Powietrze (8)

 • Naukowcy zbadali, jak daleko wędruje powietrze z maseczką i bez

  Pewna niemiecka firma wykorzystała swoją technologię do zbadania, jak daleko wędruje powietrze wydychane przez człowieka. Starano się sprawdzić, jak to wygląda w przypadku gdy człowiek ma i gdy nie ma założonej maseczki. W badaniu pomogła technika zwana "schlieren". Pokazuje ona przepływ powietrza wokół przedmiotów i jest wykorzystywana np. w wizualizacji gazów odrzutowych broni palnej czy wykrywaniu nieszczelności. W tym przypadku chodziło oczywiście o badania ukierunkowane na koronawirusa.
 • Czy walka ze smogiem ominie najbiedniejszych Polaków

  Rządowy program walki ze smogiem ma objąć 4 mln domów. Jednak możliwe, że program wykluczy z walki ze smogiem najuboższe rodziny, ponieważ nie skorzystaliśmy z rady Banku Światowego.
 • Domowy odświeżacz powietrza - jak go zrobić?

  Domowy odświeżacz powietrza to gwarancja pięknego zapachu i świeżości w każdym wnętrzu! Często trudno pozbyć się intensywnych, przykrych zapachów z naszego domu - zwłaszcza toaleta i kuchnia są takimi miejscami, które szybko nabierają przeróżnych zapachów. Wietrzenie to tylko półśrodek, trzeba też zadbać, by nie tylko usunąć przykre wonie, ale też pozostawić przyjemny efekt. Jak więc zrobić domowy odświeżacz powietrza? To banalnie proste!
 • Nietypowy sposób pompowania balonów

  Jak napompować balony bez siły własnych płuc, helu czy pompki? Jest genialny sposób, który dla dzieci będzie też interesującą lekcją chemii! Jeśli nie macie ochoty pompować balonów na kinderbal tradycyjnymi metodami, pokażcie dzieciom nasz sposób - będą zachwycone magią prostej reakcji!