porwanie

Synonimy:
porwania, porywacz porywacze porywaczka próba porwania
Inne znaczenia:
Porwanie (Film (2012)[Kapringen] Reż.Tobias Lindholm) , Porwanie (Film [Abduction] Reż.John Singleton)

Artykuły - Porwanie (745)

Filmy - Porwanie (12)

 • Stwór morski porwał żaglówkę i zaczął uciekać

  Na kanadyjskim wybrzeżu nagrano film, na którym widać, jak orka oceaniczna „porywa” żaglówkę. Ssak morski zbliżył się do łodzi, a następnie pod nią wpłynął, złapał za kotwicę i dzięki swojemu rozmiarowi mógł nią przesuwać. Łódź w pewnym momencie była nawet na kursie kolizyjnym z innym statkiem, jednak zwierzę w porę odpuściło. Orka zrobiła jeszcze salto i zostawiła żaglówkę w spokoju. (STORYFUL/x-news)
 • MSZ: Ośmiu Polaków uprowadzonych u wybrzeży Nigerii

  - Wiemy, że wśród 11 uprowadzonych jest ośmiu Polaków - potwierdził minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Do porwania załogi statku Pomerenia Sky doszło u wybrzeży Nigerii. Oprócz uprowadzonych Polaków porwanych zostało także dwóch Filipińczyków i jeden Ukrainiec. (TVN24/x-news)
 • Napastnik z Kolonii to 55-letni Syryjczyk. "Nie był powiązany z Państwem Islamskim"

  Mężczyzna, który w poniedziałek (15.10) na Dworcu Głównym w Kolonii wziął zakładniczkę, to 55-letni azylant z Syrii, który mieszka w Niemczech od 2015 roku. (DE RTL TV/x-news)
 • Rosja oskarża Ukraińców o porwanie dwóch żołnierzy

  Rosja oskarża Ukrainę o porwanie dwóch rosyjskich żołnierzy w pobliżu granicy z Krymem. Kijów twierdzi, że są to dezerterzy z ukraińskiej armii, zatrzymani przy wyjeździe z Krymu. Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow uznał we wtorek, że była to prowokacja.