Poszukiwacze zaginionej Arki

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Poszukiwacze zaginionej Arki (Film (1981)[Raiders of the Lost Ark] Reż.Steven Spielberg) ,

Artykuły - Poszukiwacze zaginionej Arki (12)

 • Harry Hamlin: Dlaczego nie został Indianą Jonesem?

  Harry Hamlin: Dlaczego nie został Indianą Jonesem?

  Dziś trudno sobie wyobrazić, by w postać Indiany Jonesa mógł wcielić się ktokolwiek inny niż Harrison Ford. Zanim jednak rozpoczęły się zdjęcia do "Poszukiwaczy zaginionej Arki", wśród kandydatów do roli dzielnego archeologa był też Harry Hamlin. Aktor został zaproszony na casting, podczas którego nieświadomie pogrzebał swoje szanse na udział w filmie Spielberga.
 • Wybrali najlepszy film akcji

  Wybrali najlepszy film akcji

  Obraz "Poszukiwacze zaginionej arki" został uznany najlepszym filmem akcji w historii.
 • Indiana Jones już w maju!

  Indiana Jones już w maju!

  "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki", długo oczekiwany czwarty film o przygodach dzielnego i przystojnego archeologa, trafi na ekrany polskich kin 22 maja.
 • Dziewczyna Indiany Jonesa

  Dziewczyna Indiany Jonesa

  Karen Allen, główna kobieca bohaterka filmu "Poszukiwacze zaginionej arki", zgodziła się na udział w obrazie "Indiana Jones 4".
 • "Indiana Jones": Ford stawia warunki

  "Indiana Jones": Ford stawia warunki

  Harrison Ford ("Czas patriotów", "Poszukiwacze zaginionej Arki", "Co kryje prawda") zagra w czwartej części filmu o przygodach słynnego archeologa Indiany Jonesa, ale tylko wtedy, gdy obraz ten powstanie nie później niż do końca 2007 roku. Taki warunek aktor przedstawił producentom filmu - George'owi Lucasowi i Stevenowi Spielbergowi.
 • Spielberg najlepszy na świecie

  Spielberg najlepszy na świecie

  Czytelnicy miesięcznika filmowego "Empire" uznali, że 58-letni Steven Spielberg ("Wojna światów", "Szeregowiec Ryan", "Poszukiwacze zaginionej Arki") jest największym reżyserem w historii kina. Twórca "Listy Schindlera" zdystansował tak wielkie sławy, jak Alfred Hitchcock ("Okno na podwórze") czy Martin Scorsese ("Aviator").
 • Shyamalan: Spielberg inspiracją

  Shyamalan: Spielberg inspiracją

  M. Night Shyamalan, twórca przebojów "Szósty zmysł" i "Osada", powiedział niedawno, że został reżyserem dzięki filmowi Stevena Spielberga, "Poszukiwacze zaginionej arki". "To była moja zawodowa inspiracja" - wyznał autor głośnych "Znaków".
 • Ford: Role z "drugiej ręki"

  Ford: Role z "drugiej ręki"

  Fani Harrisona Forda zostali niedawno zaskoczeni odkryciem, że najlepsze role ich ulubieńca to dzieło przypadku. Hollywoodzki gwiazdor wystąpił w filmach "Gwiezdne wojny", "Poszukiwacze zaginionej arki" i "Łowca androidów" tylko dlatego, że inni aktorzy... nie chcieli w nich zagrać.
 • Debiut Indiany Jonesa na DVD

  Debiut Indiany Jonesa na DVD

  Najbardziej oczekiwany cykl filmowy pojawia się wreszcie na DVD! "Indiana Jones - Kolekcja 4 płyt" debiutuje na polskim rynku, we wtorek, 21 października. Obok trzech przebojowych opowieści - filmów "Poszukiwacze zaginionej Arki", "Indiana Jones i Świątynia Zagłady", "Indiana Jones i ostatnia krucjata" - w pakiecie pojawi się również płyta "Indiana Jones - Materiały dodatkowe".
 • DVD: Indiana Jones w Polsce!

  DVD: Indiana Jones w Polsce!

  Jak poinformowały firmy Paramount Home Entertainment i LucasFilm, trwają końcowe prace nad przygotowaniem nowej, poprawionej cyfrowo i szczególnie starannie dopracowanej, wersji przygód Indiany Jonesa - jednego z najpopularniejszych bohaterów kina akcji w historii filmu. Światowa premiera pakietu trzech filmów - "Poszukiwacze zaginionej Arki", "Indiana Jones i Świątynia Zagłady" oraz "Indiana Jones i ostatnia krucjata" - wraz z materiałami dodatkowymi na 4 płytach DVD, odbędzie się 4 listopada. Edycja w tym samym dniu pojawi się również w Polsce!

Filmy - Poszukiwacze zaginionej Arki (1)

 • 100 lat historii Hollywood w jednym miejscu

  Kostiumy i dekoracje ze słynnych filmów, postery, osobiste pamiątki gwiazd kina… Hollywood Museum, założone w 2003 roku przez emerytowaną nauczycielkę Donelle Dadigan, może się poszczycić wspaniałą kolekcją liczącą ponad 10 000 eksponatów. Można tu wsiąść do limuzyny Marilyn Monroe, zajrzeć do celi Hannibala Lectera i spojrzeć w przerażające oblicze mumii z jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina.