Portugalia

Artykuły - Portugalia (854)

 • Hakerzy wykradli w Portugalii miliony ważnych danych

  Hakerzy wykradli w Portugalii miliony ważnych danych

  Hakerzy wykradli miliony danych ważnych dla bezpieczeństwa Portugalii. Celem ataku informatycznego były niemal wszystkie urzędy publiczne, banki, a także największe firmy tego kraju - ujawniła w piątek telewizja SIC.
 • W Hiszpanii i Portugalii brakuje wody pitnej

  W Hiszpanii i Portugalii brakuje wody pitnej

  W rzekach i zbiornikach Hiszpanii i Portugalii utrzymuje się wyjątkowo niski jak na zimę poziom wody mimo opadów deszczu z początku grudnia. Miasta i miejscowości na północnym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego mają zapasy wody pitnej tylko do Bożego Narodzenia.
 • ​Pożary w Portugalii. Zapowiedziano ogłoszenie "stanu klęski publicznej"

  ​Pożary w Portugalii. Zapowiedziano ogłoszenie "stanu klęski publicznej"

  Wobec zagrożenia nowymi wielkimi pożarami lasów w związku z falą ekstremalnych upałów rząd portugalski zapowiedział ogłoszenie w ciągu najbliższych godzin "stanu klęski publicznej" w środkowej i północnej części kraju.
 • Piękne zachowanie Cristiana Ronalda

  Piękne zachowanie Cristiana Ronalda

  Cristiano Ronaldo przed meczem z Rosją pocałował niepełnosprawną dziewczynkę i wręczył jej swoją bluzę.
 • Portugalia: Rośnie liczba ofiar pożaru

  Portugalia: Rośnie liczba ofiar pożaru

  We wtorek po południu portugalskie służby obrony cywilnej podały, że żywioł zabił 64 osoby, a ranił 157. Z pożarem, który spustoszył ok. 30 tys. hektarów lasów i gruntów walczy środkowa część kraju.
 • Portugalia: Rząd zataił wyprowadzenie do rajów podatkowych 5 proc. PKB

  Portugalia: Rząd zataił wyprowadzenie do rajów podatkowych 5 proc. PKB

  Od 2011 do 2014 r. wyprowadzono do rajów podatkowych z Portugalii 10 mld euro, czyli kwotę odpowiadającą około 5 proc. PKB kraju. Informacja o wysokich transferach była znana i ukrywana przez niektórych członków ówczesnego rządu Pedra Passosa Coelho.
 • Rząd wprowadza opłaty za tankowanie elektrycznych aut

  Rząd wprowadza opłaty za tankowanie elektrycznych aut

  Socjalistyczny rząd Antonio Costy wprowadza w Portugalii opłaty za tankowanie pojazdów z napędem elektrycznym. Będą one pobierane już w pierwszej połowie 2017 r. - poinformował w poniedziałek sekretarz stanu ds. środowiska Jose Mendes. W Portugalii rząd zmniejszył w ciągu ostatnich dwóch lat zwolnienie podatkowe od zakupu elektrycznych aut z 4500 do 2250 euro. W 2017 r. jego poziom ma spaść do 1125 euro.
 • El. MŚ. Szwajcaria - Portugalia 2-0 w grupie B

  El. MŚ. Szwajcaria - Portugalia 2-0 w grupie B

  Do małej niespodzianki doszło w Bazylei, gdzie Szwajcaria, która odpadła z Euro 2016 po meczu z Polską, pokonała 2-0 Portugalię, która... wyeliminowała "Biało-czerwonych" i zdobyła mistrzostwo Europy. Wyspy Owcze sensacyjnie zremisowały 0-0 z Węgrami.
 • Portugalia - Gibraltar 5-0 w meczu towarzyskim

  Portugalia - Gibraltar 5-0 w meczu towarzyskim

  Mistrz Europy Portugalia wygrała z Gibraltarem 5-0 (1-0) w rozegranym w Porto towarzyskim meczu piłkarskim. Gospodarze wystąpili bez kontuzjowanego Cristiano Ronaldo. Obie drużyny przygotowują się do pierwszych spotkań eliminacji mistrzostw świata 2018.
 • Portugalia: Trwa akcja gaszenia pożarów lasów

  Portugalia: Trwa akcja gaszenia pożarów lasów

  Około 3 tysięcy strażaków, ponad 1000 wozów strażackich i 16 samolotów gaśniczych skierowano do akcji gaszenia kilkuset pożarów lasów, które szaleją w różnych częściach Portugalii - informuje miejscowa policja.

Filmy - Portugalia (13)