Portugalia

Artykuły - Portugalia (682)

 • Portugalia: Większość osób pracujących w domu nie chce wracać do biur

  Portugalia: Większość osób pracujących w domu nie chce wracać do biur

  Większość pracowników wykonujących zdalnie swoje zadania zawodowe nie chce opuszczać domowego zacisza po zakończeniu epidemii koronawirusa - wynika z badania przeprowadzonego w Portugalii.
 • Piłka nożna. Rui Pinto - największy rozgrywający we współczesnym futbolu

  Piłka nożna. Rui Pinto - największy rozgrywający we współczesnym futbolu

  Uszczuplił majątek Cristiano Ronaldo i Jose Mourihno. To dzięki niemu świat dowiedział się, że Ronaldo był oskarżony o gwałt. Doprowadził do furii zarabiających miliony agentów piłkarskich. 31-letni Rui Pinto jest dziś najbardziej znanym rozgrywającym w świecie futbolu, ale też najbardziej znienawidzonym. To on ujawnił mroczne tajemnice współczesnej piłki nożnej w aferze "Football Leaks".
 • ​"Rzeczpospolita": Polska już bogatsza od Portugalii

  ​"Rzeczpospolita": Polska już bogatsza od Portugalii

  Równo 30 lat od upadku komunizmu i rozpoczęciu reform rynkowych przegoniliśmy w ubiegłym roku pod względem dochodu na mieszkańca drugi po Grecji kraj zachodniej Europy - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita", powołując się na dane MFW.
 • Hiszpania i Portugalia - nowy Benelux

  Hiszpania i Portugalia - nowy Benelux

  Połączyć Hiszpanię z Portugalią - to pomysł Rui Moreiry, burmistrza Porto, miasta w północnej Portugalii, drugiego po Lizbonie największego ośrodka kraju. Moreira proponuje, aby nowy 60-milionowy twór nazywał się Iberolux.
 • Portugalia rozważnie wychodzi na prostą

  Portugalia rozważnie wychodzi na prostą

  W portugalskich wyborach parlamentarnych zwyciężyli, będący od 4 lat u władzy, socjaliści. To skutek uznania za politykę ostrożnej ekspansji gospodarczej opartej na zrównoważonym budżecie. Wiele problemów strukturalnych, będących konsekwencją kryzysu, pozostaje wciąż do rozwiązania.
 • Portugalska kuchnia wspaniale opowiada historię tego kraju

  Portugalska kuchnia wspaniale opowiada historię tego kraju

  Nie byłem przygotowany na to, że znajdę w Portugalii tyle wspaniałych rzeczy: tak wiele ładnych miast, pięknych kościołów. Miałem gigantyczną przyjemność z odkrywania Portugalii prowincjonalnej, nieoczywistej, nie zadeptanej przez turystów - mówi Bartek Kieżun - dziennikarz kulinarny i autor książek "Italia do zjedzenia" i "Portugalia do zjedzenia".
 • Portugalia: Właściciel Biedronki odmawia zapłacenia państwu ponad 20 mln euro

  Portugalia: Właściciel Biedronki odmawia zapłacenia państwu ponad 20 mln euro

  Grupa Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka, odmawia zapłacenia portugalskiemu rządowi ponad 20 mln euro z tytułu tzw. taksy bezpieczeństwa spożywczego. Detalista zalega z uregulowaniem tego zobowiązania, twierdząc, że jest niezgodne z prawem.
 • Portugalia czeka na Polaków? Blisko połowa firm ma problem ze znalezieniem pracowników

  Portugalia czeka na Polaków? Blisko połowa firm ma problem ze znalezieniem pracowników

  Liczba zarejestrowanych w Portugalii bezrobotnych spadła do najniższego poziomu od 1991 roku. Z kolei w ub.r. zanotowano największy od dwudziestu lat wzrost gospodarczy. Prognozy na bieżący kwartał sprzyjają poszukującym zatrudnienia.
 • Porto: Miasto pięknych mostów i najpyszniejszych kanapek

  Porto: Miasto pięknych mostów i najpyszniejszych kanapek

  Portugalia od kilku lat przyciąga turystów spragnionych słońca, świeżych owoców morza, oryginalnej architektury i długich spacerów po urokliwych, krętych uliczkach. W 2018 roku do kraju pasteis de nata i azulejos przyjechało aż 21 mln zwiedzających!
 • Urlop jesienią? 7 miejsc, które przyciągają o każdej porze roku

  Urlop jesienią? 7 miejsc, które przyciągają o każdej porze roku

  Nie przepadasz za wakacyjnymi tłumami na urlopie? Jest na to sposób. Możesz odwiedzić najbardziej popularne miejsca w Europie poza sezonem. To gwarancja dobrej zabawy i komfortu. Co więcej, wybierając urlop poza sezonem, sporo zaoszczędzisz. Możesz zapłacić mniej za bilety lotnicze i nocleg. Atrakcje w tym czasie również będą tańsze. Co warto odwiedzić, jaki kierunek obrać?

Filmy - Portugalia (29)