Biznes - poślizg

Artykuły - Poślizg (20)

 • Kontrolowany poślizg

  Wtorek na warszawskim parkiecie upłynął w wyniku pojawienia się niewielkiej korekty. Póki co, nie obserwujemy panicznej wyprzedaży, dlatego byki trzymają jeszcze trend w ryzach. Niepokojącym sygnałem byłoby zejście poniżej ważnej strefy wsparcia 2550-2560pkt.
 • Byki wpadły w poślizg

  Inwestorzy nie poszli za ciosem i środowa sesja kończy się niewielką korektą dla warszawskich indeksów. Chłodem zawiało z zagranicy, która zapoczątkowała spadki, mimo publikacji optymistycznych informacji makroekonomicznych. Dziś nastąpił odczyt indeksu Chicago PMI, który pozytywnie zaskoczył handlujących. W grudniu wartość indeksu Chicago PMI nieoczekiwanie wzrosła do 60 pkt. Analitycy oczekiwali spadku do 55,1 pkt z 56,1 pkt w listopadzie (najwyższego poziomu od roku).
 • Kontrolowany poślizg

  Kolejny krok wstecz indeksu blue chipów nie wróży dobrze dla inwestorów, którzy oczekują ataku byków na tegoroczne maksima. Chęć zgarnięcia sowitych zysków na skutek rajdu Świętego Mikołaja staje się pobożnym życzeniem. Skala korekty może docelowo sięgnąć 2330pkt.
 • PGNiG - poślizg na gazie

  Analitycy DM Millennium, w raporcie z 21 maja podtrzymali rekomendację "akumuluj" dla akcji PGNiG oraz cenę docelową na poziomie 5,07 zł za papier.
 • Uważaj na poślizg w podatku

  Uważaj na poślizg w podatku

  Podatnicy mają jeszcze kilka tygodni, aby rozliczyć się z fiskusem z tytułu podatku dochodowego za ubiegły rok. Nie w każdym przypadku sprowadza się to tylko do złożenia zeznania. Niektórzy muszą również sięgnąć do portfela, aby wyłożyć pieniądze na podatek. O czym warto pamiętać, płacąc go?
 • Skąd poślizg na autostradach

  Skąd poślizg na autostradach

  Organy państwowe miały dostateczne środki na wykup gruntów pod drogi, lecz nie wykorzystały ich; skutkowało to opóźnieniami w realizacji inwestycji drogowych - poinformował na konferencji prasowej wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli (NIK) - Józef Górny.
 • Informatyczny poślizg w PZU Życie

  70 mln zł rezerwy nie zaboli finansowo życiowej spółki. Ale ten projekt to dla niej sprawa prestiżu.
 • General Motors poślizg kontrolowany?

  General Motors poślizg kontrolowany?

  General Motors, największy koncern samochodowy na świecie, w coraz większych tarapatach. Agencja ratingowa Moody's Investors Service obniżyła ocenę kredytową GM do poziomu B2. Oznacza to, że obligacje o wartości 31 mld dol. uznane zostały za "śmieci".
 • Cash Flow: Jeszcze jeden poślizg

  Już nie w lutym - jak ostatnio deklarowali przedstawiciele firmy windykacyjnej Cash Flow - ale najwcześniej w marcu może dojść do giełdowego debiutu tej spółki. Będzie to kolejny poślizg na jej drodze na warszawski parkiet.
 • Poślizg Poczty Polskiej

  Zapowiedzi wprowadzenia produktów finansowych w okienkach Poczty Polskiej nadal pozostają - zapowiedziami.