Portugalia

Artykuły - Portugalia (852)

 • Madera (Portugalia) - aktualne możliwości uzyskania rezydencji podatkowej

  Madera (Portugalia) - aktualne możliwości uzyskania rezydencji podatkowej

  Do Portugalii przyciągają przyjemny klimat, piękne wybrzeża i niedrogie nieruchomości. Nic dziwnego, że wielu obcokrajowców wybiera ten kraj na emeryturę. Szczególnie atrakcyjny jest on dla posiadaczy jachtów. Nie muszą oni wcale się przeprowadzać, żeby czerpać korzyści z życia w Portugalii - mogą jedynie zmienić rezydencję podatkową.
 • Hakerzy wykradli w Portugalii miliony ważnych danych

  Hakerzy wykradli w Portugalii miliony ważnych danych

  Hakerzy wykradli miliony danych ważnych dla bezpieczeństwa Portugalii. Celem ataku informatycznego były niemal wszystkie urzędy publiczne, banki, a także największe firmy tego kraju - ujawniła w piątek telewizja SIC.
 • W Hiszpanii i Portugalii brakuje wody pitnej

  W Hiszpanii i Portugalii brakuje wody pitnej

  W rzekach i zbiornikach Hiszpanii i Portugalii utrzymuje się wyjątkowo niski jak na zimę poziom wody mimo opadów deszczu z początku grudnia. Miasta i miejscowości na północnym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego mają zapasy wody pitnej tylko do Bożego Narodzenia.
 • ​Pożary w Portugalii. Zapowiedziano ogłoszenie "stanu klęski publicznej"

  ​Pożary w Portugalii. Zapowiedziano ogłoszenie "stanu klęski publicznej"

  Wobec zagrożenia nowymi wielkimi pożarami lasów w związku z falą ekstremalnych upałów rząd portugalski zapowiedział ogłoszenie w ciągu najbliższych godzin "stanu klęski publicznej" w środkowej i północnej części kraju.
 • Piękne zachowanie Cristiana Ronalda

  Piękne zachowanie Cristiana Ronalda

  Cristiano Ronaldo przed meczem z Rosją pocałował niepełnosprawną dziewczynkę i wręczył jej swoją bluzę.
 • Portugalia: Rośnie liczba ofiar pożaru

  Portugalia: Rośnie liczba ofiar pożaru

  We wtorek po południu portugalskie służby obrony cywilnej podały, że żywioł zabił 64 osoby, a ranił 157. Z pożarem, który spustoszył ok. 30 tys. hektarów lasów i gruntów walczy środkowa część kraju.
 • Portugalia: Rząd zataił wyprowadzenie do rajów podatkowych 5 proc. PKB

  Portugalia: Rząd zataił wyprowadzenie do rajów podatkowych 5 proc. PKB

  Od 2011 do 2014 r. wyprowadzono do rajów podatkowych z Portugalii 10 mld euro, czyli kwotę odpowiadającą około 5 proc. PKB kraju. Informacja o wysokich transferach była znana i ukrywana przez niektórych członków ówczesnego rządu Pedra Passosa Coelho.
 • Rząd wprowadza opłaty za tankowanie elektrycznych aut

  Rząd wprowadza opłaty za tankowanie elektrycznych aut

  Socjalistyczny rząd Antonio Costy wprowadza w Portugalii opłaty za tankowanie pojazdów z napędem elektrycznym. Będą one pobierane już w pierwszej połowie 2017 r. - poinformował w poniedziałek sekretarz stanu ds. środowiska Jose Mendes. W Portugalii rząd zmniejszył w ciągu ostatnich dwóch lat zwolnienie podatkowe od zakupu elektrycznych aut z 4500 do 2250 euro. W 2017 r. jego poziom ma spaść do 1125 euro.
 • El. MŚ. Szwajcaria - Portugalia 2-0 w grupie B

  El. MŚ. Szwajcaria - Portugalia 2-0 w grupie B

  Do małej niespodzianki doszło w Bazylei, gdzie Szwajcaria, która odpadła z Euro 2016 po meczu z Polską, pokonała 2-0 Portugalię, która... wyeliminowała "Biało-czerwonych" i zdobyła mistrzostwo Europy. Wyspy Owcze sensacyjnie zremisowały 0-0 z Węgrami.
 • Portugalia - Gibraltar 5-0 w meczu towarzyskim

  Portugalia - Gibraltar 5-0 w meczu towarzyskim

  Mistrz Europy Portugalia wygrała z Gibraltarem 5-0 (1-0) w rozegranym w Porto towarzyskim meczu piłkarskim. Gospodarze wystąpili bez kontuzjowanego Cristiano Ronaldo. Obie drużyny przygotowują się do pierwszych spotkań eliminacji mistrzostw świata 2018.

Filmy - Portugalia (18)

 • Nie wiesz, dokąd jechać ma urlop? Podpowiadamy

  Zapraszamy do portugalskiego Alentejo! Region położony na południe od Lizbony to nie tylko plantacje korka, wspaniałe winnice, pola ryżowe, ale także cudowna przyroda, plaże nad Atlantykiem i wiele starych historycznych miejsc wpisanych na listę UNESCO.
 • Mundial 2018: Urugwaj - Portugalia. Trzeci gol.

  Strzelcem drugiego, a zarazem ostatniego w tym spotkaniu gola został Cavani. Bramka padła w 62' minucie, a winę za jej stratę ponosi cała linia defensywna reprezentacji Portugalii.
 • Mundial 2018: Urugwaj - Portugalia. Drugi gol.

  Po stracie gola Portugalia szukała sposobu na pokonanie bramkarza Urugwaju. Drugi gol w meczu padł po strzale głową w 55' spotkania. Autorem trafienia został Pepe, który wyskoczył najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu z rożnego.
 • Mundial 2018: Urugwaj - Portugalia. Drugi gol.

  Po stracie gola Portugalia szukała sposobu na pokonanie bramkarza Urugwaju. Drugi gol w meczu padł po strzale głową w 55' spotkania. Autorem trafienia został Pepe, który wyskoczył najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu z rożnego.