posłowie

Synonimy:
poseł,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Posłowie (3036)

 • Ile zarabia poseł? Wysokość uposażenia, diety i dodatków

  Ile zarabia poseł? Wysokość uposażenia, diety i dodatków

  O wysokości zarobków posłów na Sejm RP krąży wiele legend. Nie bez powodu - ich budżet zasilają co miesiąc wysokie sumy. Sprawdź, jakie kwoty otrzymują za wykonywanie mandatów.
 • Będą kary finansowe za złe zachowanie posła i senatora poza parlamentem

  Będą kary finansowe za złe zachowanie posła i senatora poza parlamentem

  Prezydium Sejmu lub Senatu będzie mogło obniżyć uposażenie lub dietę posła i senatora, jeśli ten poza salą posiedzeń dopuści się naruszenia powagi Sejmu, Senatu lub Zgromadzenia Narodowego. Szczegółowe zasady obniżenia mają być określone w regulaminach tych instytucji.
 • Lubimy uderzyć władzę po kieszeni

  Lubimy uderzyć władzę po kieszeni

  PiS czyta w duszy suwerena. Pomysły na cięcie pensji parlamentarzystów i samorządowców podobają się Polakom - wynika z panelu badawczego Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej". Rzadko kiedy pytania o działania rządzących dają tak jednoznaczne wyniki. Wyraźna jest bardzo wysoka akceptacja dla pomysłów Jarosława Kaczyńskiego.
 • Emerytura za trójkę dzieci? Takich zmian chcą posłowie PiS

  Emerytura za trójkę dzieci? Takich zmian chcą posłowie PiS

  Jak bumerang wraca pomysł obniżenia stażu emerytalnego dla kobiet, które urodziły kilkoro dzieci. Na razie nie ma aprobaty resortu rodziny, ale partia rządząca nie zamierza rezygnować ze swojej propozycji.
 • Kolejny błąd w nowelizacji PIT. Znowu winni posłowie?

  Kolejny błąd w nowelizacji PIT. Znowu winni posłowie?

  Pracownicy, którzy dostaną od firmy akcje lub udziały polskich spółek, mogą zapłacić podatek dwa razy. Ci, którzy otrzymają zagraniczne papiery wartościowe - tylko raz.
 • Posłowie za kompleksową zmianą w podatkach

  Posłowie za kompleksową zmianą w podatkach

  Podniesienie limitu kosztów uzyskania przychodu dla twórców, a także wprowadzanie opodatkowania nieruchomości komercyjnych o wartości powyżej 10 mln zł - to m.in. zmiany, które wprowadza uchwalona w piątek przez Sejm nowela ustaw podatkowych. Opozycja uważa, że quasi-podatek od galerii handlowych, wprowadzający nierówność wobec prawa. może doprowadzić do podniesienia cen.
 • "Apteka dla aptekarza" nie znalazła poparcia posłów

  "Apteka dla aptekarza" nie znalazła poparcia posłów

  Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji odrzuciła na posiedzeniu 25 stycznia 2017 roku projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego wprowadzający zasadę apteki dla aptekarza.
 • Biznes w "liberalnej demokracji", czyli portret sukcesu ekonomicznego ostatnich 8 lat

  Biznes w "liberalnej demokracji", czyli portret sukcesu ekonomicznego ostatnich 8 lat

  Rok po wyborczej przegranej naszych, prawicowych liberałów skłania do refleksji na temat istoty "liberalnej demokracji", która miłościwie nam panowała przez poprzednie osiem lat w gospodarce (i nie tylko).
 • ​Pracowity jak poseł. Nieopodatkowany jak poseł

  ​Pracowity jak poseł. Nieopodatkowany jak poseł

  Kwota zwolniona z podatku w przypadku posłów jest obecnie 10-krotnie wyższa niż w przypadku zwykłych obywateli. To wszystko dlatego, że posłowie bardzo ciężko pracują - spieszy z wyjaśnieniami wicepremier Mateusz Morawiecki. "Posłowie zarabiają mało" - twierdzi z kolei Joanna Lichocka.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Tania pożyczka dla posła

  "Gazeta Polska Codziennie": Tania pożyczka dla posła

  Ponad 140 posłów sięgnęło w ciągu roku po sejmowe tanie kredyty na kupno lub remont mieszkania. Średnio zadłużyli się na 25 tys. złotych. Łącznie pożyczyli już 3,6 mln złotych - informuje "Gazeta Polska Codziennie", powołując się dane z Kancelarii Sejmu.

Filmy - Posłowie (73)

 • Sejm obniżył pensje parlamentarzystom. "To nie wystarczy, by przykryć aferę premiową"

  Sejm uchwalił ustawę, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 procent. Odrzucił jednocześnie poprawki zgłoszone przez kluby Kukiz'15, PSL i Nowoczesną zakładające powiązanie uposażeń parlamentarzystów ze średnimi zarobkami Polaków. Głosowanie nad ustawą poprzedziła burzliwa dyskusja. - Gdybyście naprawdę chcieli oszczędzać, to przyjęlibyście nasz projekt dotyczący obniżenia kwoty wolnej od podatku posłów do kwoty wolnej od podatku obywateli - podkreślił Paweł Kukiz, przewodniczący klubu Kukiz'15. Zdaniem opozycji, obniżenie uposażeń jest karą dla posłów za nagłośnienie kwestii nagród przyznanych ministrom w rządzie Beaty Szydło. - Kiedy mija moment upojenia premiami, przychodzi kac moralny i chęć obniżenia uposażeń poselskich. Ale to nie wystarczy, by przykryć aferę premiową - powiedział Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. Wtórował mu poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi. - Obniżka wynagrodzeń była karą dla posłów, ale jest też grupa parlamentarzystów, która pracuje społecznie i nie pobiera wynagrodzenia. W jaki sposób oni będą karani? Boję się, że będą to kary cielesne - skwitował.
 • Konferencja posła Rzepeckiego (TV Interia)

  Konferencja posła Rzepeckiego (TV Interia).
 • Konferencja posła Rzepeckiego (TV Interia)

  Konferencja posła Rzepeckiego (TV Interia).
 • Spotkanie opłatkowe w Sejmie (TV Interia)

  Spotkanie opłatkowe w Sejmie (TV Interia).