potop

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Potop (film) , Potop (Film (1974) Reż.Jerzy Hoffman)

Artykuły - Potop (26)

 • Czy kosmiczna chmura może spowodować kolejny potop?

  Czy kosmiczna chmura może spowodować kolejny potop?

  Historia o wielkim potopie pojawia się nie tylko w Biblii, ale także wielu innych starożytnych tekstach religijnych. Do tej pory największą zagadką pozostawał jeden aspekt tej historii - skąd wzięła się woda, która spowodowała zagładę ludzkości?
 • Do 2100 r. amerykańskie miasta znajdą się pod wodą

  Do 2100 r. amerykańskie miasta znajdą się pod wodą

  Ponad 1700 amerykańskich miast - m.in. Boston, Nowy Jork i Miami - w ciągu najbliższych 100 lat może znaleźć się pod wodą. Naukowcy ostrzegają, że zagrożenie jest realne.
 • Potop lipnych faktur

  Potop lipnych faktur

  11,8 mld zł to wartość fikcyjnych towarów i usług, na które wystawili faktury przedsiębiorcy do września. To dwa razy więcej niż w całym poprzednim roku, podaje "Gazeta Wyborcza".
 • "Potop ilustrowany" Greenawaya

  "Potop ilustrowany" Greenawaya

  "Potop ilustrowany" Petera Greenawaya - złożoną ze stu pięćdziesięciu dziewięciu prac zainspirowanych biblijnym potopem - będzie można oglądać w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa w dniach 21 września - 24 października. Artysta 6 października odbierze tytuł Doktora Honoris Causa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku .
 • Mityczne potopy

  Mityczne potopy

  Irlandzka wnuczka Noego, kara za zjadanie ludzi i bóg złotą rybką - przedstawiamy kilka pochodzących z różnych części świata mitów o wielkim potopie.
 • Potop na rynku akcji

  Środowa sesja kolejny raz mocno podmyła fundamenty bykom, które szybko chciały zamazać ostatnią silną przecenę na rynku. Tym razem byki wraz ze swoim prowzrostowym planem szybko zostały wpuszczone w kanał, z którego nie będzie łatwo się wydostać.
 • Od 22 września potop autozłomu

  Od 22 września potop autozłomu

  Różni prorocy straszą nas, że po 22 września br. Polskę zaleje istny potop złomu.
 • Prawda w kostiumie

  Prawda w kostiumie

  Kino historyczne w PRL wywoływało emocje i spory, gdyż było uwikłane w teraźniejszość - poprzez zamiar twórców lub sposób odczytania przez widownię.
 • Heidfeld: To był potop!

  Heidfeld: To był potop!

  Kierowca BMW Sauber, Nick Heidfeld przed zbliżającym się GP Japonii wspomina zeszłoroczny wyścig w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdy kierowcom poważnie pokrzyżowała szyki kapryśna górska pogoda.
 • Polski potop w Szwecji

  Polski potop w Szwecji

  Około 100 koron za godzinę zarabiają Polki sprzątające mieszkania w Szwecji. Zdecydowana większość z nich pracuje w tym kraju na czarno. Znalezienie zajęcia na własną rękę jest bardzo trudne. Nie obejdzie się bez polecenia innej osoby.