pory roku

Artykuły - Pory roku (46)

 • W niedzielę wieczorem początek astronomicznej jesieni

  W niedzielę wieczorem początek astronomicznej jesieni

  ​W najbliższą niedzielę, o godz. 22.44 naszego czasu, Słońce znajdzie się w punkcie równonocy jesiennej i wejdzie w znak Wagi, rozpoczynając tym samym astronomiczną jesień.
 • Pora na "Pory roku"

  Pora na "Pory roku"

  Jak często natrafiacie na książki, które zaskakują fabułą i konstrukcją, które naprawdę prowadzą do światów, o których wcześniej nie mieliście pojęcia? Jeśli nie tak często, jakbyście tego chcieli, musicie koniecznie sięgnąć po "Pory roku".
 • Na Tytanie właśnie zmieniają się pory roku

  Na Tytanie właśnie zmieniają się pory roku

  Nad południowym biegunem Tytana - największym księżycu Saturna - zaczęła się pojawiać wielka chmura zbudowana z nieznanych kryształków lodowych. Jest to kolejny znak świadczący o aktualnie przebiegającej zmianie pór roku na tym księżycu.
 • "Metro": Wiosna się nie spóźnia, ona znika

  "Metro": Wiosna się nie spóźnia, ona znika

  Eksperci wieszczą koniec czterech pór roku. Z kalendarza ma wypaść pora roku, na którą właśnie teraz czekamy. To, że się spóźnia, to jeden z efektów zmiany: wiosna będzie coraz krótsza, aż w następnych latach może zupełnie zniknąć - informuje "Metro".
 • Trawa na Stadionie Narodowym zmienia się szybciej niż pory roku

  Trawa na Stadionie Narodowym zmienia się szybciej niż pory roku

  Właśnie kończy się przetarg na nową, czwartą już murawę na obiekcie, który działa zaledwie od roku.
 • Coś dla wytrawnego ucha malucha!

  Coś dla wytrawnego ucha malucha!

  Wydawnictwo Audio Liber wydało właśnie w postaci audiobooka (3 płyty CD MP3) pierwszy tom tetralogii krakowskiego poety Włodzimierza Dulemby. To opowieści o przygodach rodzeństwa czterech pór roku: Lata i jego trzech sióstr - Wiosny, Jesieni i Zimy.
 • W porze zimowej więcej obowiązków dla pracodawcy

  W porze zimowej pracodawcy przybywa obowiązków specyficznych tylko dla tej pory roku. Niskie zimowe temperatury nie mogą wpłynąć na wymagany przez przepisy standardowy poziom warunków bhp w zakładzie pracy. W zimie oznacza to głównie konieczność zapewnienia pracownikom odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach pracy oraz posiłków regeneracyjnych w razie świadczenia pracy na zewnątrz.
 • Klątwa Wiedźmy Wrony - nowa gra dla dziewczyn

  Klątwa Wiedźmy Wrony - nowa gra dla dziewczyn

  Przed wielbicielami przyjemnej i lekkiej rozrywki kolejna propozycja, trzecia część serii Pory Roku, po raz pierwszy w polskiej wersji językowej. Klasyczna gra typu 'dopasuj trzy', zawierająca tajemniczą fabułę i urozmaicona zadania na poszukiwanie ukrytych przedmiotów.
 • "Zmiany są tak naturalne, jak pory roku"

  "Zmiany są tak naturalne, jak pory roku"

  60-letni David Coverdale wcale nie wybiera się na emeryturę. Wokalista grupy Whitesnake odpowiedział nam na kilka pytań przed występem w roli głównej gwiazdy na Hard Rock Heroes Festival (28 listopada w katowickim Spodku).
 • Jak ubrać malca na spacer?

  Jak ubrać malca na spacer?

  To, w jaki sposób właściwie ubrać dziecko na spacer, zależy od pory roku. Wydaje ci się, że jesienna aura pociąga za sobą konieczność szczelnego opatulania smyka? Nic bardziej mylnego! Pamiętaj, że tak jak dorośli, również niemowlęta w różny sposób reagują na ciepłe i chłodne powietrze.

Filmy - Pory roku (3)

 • Cztery pory roku w Tatrach. Coś pięknego!

  Polana Chochołowska, Kasprowy Wierch, Gubałówka - Tatry! Zobaczcie wspaniały film, nagrany przez Józefa Krzeptowskiego.
 • W 90 minut dookoła Ziemi

  Półtorej godziny - tyle trwa lot dookoła Ziemi. Podczas tych kilkudziesięciu minut widzi się wschód i zachód słońca, cztery pory roku i wszystkie kontynenty. Nieraz oglądałem ojczyznę z samolotów, ale teraz było to zupełnie coś innego - wspomina swój lot w kosmos Mirosław Hermaszewski.
 • Cztery pory roku Blue Cafe

  Zespół Blue Cafe był gościem programu E - misja w INTERIA.TV.