Film - portrety

Artykuły - Portrety (20)

 • Osobisty portret Beyoncé

  Osobisty portret Beyoncé

  Plotki nie powinny wpływać na odbiór muzyki, głosu i sztuki - mówi Beyoncé Knowles w dokumencie "Beyoncé: Życie to tylko sen", będącym osobistym portretem tej jednej z najbardziej pożądanych artystek świata.
 • KFF: Portret Harry'ego Deana Stantona

  KFF: Portret Harry'ego Deana Stantona

  "Stanton: Przejrzeć Harry'ego"("Harry Dean Stanton: Party Fiction"), szwajcarski biograficzny dokument muzyczny o weteranie amerykańskiego kina otworzy 53. Krakowski Festiwal Filmowy. Film wystartuje w nowym konkursie pełnometrażowych dokumentów muzycznych DocFilmMusic.
 • "Aktorki": Portrety niezwykłe

  "Aktorki": Portrety niezwykłe

  Beata Tyszkiewicz, Anna Polony, Stanisława Celińska, Anna Dymna, Ewa Dałkowska, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Zofia Kucówna, Ewa Wiśniewska - to tylko niektóre legendy polskiego kina, teatru i estrady, które są bohaterkami książki Łukasza Maciejewskiego "Aktorki". To pozycja obowiązkowa dla każdego, nie tylko dla kinomana.
 • "Portret o zmierzchu": Kochać do bólu

  "Portret o zmierzchu": Kochać do bólu

  "Portret o zmierzchu" to historia kobiety uwikłanej w okrutny, patriarchalny świat, nad którym władzę dzierżą ludzie, którzy boją się emocji. Debiut reżyserski Angeliny Nikonowej został uhonorowany nagrodą dla Najlepszego Pierwszego lub Drugiego Filmu podczas zeszłorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
 • Nicole Kidman: Portret damy

  Nicole Kidman: Portret damy

  W środę, 21 czerwca, Nicole Kidman skończyła 45 lat. Karierę zaczynała jako 14-latka w teatrze ulicznym. Dziś ma na swoim koncie Oskara za rolę Virginii Woolf w "Godzinach", uznanie Hollywood i niekończące się propozycję kolejnych filmów.
 • Portret kobiecej seksualności

  Portret kobiecej seksualności

  "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej z główną rolą Juliette Binoche wejdzie do polskich kin w lutym. Światowa premiera filmu odbyła się na festiwalu w Toronto.
 • Wystawa rysunków Andrzeja Wajdy

  Wystawa rysunków Andrzeja Wajdy

  40 prac składa się na wystawę rysunków Andrzeja Wajdy, która została otwarta w poniedziałek wieczorem w Dworku Sierakowskich w Sopocie. Są to zarówno portrety rodziny i znajomych reżysera, jak i np. rysunki wykonywane przez niego w czasie pracy lub podróży.
 • Portret genialnego mutanta

  Portret genialnego mutanta

  Nie, głowy nie ogolił. James McAvoy chce wyjaśnić jedną rzecz ponad wszelką wątpliwość: jego Charles Xavier z filmu "X-Men: Pierwsza klasa" nie jest wierną kopią postaci wykreowanej przez Patricka Stewarta w "X-Men" z 2000 roku, dwóch sequelach tejże produkcji i "X-Men Genezie: Wolverine".
 • Portret rodzinny we wnętrzu

  Portret rodzinny we wnętrzu

  "Matka Teresa od kotów", reż. Paweł Sala, Polska 2010, dystrybutor Syrena Films, premiera kinowa 17 września 2010 roku.
 • Ku pamięci Heatha Ledgera

  Ku pamięci Heatha Ledgera

  W piątek, 22 stycznia, w drugą rocznicę śmierci Heatha Ledgera, telewizja Ale Kino! zorganizowała specjalny wieczór, podczas którego pokaże dwa filmy z udziałem aktora: "Zakochana złośnica" i "Casanova", a także dokument "Portrety. Heath Ledger".