postanowienia noworoczne

Artykuły - Postanowienia noworoczne (6)

 • Pandemiczne postanowienia noworoczne. Przede wszystkim zdrowie

  Pandemiczne postanowienia noworoczne. Przede wszystkim zdrowie

  Jak wynika z badań CBOS, postanowienia noworoczne robi ok. połowa Polaków. Na liście najczęściej wskazywanych znajdują się te związane ze zwiększeniem aktywności fizycznej, przejściem na dietę czy pożegnaniem z nałogami. W dobie pandemii na znaczeniu zyskała troska o zdrowie. Zmienił się także sposób, w jaki możemy zrealizować postanowienia noworoczne.
 • Postanowienia noworoczne: jak mądrze zarządzać domowym budżetem?

  Postanowienia noworoczne: jak mądrze zarządzać domowym budżetem?

  Planujesz remont, wyjazd na urlop czy zakup kosztownego sprzętu? Nowy Rok to idealna okazja na to, aby zająć się budżetem domowym i poprawić jego kondycję. Poniżej kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci poprawić stan finansów i łatwiej nimi zarządzać.
 • Karnet na siłownię nie motywuje do ćwiczeń

  Karnet na siłownię nie motywuje do ćwiczeń

  Ma być zachęta i motywacja do ćwiczeń, jednak karnet wykupiony na siłownię czy basen w wielu przypadkach to strata pieniędzy. Jak wykazały badania, przeciętny Brytyjczyk wydaje ponad tysiąc funtów na karnety i sprzęt do ćwiczeń, z których nie korzysta.
 • Najgorsze postanowienia dla naszego portfela

  Najgorsze postanowienia dla naszego portfela

  Wielu z nas podjęło postanowienia, których wdrażanie miało się rozpocząć 1 stycznia: zrzucić parę kilogramów, ograniczyć stres. Oszczędzać więcej, wydawać mniej. Zdaniem psychologów i specjalistów z dziedziny finansów, najpopularniejsze postanowienia noworoczne są jednak na ogół niewykonalne i stanowią wyzwanie dla naszego portfela. Wytyczanie sobie na nowo własnych celów to ważny element wejścia w nowy rok, jednak najpopularniejsze postanowienia należy zdefiniować na nowo.
 • Kilka postanowień noworocznych dotyczących portfela

  Podobnie jak w przypadku innych noworocznych postanowień, kluczem do osiągnięcia sukcesu - kiedy mówimy o pieniądzach - jest silna wola i systematyczność.
 • Najczęstsze postanowienia noworoczne

  Najczęstsze postanowienia noworoczne

  Mniej pracować - to najczęściej podejmowane postanowienie na 2007 rok. Jakie jeszcze?

Filmy - Postanowienia noworoczne (8)

 • Jak zrealizować obietnice finansowe składane samemu sobie?

  Obietnice składane samemu sobie na rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego żyją krótko. Po dwóch czy trzech miesiącach zapominamy. Z jakichś względów nie udaje nam się zrealizować ambitnych planów. Jak zwiększyć szanse na sukces?
 • Noworoczne postanowienia. Jak je zrealizować?

  Nowy rok to idealny moment, aby… zacząć od nowa. Ale czy nie jesteśmy skazani na porażkę zanim na dobre zabierzemy się za realizację noworocznych postanowień? Oto kilka naukowych porad dla tych, którzy po raz kolejny postanowili, że będą zdrowo żyć i schudną. Zmian trzeba dokonać nie tylko w kuchni i na talerzu, ale już w sklepie.
 • Noworoczne postanowienia

  Sylwester i Nowy Rok to idealny moment na chwilę refleksji i sporządzenie wewnętrznego rachunku sumienia. Warto zadać sobie pytanie, co w mijającym roku udało mi się osiągnąć, a do jakiego celu chcę dążyć? Co chcę zmienić, naprawić czy porzucić? Co mi odpowiada i sprawia radość? Pytania jakże błahe, ale niezwykle pomocne. Efektem odpowiedzi na nie są bardzo popularne postanowienia noworoczne. Czy dotrzymywane? Rzucenie palenia, mniej przekleństw i siłownia - to najczęstsze postanowienia Polaków. Pojawiają się też te bardziej kontrowersyjne. Zmienić ustrój w Polsce! - to zadanie na rok 2016 dla sympatycznej emerytki. A - jak sama zapewnia - pomogą jej w tym... przekleństwa i wódka. Pozazdrościć można za to takim, którzy postanowień nie mają, a marzenia i cele realizują na bieżąco, z pełną motywacją oraz wytrwałością. Dla tych, którzy marzą o postanowieniu, ale nie mają na nie pomysłu, przydatne mogą okazać się propozycje. Te banalne i bardziej wyszukane. Zawsze dobrym do osiągnięcia celem będzie przeczytanie co najmniej jednej książki w miesiącu, zrezygnowanie z oglądania telewizji czy powiedzenie sobie "stop" fast foodom. Piesze wycieczki i zostawienie auta w garażu to również bardzo korzystny pomysł, a przysłowie "Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje" na pewno będzie idealnym mottem na 2016 rok. Warto przecież wcześniej wstać i wszystkie zaplanowane prace domowe wykonać jak najszybciej. Uśmiechaj się, bądź miły, dotrzymuj obietnic, nie zdradzaj powierzonych tajemnic, patrz rozmówcy w oczy, nie obgaduj za plecami - banały, ale jakże zapomniane. Opłaci się wziąć je pod uwagę przy planowaniu nowego roku. Przykładów postanowień jest naprawdę dużo. Można mieć ich kilka lub kilkanaście. Można je spełniać lub co roku powtarzać te same. Można też mieć jedno, ale za to proste do zrealizowania - brak postanowień.
 • Renata Dancewicz: Nowy rok na mnie nie działa

  Próbowałam kiedyś rzucić palenie od 1 stycznia, ale mi się nie udało - mówi aktorka. - Nowy rok na mnie nie działa; bardziej wierzę w sens postanowień urodzinowych - dodaje.