posłowie

Synonimy:
poseł,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Posłowie (4698)

 • Lubimy uderzyć władzę po kieszeni

  Lubimy uderzyć władzę po kieszeni

  PiS czyta w duszy suwerena. Pomysły na cięcie pensji parlamentarzystów i samorządowców podobają się Polakom - wynika z panelu badawczego Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej". Rzadko kiedy pytania o działania rządzących dają tak jednoznaczne wyniki. Wyraźna jest bardzo wysoka akceptacja dla pomysłów Jarosława Kaczyńskiego.
 • Emerytura za trójkę dzieci? Takich zmian chcą posłowie PiS

  Emerytura za trójkę dzieci? Takich zmian chcą posłowie PiS

  Jak bumerang wraca pomysł obniżenia stażu emerytalnego dla kobiet, które urodziły kilkoro dzieci. Na razie nie ma aprobaty resortu rodziny, ale partia rządząca nie zamierza rezygnować ze swojej propozycji.
 • Kolejny błąd w nowelizacji PIT. Znowu winni posłowie?

  Kolejny błąd w nowelizacji PIT. Znowu winni posłowie?

  Pracownicy, którzy dostaną od firmy akcje lub udziały polskich spółek, mogą zapłacić podatek dwa razy. Ci, którzy otrzymają zagraniczne papiery wartościowe - tylko raz.
 • Posłowie za kompleksową zmianą w podatkach

  Posłowie za kompleksową zmianą w podatkach

  Podniesienie limitu kosztów uzyskania przychodu dla twórców, a także wprowadzanie opodatkowania nieruchomości komercyjnych o wartości powyżej 10 mln zł - to m.in. zmiany, które wprowadza uchwalona w piątek przez Sejm nowela ustaw podatkowych. Opozycja uważa, że quasi-podatek od galerii handlowych, wprowadzający nierówność wobec prawa. może doprowadzić do podniesienia cen.
 • "Apteka dla aptekarza" nie znalazła poparcia posłów

  "Apteka dla aptekarza" nie znalazła poparcia posłów

  Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji odrzuciła na posiedzeniu 25 stycznia 2017 roku projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego wprowadzający zasadę apteki dla aptekarza.
 • Biznes w "liberalnej demokracji", czyli portret sukcesu ekonomicznego ostatnich 8 lat

  Biznes w "liberalnej demokracji", czyli portret sukcesu ekonomicznego ostatnich 8 lat

  Rok po wyborczej przegranej naszych, prawicowych liberałów skłania do refleksji na temat istoty "liberalnej demokracji", która miłościwie nam panowała przez poprzednie osiem lat w gospodarce (i nie tylko).
 • ​Pracowity jak poseł. Nieopodatkowany jak poseł

  ​Pracowity jak poseł. Nieopodatkowany jak poseł

  Kwota zwolniona z podatku w przypadku posłów jest obecnie 10-krotnie wyższa niż w przypadku zwykłych obywateli. To wszystko dlatego, że posłowie bardzo ciężko pracują - spieszy z wyjaśnieniami wicepremier Mateusz Morawiecki. "Posłowie zarabiają mało" - twierdzi z kolei Joanna Lichocka.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Tania pożyczka dla posła

  "Gazeta Polska Codziennie": Tania pożyczka dla posła

  Ponad 140 posłów sięgnęło w ciągu roku po sejmowe tanie kredyty na kupno lub remont mieszkania. Średnio zadłużyli się na 25 tys. złotych. Łącznie pożyczyli już 3,6 mln złotych - informuje "Gazeta Polska Codziennie", powołując się dane z Kancelarii Sejmu.
 • Posłowie PO zapowiadają złożenie skargi do KRRiT ws. występu emitowanego w TVP Kultura

  Posłowie PO zapowiadają złożenie skargi do KRRiT ws. występu emitowanego w TVP Kultura

  Skargę do KRRiT ws. występu satyryka Jana Pietrzaka, który wyemitowała TVP Kultura chcą złożyć posłowie PO. Skandaliczny język, którym posługiwał się Pietrzak, nie mieści się w pojęciu misji publicznej - powiedzieli Krzysztof Brejza i Zbigniew Konwiński.
 • Jak wynagradzani są rządzący?

  Jak wynagradzani są rządzący?

  Wynagrodzenia władz państwowych zawsze były tematem kontrowersyjnym, jak każdy poruszający kwestię wydatków publicznych. W końcu wszystkie one finansowane są przez nas - obywateli. Jak zatem powinni być opłacani ludzie, którzy zawodowo zajmują się wydawaniem naszych pieniędzy?

Filmy - Posłowie (72)