powieści

Artykuły - Powieści (456)

 • 52 lata temu bracia Kaczyńscy ukradli księżyc

  52 lata temu bracia Kaczyńscy ukradli księżyc

  "W rolach Jacka i Placka występują dwaj 12-letni bracia: Lech i Jarosław Kaczyńscy. Obaj znają powieści Makuszyńskiego od dawna. Praca w filmie nie męczy ich, chętnie spędzają długie godziny na planie, wszystko ich tutaj interesuje" - pisała w reportażu z planu filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc" wysłanniczka magazynu "Film". 12 listopada 1962 roku odbyła się premiera tego obrazu.
 • Nie żyje Tom Clancy

  Nie żyje Tom Clancy

  Znany amerykański pisarz, autor powieści szpiegowskich i thrillerów politycznych, Tom Clancy zmarł w nocy z wtorku na środę (1/2 października) w wieku 66 lat - podają amerykańskie media. Na podstawie jego książek powstały takie hollywoodzkie produkcje, jak "Polowanie na Czerwony Październik", "Suma wszystkich strachów", "Czas patriotów" i "Stan zagrożenia".
 • Katie Holmes i dwunastoletni "Dawca"

  Katie Holmes i dwunastoletni "Dawca"

  Katie Holmes dołączyła do Meryl Streep i Jeffa Bridgesa i pojawi się w nowej produkcji Phillipa Noyce'a, twórcy takich przebojów, jak "Salt", "Czas patriotów" czy "Kolekcjoner kości". Film "The Giver" ("Dawca") będzie ekranizacją bestsellerowej powieści s-f Lois Lowry.
 • "Wielki Gatsby" w czasach kryzysu

  "Wielki Gatsby" w czasach kryzysu

  "Wielki Gatsby" to już piąta kinowa ekranizacja najsłynniejszej powieści wybitnego amerykańskiego pisarza Fransisa Scotta Fitzgeralda. Autorem nowej adaptacji jest Baz Luhrmann, nominowany do Oscara autor przebojowych produkcji "Moulin Rouge!" oraz "Romeo+Julia". Obraz, w którym główne role zagrali Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan i Joel Edgerton w piątek, 27 września, debiutuje na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.
 • "Zazdrość i medycyna": Retro bez listka figowego

  "Zazdrość i medycyna": Retro bez listka figowego

  W środę, 25 września, mija 40 lat od premiery "Zazdrości i medycyny" Janusza Majewskiego. Ekranizacja powieści Michała Chromańskiego była ostatnią rolą tragicznie zmarłej Ewy Krzyżewskiej, słynnej barmanki z "Popiołu i diamentu".
 • "Władca Pierścieni" w reżyserskiej wersji

  "Władca Pierścieni" w reżyserskiej wersji

  Filmowa adaptacja trzech części powieści Johna R.R. Tolkiena "Władca Pierścieni" niebawem wróci na ekrany kin. Widzowie na specjalnym, nocnym pokazie, zobaczą wszystkie trzy filmy w rozszerzonej, reżyserskiej wersji.
 • Nie tylko taniec topless

  Nie tylko taniec topless

  Brytyjska modelka polskiego pochodzenia Emily Ratajkowski zadebiutuje na dużym ekranie. 22-letnia piękność zagra u boku Bena Afflecka w ekranizacji powieści "Zaginiona dziewczyna".
 • Kto gwiazdą "50 twarzy Greya"?

  Kto gwiazdą "50 twarzy Greya"?

  Dakota Johnson, 23-letnia córka Melanie Griffith i Dona Johnsona, zagra w ekranizacji kontrowersyjnej powieści "50 twarzy Greya". Wschodząca gwiazda kina w wyścigu o rolę pokonała tak znane aktorki, jak Emma Watson, Mila Kunis i Elizabeth Olsen.
 • James Franco bierze się za Faulknera

  James Franco bierze się za Faulknera

  James Franco ("Spring Breakers", "127 godzin", "Spider-Man 3") potwierdził, że zamierza zająć się adaptację głośnej powieści Williama Faulknera z 1929 roku, "Wściekłość i wrzask". Aktor będzie reżyserem filmu, zagra z w nim również jedną z ról.
 • DiCaprio i Foxx znowu razem

  DiCaprio i Foxx znowu razem

  Leonardo DiCaprio i Jamie Foxx, którzy zagrali główne role w nagrodzonym Oscarem za scenariusz filmie Quentina Tarantino "Django", znów będą razem pracować. Wystąpią w adaptacji kryminalnej powieści Craiga Zahlera "Mean Business on North Ganson Street".