powieści

Artykuły - Powieści (899)

 • 52 lata temu bracia Kaczyńscy ukradli księżyc

  52 lata temu bracia Kaczyńscy ukradli księżyc

  "W rolach Jacka i Placka występują dwaj 12-letni bracia: Lech i Jarosław Kaczyńscy. Obaj znają powieści Makuszyńskiego od dawna. Praca w filmie nie męczy ich, chętnie spędzają długie godziny na planie, wszystko ich tutaj interesuje" - pisała w reportażu z planu filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc" wysłanniczka magazynu "Film". 12 listopada 1962 roku odbyła się premiera tego obrazu.
 • Nie żyje Tom Clancy

  Nie żyje Tom Clancy

  Znany amerykański pisarz, autor powieści szpiegowskich i thrillerów politycznych, Tom Clancy zmarł w nocy z wtorku na środę (1/2 października) w wieku 66 lat - podają amerykańskie media. Na podstawie jego książek powstały takie hollywoodzkie produkcje, jak "Polowanie na Czerwony Październik", "Suma wszystkich strachów", "Czas patriotów" i "Stan zagrożenia".
 • Premiera "Idioty" w Teatrze Bagatela

  "Idiotę" w reżyserii Norberta Rakowskiego wystawi Teatr Bagatela w Krakowie. Premiera spektaklu, zrealizowanego na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego, odbędzie się w sobotę.
 • Katie Holmes i dwunastoletni "Dawca"

  Katie Holmes i dwunastoletni "Dawca"

  Katie Holmes dołączyła do Meryl Streep i Jeffa Bridgesa i pojawi się w nowej produkcji Phillipa Noyce'a, twórcy takich przebojów, jak "Salt", "Czas patriotów" czy "Kolekcjoner kości". Film "The Giver" ("Dawca") będzie ekranizacją bestsellerowej powieści s-f Lois Lowry.
 • "Wielki Gatsby" w czasach kryzysu

  "Wielki Gatsby" w czasach kryzysu

  "Wielki Gatsby" to już piąta kinowa ekranizacja najsłynniejszej powieści wybitnego amerykańskiego pisarza Fransisa Scotta Fitzgeralda. Autorem nowej adaptacji jest Baz Luhrmann, nominowany do Oscara autor przebojowych produkcji "Moulin Rouge!" oraz "Romeo+Julia". Obraz, w którym główne role zagrali Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan i Joel Edgerton w piątek, 27 września, debiutuje na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.